Skocz do zawartości

Wybór żyłki do feedera/method feedera


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś w jakimś temacie już było pisane nie mogę znaleźć. Jaką żyłkę polecacie? Na co zwrócić uwagę kupując? Szybko tonięcia, kolor? Używał może ktoś Trabucco T-Force XPS Feeder Plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W tamtym roku hitem na Rybomanii była.... No właśnie nie pamiętam, ale ja i @ArekH kupiliśmy to https://www.baitshop.pl/pl/p/MS-Range-Zylka-Pro-LS-Feeder-Line-0,22mm-300m/842 generalnie nie mam jakby przeciwwskazań, ale chyba wrócę do Quantum Salsa

 

 http://karpmax.pl/klamoty/czytaj/zylka-quattron-salsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. I stosowałem ją z powodzeniem. Nie jest to jakiś szał ale spokojnie można zakupić. Szpula ma 300m.

http://allegro.pl/zylka-ms-range-pro-ls-feeder-0-18mm-300m-method-i5998903899.html

Jakiś czas temu miałem Sufixa Mono. Żyłeczka niedroga, nie przegrubiona i bardzo dobra. Zakupiłem 0.25mm a jak rozpakowałem to sprawdzałem czy aby mi cieńszej nie przysłano. Niżej w nowym opakowaniu. Ja osobiście nie mam parcia na super żyłki, ma być świeża, mocna i się nie skręcać za rozsądną cenę. 

http://allegro.pl/zylka-sufix-mono-feeder-150m-0-23mm-i6669974679.html   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tych methodach, foremkach, tonących żyłkach.... To powiedzcie mi, po co w odmianie gruntówki tonąca żyłka ?? W odległościówce... rozumiem. Linka idzie od czubka do obciążenia w linii prostej /prawie/. Następna sprawa. Każda żyłka jest rozciągliwa, ale im grubsza, tym mniej. Drobiazg. Opory rosną w kwadracie i o ile w stojącej nie ma to aż tak kolosalnego znaczenia, ale w rzece już tak. Żyłkę na drgającej szczytówce miałem nawet nie przez miesiąc / 23lata temu O.o/ a potem wyłącznie plecionki 4,5-6kg o średnicach 0,08-0,12mm. W porównaniu z żyłkami o podobnej wytrzymałości minimum 4razy mniejsze opory i całkowity brak rozciągliwości. W efekcie mogę łowić jelczyki z >60m. I ważne- kołowrotek z hamulcem walki, albo miękko ustawiony hamulec w momencie zacięcia i nic się nie dzieje z przyponem 0,08mm. Plecionka nie starzeje się tak, jak żyłka i jest znacznie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Żyłkę mono, to właściwie stosuję tylko na przypony, główną pod spławik i do filecika / pod :duchamp:/ :D.

A, że producent napisał "feeder" ....

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też się teraz borykam z zakupem żyłki. T-Force Trabucco jest bardzo dobra i polecana, sam w tamtym roku na niej łowiłem.

W tym roku chyba ze względu na ilość i cenę wybiorę http://allegro.pl/gruntowa-zylka-daiwa-hyper-sensor-0-21-2900m-hit-i6492756522.html tylko muszę poszukać rozmiar 26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna żyłka w zeszłym sezonie kolega stosował Daiwe i był zadowolony tylko musiał ja umyć bo pływała 

Osobiscie testowałem w naprawdę trudnej walce z karpiem  tą żyłkę Fiuma i jest świetna Przeciagałem się z karpiem 13,5 kg a żyłka była zaczepiona o kamienie i wytrzymała tą próbę więc szczerze polecam 

zylka-carp-fiume.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...