Skocz do zawartości

Zmiana techniki wędkowania


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Co roku niemal mnie to dopada. Siedzę nad tą wodą tyle ile mogę bez ograniczeń i gdy tylko najdzie mnie refleksja, to zaczynam "odpływać".

Zamiast spinningu, mogłem wziąć gruntówki lub matchówkę, albo bata lub na odwrót.

Gdy natomiast pogoda jest fatalna i noce są wydłużone, to się zastanawiam, czy aby na pewno nie przejść na nieznane, np na wędkarstwo sumowe, czy karpiarstwo w poszukiwaniu ryby życia. Ilość ryb na sesji w ciągu doby i tak mam już wyśrubowany (łącznie około 60kg) to może warto iść w coś innego....

Ech te dylematy, też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ryby nie biorą to rozważam zmiany techniki na inną i czasami jedną wędkę przerabiam na spławik albo metodę .

Jednak największa niepewność co do techniki łowienia dopadła mnie na waszym forum :) O metodzie słyszałem i nawet czasem próbuję ale raczej nastawiam się od tego sezonu na grunt i karpie ,,klasycznie" . Rozmowa z wami zasiała ziarno niepewności, bo może jednak zamiast typowego karpiowania metoda da więcej brań okazów, a co za tym idzie pozytywnych emocji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Karpiarstwo jest pewnie mega fajne. ale trochę statyczne wg mnie, przecież właśnie karpiować możemy na metodę. Przykładem jest Elvis, który ma niesamowite wyniki. A i szybciej inna ryba się skusi na małego dumbellsa niż np. kulkę proteinową 18mm. Wiem, że stosowanie większych kulek ma wyeliminować "drobnicę" z łowiska, ale czym naturalnie żywią się ryby?

Ja jestem tradycjonalistą, który bez żywych czerwonych madów czy pinki nie wyobraża sobie łowienia, bez względu na łowisko, porę roku, czy akwen. 

Jadąc na łowisko specjalne do mojego przyjaciela, gdzie przeważa  karp robię testy, mogę rozłożyć sobie trzy wędki i się bawić. Zawsze wygrywają odpowiednio zdipowane robaczki, a przecież jest i tam płotka i karaś i lin, a ja łowie karpie :)

Odpowiednie ustawienie stoperów, koralików i inne, wszystko zależy od łowiska. Diabeł tkwi w szczegółach :P Może kiedyś uda mi się nakręcić film, to przedstawię co i jak, pewnie zacznę też robić więcej zdjęć nad wodą. Oj pojechałbym sobie jeszcze na nockę z raz w tym roku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ha, to wbiję Ci gwoździa z drugiej strony do rozważań :)

Ten rok mega kombinowałem, eksperymentowałem, stosując nowe techniki, rozwiązanie i metody i co i nie do końca mi to wychodziło :P Ponoć ten rok był jakiś "dziwny" dla wszystkich wędkujących nad wodą, zimna wiosna, suche lato... No, ale zawsze jest jakieś ale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na morzu polecam Niechorze, z molo bardzo dobrze biorą węgorze na rosówkę . Ci co daleko rzucali, łapali też Flądry i Leszcze, jednak ja wolałem łapać blisko pomostu i  bawić się z węgorzami :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wyjdę na tradycjonalistę, a może nawet na ortodoksa. :D

Sprzętu mam niewiele i z tego powodu idąc na ryby wybieram się uniwersalnie":

- 1-2 baty (idę sam czy z maluchami),

- 1 spining,

- 1 wędka z przelotkami (akurat matchówka, bo taką mam).

Tym zestawem staram się dopasować do łowiska. Zawsze dam radę pobawić się w łowienie.

Czy złowię, czy ryby będą wielkie, czy to warto opisać na forum?

 

Nie wiem i nie wnikam. Łowię bo lubię.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator

Plan na sezon 2017 to:

- feeder i wszystkie jego odmiany;
- spinning - głównie z łodzi;
- waga ciężka - zabawa karpiówkami - podczas zlotów i innych imprez, czyli łowienie towarzyskie :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...