Skocz do zawartości

Tanie pellety jako baza zanętowa


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Zastanawiam się przed sezonem czy nie odpuścić grubego nęcenia ziarnami z szybkowaru typu pszenica, kukurydza i nie testować w roku 2017 pelletów -  bawiąc się dopalaczami.

Często na komercjach nie łowię, więc się obawiam, czy to wyjdzie.

Ktoś coś podpowie? Pewnie na forum już nie raz, czy nie dwa o tym pisaliśmy.
Na tapetę rzucam ALLER AQUA - trochę tych rodzajów jest , za 25kg cen około 145zł... Ktoś testował, wielkości, , kolory jakie wyniki, testy, opinie? Jaka jest baza tego produktu, praca etc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście, nie mam takiego dylematu. Ziarno to podstawowa forma mojego wędkowania. Pelet, ponadto że przebija ziarna ceną 3 krotnie minimum, nie jest substancją naturalną, a przerobioną. By była jasność. Ja nie jestem wrogiem Pelletu czy innych kulek. To są rzeczy ułatwiające nam wypady, ale, nie oszukując się, generujące koszty. To Tak jakbym porównał kukurydzę Cuuk do Biedronkowej. Cuuk, można niemal rok trzymać. Ale jej skuteczność do naturalnie przetworzonej, jest dyskusyjna. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komercjach wielu łowi tylko z uzyciem peletu także tu można kombinować,ale rzeka raczej słabo to widzę jako dodatek używam ale sam nie wiem chyba bym nie zaryzykował ,ale na jakiś zastoiskach zatokach to może jest jakaś opcja

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A ja chcę testować. Będę prażył tylko konopie ewentualnie. Dodatkowo dokupię puszkę lub dwie kukurydzy... Dodawałem trzy sezony w miksie z ziarnami pelley MCKARP i często rybki na pomoście wyprozniały się na czerwono, czyli strawionymi pelletami ochotkowym tej firmy. Coś jednak w tym musi być :)

Oczywiście powyższe szykuję na jezioro. 

Na komercję mam mikrosy Ringersowe i Feeder Bait - które mam zamiar używać głównie jako podstawa do koszyczków i tu i tu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, stas1 napisał:

Na komercjach wielu łowi tylko z uzyciem peletu także tu można kombinować,ale rzeka raczej słabo to widzę jako dodatek używam ale sam nie wiem chyba bym nie zaryzykował ,ale na jakiś zastoiskach zatokach to może jest jakaś opcja

Staś, uwierz, przerabiam od 2 sezonów. Mówiąc jak najdelikatniej? Słabo to wygląda. Wiesz dobrze, najedliśmy się już łowienia i często wynik to sprawa drugorzędna. Nigdy tego nie piszemy w wynikach że był test. Ale robotę robi, ta tak znienawidzona, najprostsza, skomponowana na znienawidzonych odpadach cukierniczych zanęta, dopalona copromelasą odrobiną! Allera,pieczywkiem, śrutą sojową. Komercja, to dla mnie inna bajka. to poligon do testów i porównania różnic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, ArekH napisał:

Ja osobiście, nie mam takiego dylematu. Ziarno to podstawowa forma mojego wędkowania. Pelet, ponadto że przebija ziarna ceną 3 krotnie minimum, nie jest substancją naturalną, a przerobioną. By była jasność. Ja nie jestem wrogiem Pelletu czy innych kulek. To są rzeczy ułatwiające nam wypady, ale, nie oszukując się, generujące koszty. To Tak jak bym porównał kukurydzę Cuuk do Biedronkowej. Cuuk, można niemal rok trzymać. Ale jej skuteczność do naturalnie przetworzonej, jest dyskusyjna. 

Czy aby Aller AQUA jest tańszy od ziaren? Prawie wcale, bardziej interesuję mnie w tym wszystkim jego praca oraz to co się z nim dzieję gdy nie jest zjedzony przez ryby. Czyli skład - podejście EKO.
Arku nie chodzi o porównanie mi to co jest na haczyku (czytaj kukurydza CuKK) tylko o tańszy wypełniacz do tzw. spombowania. Gdy np. ryby żerują u mnie np. leszcze i trzeba podczas zasiadki nęcić i nęcić, aby nie przestały brać. 

Po prostu chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych tańszych, czy inwestować w worki 25kg czy jednak nie. Dla mnie i tak najważniejsze są robale, gdyby ktoś zapomniał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2017 o 18:39, stas1 napisał:

ale Arek co przerabiasz ,sam używam z dodatkami Trapera i jest git,Co słabo wygląda nie rozumiem

No nie wiem. Chyba nieczytelnie piszę. Słabo wygląda na Odrze stosowanie samych pelletów. Tu Stachu chyba potwierdzam twoje wątpliwości? Czy nie? O.o Jako dodatek, dają radę. Ja tu odpowiadam również na pytanie Grendzia z wątku. No wiecie? Naprawdę. wstawcie cytaty co jest nie jasne. Już nie rozumiem o co kaman. 

 

Dnia 8.01.2017 o 17:37, Grendziu napisał:

A ja chcę testować. Będę prażył tylko konopie ewentualnie. Dodatkowo dokupię puszkę lub dwie kukurydzy... Dodawałem trzy sezony w miksie z ziarnami pelley MCKARP i często rybki na pomoście wyprozniały się na czerwono, czyli strawionymi pelletami ochotkowym tej firmy. Coś jednak w tym musi być :)

Oczywiście powyższe szykuję na jezioro. 

Na komercję mam mikrosy Ringersowe i Feeder Bait - które mam zamiar używać głównie jako podstawa do koszyczków i tu i tu.

A ty tu staruszku pytasz, i jednocześnie wątpisz w odpowiedzi i sam sobie odpowiadasz. 

Dnia 8.01.2017 o 18:38, Grendziu napisał:

Czy aby Aller AQUA jest tańszy od ziaren? Prawie wcale, bardziej interesuję mnie w tym wszystkim jego praca oraz to co się z nim dzieję gdy nie jest zjedzony przez ryby. Czyli skład - podejście EKO.
Arku nie chodzi o porównanie mi to co jest na haczyku (czytaj kukurydza CuKK) tylko o tańszy wypełniacz do tzw. spombowania. Gdy np. ryby żerują u mnie np. leszcze i trzeba podczas zasiadki nęcić i nęcić, aby nie przestały brać. 

Po prostu chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych tańszych, czy inwestować w worki 25kg czy jednak nie. Dla mnie i tak najważniejsze są robale, gdyby ktoś zapomniał :P

Gdzie wyczytałeś że pisałem że Aller jest tańszy. Jejku, ja już faktycznie się starzeję, bo wychodzi że nie kontroluję wpisów, albo się nie do końca dokładnie je czyta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 8.01.2017 o 18:50, ArekH napisał:

 

Gdzie wyczytałeś że pisałem że Aller jest tańszy. Jejku, ja już faktycznie się starzeję, bo wychodzi że nie kontroluję wpisów, albo się nie do końca dokładnie je czyta. 

Ja źle napisałem, chodziło, mi o to, że Aller Aqua nie jest o wiele droższy od ziaren....

Czytam właśnie przykładowy skład:

 

"SKŁAD SUROWCOWY:

Pszenica, soja, mączka rybna, śrut rzepakowy, hydrolizowane białko, mączka słonecznika, maczka z krwi, tran, olej rzepakowy.


WITAMINY I MINERAŁY:

Dodatek na 1 kg

Witamina A (IE) 10000

Witamina D3 (IE) 1000

Witamina E (mg) 200

ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW ANALITYCZNYCH:

Białko surowe: 35 %

Tłuszcz surowy: 9 %

Węglowodany: 36,5 %

Celuloza: 4,7 %

Popiół: 7,0 %

 

Fosfor: 1,1% Wapń: 0,9% Sód: 0,2%

Energia całkowita Kcal/MJ 4765/19.9

Energia strawna Kcal/MJ 3752/15.7"

J
est sporo białka i to mi się podoba na początek:champagne-2010:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś Darku pod uwagę mieszankę ziaren? Wolę się upewnić zanim wskoczę tobie na plecy.:D Ja biorę ziarna, jako kilo za rodzaj. Nigdy nie korzystam z mieszanek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...