Jump to content

Strona dlaRyb.pl wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego portalu. Więcej informacji

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Koronawirus

  No od czasu do czasu trzeba się odkazić, a że w taki sposób? Kto, komu zabroni
 3. Koronawirus

  @Grzes77 - przepraszam, wcale nie miałem zamiaru dogryzać. Fakt, może nie do końca Cię zrozumiałem.
 4. Today
 5. Koronawirus

  W wiadomościach widziałem 10-cio osobową rodzinę w kwarantannie, dzieciaki wróciły z zielonej szkoły i okazało się że opiekunka była zarażona. Przesiedzieli już te narzucone im dwa tygodnie i wiecie co im zapodano? Kolejne dwa tygodnie kwarantanny bez sprawdzenia czy są nosicielami wirusa, siedzą w małej klitce ze łzami w oczach, bo wiedzą, że jeżeli im nie wykonają testów, to na tych kolejnych dwóch tygodniach się nie skończy. Najgorsze jest to, że pomocy z nikąd, przez dwa tygodnie jeden raz dostali suchy prowiant i jeden raz dowieziono im gorący posiłek. Sąsiedzi ich się panicznie boją, myśląc że są chorzy i mówiąc szczerze to bardzo im współczuję i szkoda ze to nie z moich terenów, bo na pewno bym im jakoś pomógł. Mam nadzieję, ze po publikacji wołania o pomoc w telewizji, ktoś w końcu ruszy swoje cztery litery i zajmie się tą sprawą.
 6. Koronawirus

  Na rozluźnienie
 7. Koronawirus

  Jakim intruzem😷😷😷 Dyskusja trwa i ma się dobrze. Wymieniamy poglądy, każdy ma swoje zdanie. Na tym to chyba polega😉😉😉 Ok @NPCo sadownikach nie pomyślałem, moja głowa siedzi w produkcji roślinnej typu kukurydza, pszenica, gdzie dwie osoby ogarniają 200ha bez problemu większego mając super sprzęt.
 8. Koronawirus

  Może inaczej: cała gospodarka się nie zawali w tydzień tutaj się zgadzam z Tobą ale niektóre branże już lecą w przepaść. Intruzuj dalej, w każdym ulu potrzebny jest truteń Żeby nie było tak poważnie, proszę pamiętać o myciu się, tutaj specjalny środek Tornado do mycia ciała
 9. Koronawirus

  Chyba mnie trochę nie zrozumieliście, ostatnio odnoszę takie wrażenie, że jestem intruzem, nie o to mi chodziło, do czego się odnieśliście, zupełnie nie o to, bo o tym, co napisaliście, to ja dokładnie wiem.
 10. Koronawirus

  Zbiory owoców miękkich jak truskawki czy maliny, zbiory jabłek czy gruszek. OK wiele zależy jak sytuacja się rozwinie ale to tylko przykłady, już jest strach w oczach plantatorów w Rajchu czy w UK bo nie będzie komu zbierać plonów.
 11. Koronawirus

  ??? O rolników się nie martw, pracują, dadzą sobie radę, oni mają inne problemy. Np susza.
 12. Koronawirus

  Słuchałeś/czytałeś wystąpienie Premiera w Senacie? Rząd posiada rezerwy pieniężne na ok. 5-6 tygodni i to w "normalnych" czasach... Żeby nie było, że schodzę na politykę, ale nie podoba mi się rozdawnictwo (500+, 300+ itp.) bo te pieniądze, które mogły być teraz przeznaczone właśnie na pomoc gospodarce - zostały przejedzone. Myślisz, że jeśli pieniądze by były to ludzie musieliby pomagać np. szpitalom? To co się teraz dzieje obnażyło nieudacznictwo rządzących. Wesz co może nas teraz uratować? Ulgi dla wszystkich przedsiębiorców, ale ULGI przez duże U, a nie taka pomoc, jaką się zaproponowało. Znowu kółko się zamyka, bo dlaczego zaproponowano taką pomoc? bo nie ma pieniędzy, które zostały przejedzone w formie np. 500+ Dlaczego w pierwszym tygodniu tak się stało? Bo niestety wszystko u nas jest w tej chwili bardzo naciągane. Ty mając firmę, musisz nagle wysłać ludzi na urlop, nie produkujesz, nie możesz sprzedać, bo nie masz czego, nie płacisz kolejnemu, od którego kupiłeś półprodukty, ten nie płaci kolejnemu i to się sypie jak domek z kart. Branże funkcjonują jak funkcjonują, marże są jakie są, dużo opiera się np. na bonusach które z kolei uwarunkowane są też od terminowej płatności, spóźnisz się dzień, przepada gruba forsa. No, może nie tydzień ale dwa - trzy tygodnie takiego przestoju i robi się chaos... Koniec, bo i tak chyba za bardzo zszedłem na politykę, za co PRZEPRASZAM
 13. Koronawirus

  Prosty przykład organizacji wesela: Sala odwołana bo zakaz zgromadzeń a goście muszą gdzieś się wyspać po zabawie do białego rana więc hotel też jest w plecy, orkiestra, kelnerzy, sklep z napojami, cukiernik, fotograf czy kwiaciarnia. Jak wyżej wymienieni nie zwrócą zaliczek młodzi są sporą kasę w plecy a nikt praktycznie nic jeszcze nie zrobił więc przyszłe wesele będzie mniejsze a jak jeszcze młodzi podostaną zwolnienia z pracy to już jest dramat. Masz prosty przykład gdzie w tydzień możesz być w plecy 10 kółek, oczywiście wszystko zależy od umów. Hotele, turystyka w tym roku może nie istnieć, większość budowlanki miała pracowników z Ukrainy a teraz nie ma nikogo na budowie, rolnictwo to samo choć do zbiorów jeszcze jest czas. Usługi dostaną po tyłku, nie obetniesz włosów dwa razy tylko raz, tipsy same się nie przykleją a włosy przemalują na blond raz zamiast dwa razy w tym samym czasie. Owszem w tydzień nie upadną firmy ale te i tak ledwo wiążące koniec z końcem upadną, wszyscy utopieni w kredytach i hipotekach mają przewalone. Już widzę płacze "influencerów" co nie mają na jedzenie, co z tego, że zarabiali 30k miesięcznie jak wydawali 29,8k miesięcznie. Duży dom na hipotekę, auto sportowe na kredyt i nagle nie ma dochodów. Takich mi nie żal a zawsze po latach grubych przychodziły lata chude, niech sobie wsadzą do tego przysłowiowego garnka swoje sponsorowane wycieczki czy życie na pokaz w nowym Porsche na kredyt. Zostaną bez auta, bez domu ze sporą kasą do oddania ale się nabawili w życiu, nabawili na kredyt nie potrafiąc tak naprawdę nic pożytecznego.
 14. Ugotowani "dla Ryb" - nasze przepisy kulinarne

  Dokładnie min 7 do 14dni, potem wędzimy 😉
 15. Czytanie rzeki

  Na bolnkę wystarczy, kto to widział kręcić kołowrotkiem na bacie 👻👻👻
 16. Koronawirus

  Oficjalnie robimy 5tys badań dziennie, gdzie w USA ponad 100tys, żyjemy w kraju, gdzie nas się oszukuje jak za PRL. Wiele z nas to może przeszło i przejdzie bez objawowo, a dane są zakłamane.
 17. Czytanie rzeki

  I na cały sprzęt spławikowy
 18. Koronawirus

  Nie ma takiej opcji niestety. Najgorsze przed nami. Masz rację, płaczemy za wcześnie, do września jesteśmy wstanie przeżyć, tak mi się wydaje, a potem będzie pierdut.
 19. Koronawirus

  Oficjalnie mamy dziennie około 200 zachorowań, oficjalnie bo badamy chyba najmniejszą ilość % społeczeństwa z cywilizowanych krajów. Mam nadzieję, że to dziadostwo przejdzie bo planuję spędzić urlop nad wodą bez mandatu od -500 do - 5 000 w kieszeni. Na chwilę obecną obstawiałbym raczej okolice czerwca niż kwietnia, chcę mieć nadzieję, że jestem złym prorokiem ale rozsądek mówi coś innego.
 20. Będę wiedział następnym razem. Dzięki.
 21. Koronawirus

  No tak Darku, ale mi o to chodziło, że taki wpisy mogłyby się pojawić po dłuższym czasie, niż tygodniu. Po tygodniu już było ogłoszone, że większość upada, co moim zdaniem było zbyt pochopne. Ja wiem, że na dłuższy okres czasu, to będzie ciężko, ale nie po tygodniu. Mam nadzieję, że w drugiej połowie kwietnia sytuacja się ustabilizuje.
 22. Koronawirus

  Załużmy, że prowadzisz usługi w gałęzi, gdzie tracisz odbiorców. Np branża turystyczna. Masz zatrudnionych np 40 osób, biznes kręcisz na kapitale obcym, bo tak szybciej się rozwijałeś. Nagle musisz zapłacić wypłaty, zusy, czynsze podatki. Masz minimum 150tys kosztów stałych, jak długo będziesz czekać z nadzieją, że się zmieni?
 23. Koronawirus

  A co mam zrobić, nic. Zapłaciłem i za PZW i za wodę Fundacyjna i czekamy na lepsze czasy. Za jezioro Czarne nie zapłaciłem jeszcze. Zależy jak długo to potrwa, aby korzystać z okazji trzeba mieć kapitał na inwestycje. Ci co umieli robić biznes w większości przypadków odnajdą się w nowej rzeczywistości. W kryzysie najpierw jest recesja, potem może dojść do anarchii, gdy ludzie nie będą mieć co do garnka włożyć zacznę kraść, kłusować w najgorszym przypadku nawet zabijać. Będą walczyć o przetrwanie. Kryzys już był malowany dużymi literami, ale też po każdej burzy wyjdzie kiedyś słońce. Kto ma zbankrutuwać, zbankrutuje, ale też narodzą się nowe możliwości do rozwoju, nowe dziedziny, gałęzie w gospodarce, ona nie lubi stagnacji, to już poniekąd się dzieje. Pytanie kiedy tak naprawdę wystartujemy w nowym świecie i będziemy ustalać wszystko na nowo.
 24. Spławiki handmade Jakub_wr

  Pewnie, że próbowałem na antence porobić paski, ale wyszło ostatecznie, że nie wyszło Paski będą "następną razą", jak nabiorę trochę wprawy przy malowaniu
 25. Koronawirus

  Wiecie jakie jest moje zdanie, otóż: 1. Nie rozumię czegoś takiego, jak po pierwszym tygodniu zakazów ogłoszono "upadek" gospodarki (szczególnie przez opozycję), no kuźwa tydzień, miesiąc czy nawet dwa, to przecież można przeciągnąć na urlopie, bogaciliśmy się jako kraj, a tu po kilku tygodniach jest mega zapaść gosodarcza, do minie to nie przemawia. 2. Po drugie, to moim zdaniem kraj mniej rozwinięty, niż pozostałe "giganty" gospodarcze prędzej otrząśnie się z tej pandemi, niż pozostałe kraje, oczywiście gdy społeczeństwo zrozumie powagę sytuacji i nie będzie "kusić losu" i wyłazić na potencjalne żarażenie. Jesteśmy narodem pracowitym i po tej pandemi będziemy mogli szybciej się rozwijać, niż pozostałe nacje europejskie, to jest nasza szansa na większy rozwój. Uważam przez to, że jeżeli chodzi o wędkarstwo, to bardzo się nie zmieni, na początku sklepy puszczą trochę promocji, by odrobić mniejsze zyski z drugiej połowy marca i kwietnia, a potem wszystko wróci do normy. Tak na marginesie, to rozwalały mnie wywiady w telewizji z właścicielami salonów fryzjerskich i kosmetycznych, gdy po pierwszym tygodniu wprowadzenia "zakazów" właściciele mówili o upadłości mimo, iż wcześniej zatrudniali po kilka, lub kilkanaście osób. Gdy było "Oki" przed pandemią i zarabiali po kilkanaście tysięcy miesięcznie, to po tygodniu ogłaszają, że upadną, trochę to żenada. Ja mam sklep i wiem, że jest ciężej, no ale kuźwa bez przesady. Podsumowując wędkarsko, to się wiele nie zmieni, oczywiście to moje prywatne zdanie.
 26. Spławiki handmade Jakub_wr

  Ten jakiś taki połamany A w tym z dłuższą atenką dodałbym białe paski by lepiej widzieć brania. Najważniejsze, że jesteś zadowolony, reszta to już szczegóły
 27. Bzdury i pierdoły

  @suwi, próbuj sam wymienić, płytki kładziesz, w drewnie dłubiesz to i przelotkę wymienisz. Ja też się przybierałem i się przybrałem, może nie wygląda tak pięknie jak fabrycznie ale od trzech lat trzyma i działa.
 1. Load more activity

Wydawcą portalu dlaRyb.pl jest:

FUNDACJA "DLA RYB"
BOGUNIEWO 45, 64-610 BOGUNIEWO
Nr Konta: PKO BP 64 1020 4128 0000 1202 0123 2578
KRS: 0000613501 NIP: 6060096225 REGON: 364237131
https://dlaRyb.pl; e-mail: fundacja@dlaRyb.pl; tel.: 61 307 99 99
×

Important Information

guest_terms_bar_text_value