Skocz do zawartości

Wybór żyłki do feedera/method feedera


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.02.2017 o 11:31, jakub_wr napisał:

Ja się powtórzę bo juz kiedyś o tym pisałem, najlepszy stosunek jakości do ceny to żyłki daiwa sensor 

Napisaliście już sporo informacji, nie ma żyłek tonących samych z siebie trzeba je oddłuszczać i oczyszczać podczas łowienia i ja tak robię. Nie mam żadnego problemu z łowieniem na odległościówce przy żyłce nawet 22. 

Żyłkę tą stosuję już od dawna. Jakość bardzo dobra, nie straciłem jeszcze żadnego zestawu, nie zgubiłem żadnej ryby ( przynajmniej nie przez żyłkę ) 

Po dwóch trzech wypadach wywalam całą żyłkę ze szpuli i nawijam nową. Nie bawię się w podkłady bo cena tak smieszna że można spokojnie nawinąć całą szpulę, jak mam za 60zł 3tyś metrów żyłki  to mogę sobie na to pozwolić. Co miesiąc mam na szpuli świeżą żyłkę, przez przetarć, miejsc pomazanych markerem, osłabionych przez klipowanie,  itd. 

 

 

 

1383666607_5.jpg

Używam. Również polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Propozycja @jakub_wr wydaję się być fajna, dużo żyłki, można kupić z dwie trzy grubości i jechać przez cały rok non stop, czy to łowimy na jeziorach drobnicę z linami i leszczami - myślę o grubości 0,20mm - 0,22mm czy też pójście na komercję 0,25mm. Zastanawiam się, czy pod karpiówkami jeśli łowię okazjonalnie to na kręciołku ona wytrzyma na dużym kołowrotku cały sezon :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma. Ale ma lekkie tendencje do sztywnienia jak długo nie używana na nawijaku. Po kilkukrotnych rzutach, ten problem zanika. Ja na rzece i do Metody stosuję 0,23mm. Spokojnie daje radę i jest jej ponad 2 km. na szpuli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...