Jump to content

Strona dlaRyb.pl wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego portalu. Więcej informacji

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Bzdury i pierdoły

  Zobaczmy ceny na takim AD podajnik powiedzmy 15 i 30 gr, funt przyjmijmy za 5 PLN Advanta X5 Method Feeders 15 gr 1 funt, 30 gr £1.29 Preston In-Line Flat Method Feeder Small £2.99 za 15 gr a 30 ale w rozmiarze dużym £2,69 Ostatnio nawet widziałem jak polecali na którymś z forów z UK koszyczki Nisa w cenie około 0,5 funta Sklep Drapieżnik: Drennan 15 gr i 30 gr 11,50 PLN Preston 15 i 30 gr 14 PLN Mikado 7,5 i 8 PLN Teraz porównajmy zarobki: Najniższa stawka godzinowa przed podatkami to £8.72 w PL 14 PLN Teraz powiedzcie mi, że w UK jest taniej! Nie, nie jest ale zarobki są inne w porównaniu nawet na zwykłym podajniku do metody. Nie znam się na jakości plastiku i przewagi jednego nad drugim, rybie raczej to nie przeszkadza czy plastik tańszy czy droższy ale jeszcze jej nie pytałem. Jak zrobi się cieplej to wpadnę do nich na imprezę i popytam towarzystwo Nie wliczam marketingu, marży i całej reszty, zresztą jak mam łowisko z zaczepami to stosuję grubszą linkę lub podajniki marki "zrób to sam" z nakrętek po mleku. Zresztą podobnie będzie z robakami, można nakopać, można nazbierać a można też kupić w sklepie, nie narzucajmy nikomu drogi. Pokażmy wszystkie możliwości i niech każdy sam zdecyduje co jest najlepsze.
 3. Yesterday
 4. Bzdury i pierdoły

  Można, bo to podajnik i to podajnik. Najlepiej zapytać ryb, choć one głosu nie mają, które im bardziej przeszkadzają 🤣🤣🤣
 5. Drapieżniki - wątek zbiorczy - dyskusja

  Mnie nie wychodzi tylko z sandaczami, o tym już są legendy, resztę umiem😉😉😉
 6. Własne alkohole regionalne i nie tylko

  Kwaśne, ale dobre i wit C ma dużo. Na zimowe wieczory jak znalazł.
 7. Książki dlaRyb.pl

  Anka, do tej pory czytała " Walka o Tron" teraz, wypisała sobie ekranizację. Mam przesrany wieczór? Czy da się to oglądać?
 8. Bzdury i pierdoły

  Nie twierdzę że jesteś tępy, tylko że nie rozumiesz o co mi chodzi. Po drugie jak można porównać jakość np. Prestona do Zhibo? Mimo że zhibo sprzedaje świetne podajniki. Niestety korzystają z gotowych rozwiązań, robią w "garażu", pewnie nie płacą podatku, a ludzie robią za najniższą lub na czarno.. Pozwala to znacznie obniżyć koszty. No pozostaje jeszcze kwestia jakości użytych komponentów. Jeśli chcesz zrobić coś w dobrej jakości w Chinach to niestety musisz zapłacić extra. Tam wbrew pozorom dobry produkt nie jest za darmo. Porównaj choćby jakość Reaper Guru do podpórki Lorpio lub Match Pro. Stąd różnica w cenie.
 9. Kupiłem w tym sezonie 5szt takich pudełek i mieszczę w nich większość drobiazgów, świetna sprawa
 10. Bzdury i pierdoły

  Możliwe że jestem za tępy. Potrafią oddać za darmo w paczce zanęty? Chinczykowi płacą więcej niż Zhibo? Nie chcę się wykłucać. Temat rzeka.
 11. Będzie porządek w główkach jigowych
 12. Bzdury i pierdoły

  Chyba nadal nie rozumiesz. Czy Ty uważasz, że anglicy na polski rynek powinni robić 4x taniej? Przecież oni mają dużo większe koszty. Choćby pracownika który zarabia kilkakrotnie więcej niż u nas. Jeszcze raz podkreślę, że to nie towar jest drogi, to my zarabiamy za mało.
 13. Bzdury i pierdoły

  Danielu? To nie Ja tych cen bronię, jeno potępiam. Skoro Zhibo, robi podajniki podobnej jakości i 4x tańsze? Stąd moje pytanko, co nie jest Pięć? Może zawodnikom jest potrzebny jakiś tam system C- cośtam. Mi, do niczego. Method. to prosta technika. Określam głębokość łowiska, twardość dna i tyle. Może minutę dłużej, zajmie mi zmiana podajnika , niż z systemem j/w.
 14. Bzdury i pierdoły

  @ArekH, pomyśl jak się muszą czuć chińczycy jak widzą te ceny [emoji385] ? [emoji54]
 15. Książki dlaRyb.pl

  Seria na długie zimowe wieczory. Nie spodziewajcie się "górnolotności" To wojenna sensacja z czasów Stalinizmu i walki GRU z NKWD. Można się spokojnie odprężyć.
 16. Bzdury i pierdoły

  Żaden pomysł. To ceny z naszych sklepów. J/w. Wiem co chciałeś przekazać. Każdym kołowrotkiem można kilka sezonów pokręcić i nie płacić 850 zyla, jeśli się o niego dba. Uważasz Jarku że piszę głupoty? Ja rozbieram nawijaki i wiem co w nich jest.
 17. Bzdury i pierdoły

  Skąd pomysł by przeliczać zachodnie ceny na nasze zarobki. Współczynnik naszych zarobków do zachodu to 4:1, więc i analogicznie ceny też mają taki współczynnik. To nie są wygórowane ceny, to my zarabiamy za mało.
 18. Bzdury i pierdoły

  Jaki podajnik i jaki nawijał? Prestony czy drennany? Z nawijakami to już rozumiem, że może kosztować tyle ale to już cena dobrego kręcioła na parę ładnych lat. Chyba że ktoś kupuje rozmiar 2000 do ciężkiego feedera.
 19. Bzdury i pierdoły

  Nie no, chłopaki, czy to ja mam jakąś starczą sklerozoskąpczość, czy ten wędkarski świat oszalał. 16 zyla za jeden plastikowy podajnik? 8 i pół stówy za nawijak, swoją jakością nie przebijający Ryobi Ecusima, już nie wspomnę o Zauber, który i tak podupadł? Przecież to nie lata 60-80te. Gdzie rzeczy były robione jako długowieczne. Teraz z gwarancją, przeważnie kończy się sprzęt. Ja, jedynie moje kije 330 cm. Chciał bym wymienic na dwuskład. Inaczej unikam zakupów, ponad akcesoria i zanety.
 20. Darku, wiem że tobie nie idzie w spinie, ale chciał bym się upewnić. Wiesz, że żyłkę to się do tego ołowiu dowiązuje, a nie do ogonka?
 21. Własne alkohole regionalne i nie tylko

  Anka niby się nie interesuje forum, ale jak patrzę, to jednak zerka. Pozazdrościła wam tej pigwy, czy jakoś tam i zrobiła nastawę. Jakie to kurestwo jest kwaśne!
 22. Bzdury i pierdoły

  Trzyma ten bimber w szafkach, a kolegom nie poleje.
 23. Bzdury i pierdoły

  @elvis Ty jakąś dietę Typu @Grendziu temu psiakowi zastosuj.
 24. Last week
 25. Bzdury i pierdoły

  Byś postawił szkło na stół a nie paczki zamawiał dla siebie SAMOLUBIE Żartuję, gratuluję i życzę dalszego rozwijania kanału, teraz reklamy będą obowiązkowe na YT więc może przytulisz więcej grosza na sprzęt. Możesz dodać parę recenzji sprzętu który kupujesz.
 26. Bzdury i pierdoły

  W Wyborczej o moim poligonie na Nowej Dębie napisali, ktoś się poskarżył na korona wirusa. A ja do piątku jeszcze w czarnej dupie, ciężko neta złapać żeby poczytać cokolwiek.
 27. Ponton wędkarski Kraken 370

  Dał radę na Odrze i w mega wietrzysku...
 1. Load more activity

Wydawcą portalu dlaRyb.pl jest:

FUNDACJA "DLA RYB"
BOGUNIEWO 45, 64-610 BOGUNIEWO
Nr Konta: PKO BP 64 1020 4128 0000 1202 0123 2578
KRS: 0000613501 NIP: 6060096225 REGON: 364237131
https://dlaRyb.pl; e-mail: fundacja@dlaRyb.pl; tel.: 61 307 99 99
×

Important Information

guest_terms_bar_text_value