Skocz do zawartości

Tanie pellety jako baza zanętowa


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
1 godzinę temu, ArekH napisał:

No sory, ale nie zauważyłem. Może za mało w sezonie stosowałem. Ja od dłuższego czasu pelety namaczam stopniowo, przestałem zalewać. Więcej czasu a le bardziej perfekcyjnie można przygotować. Przynajmniej Mi. 

Delikatnie jest twardszy od Sonu, Skretinng, Ringers - wg mnie.  CIut później się rozpuszcza i piecze w ręce. Tak samo dolewam wody, a nie namaczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tench_fan napisał:

Nie planuję przestawić się na nęcenie całościowe pelletem.

Ziarno to jest to, co mnie przekonuje.

Kukurydza, łubin są naturalne, ryby to znają i lubią.

I to jest miłe mi podejście. :P
Co prawda kukurydzy i łubinu ostatnio nie chciało mi się gotować, ale pęczakiem dużo nęciłem, a jeszcze jeden sezon planuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • Administrator

Wie ktoś gdzie dostanę pellet Skretinng - największy wybór w dobrej cenie jako baze do metody🤔🤔🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 zyla za kilo trudno nazwać tanim pelletem. Ja wracam do podstaw.Kuku, groch , pszenica i pochodne. niech angole się walą z swoimi wynalazkami za godziwe grosze! To dla zawodników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, ArekH napisał(a):

19 zyla za kilo trudno nazwać tanim pelletem. Ja wracam do podstaw.Kuku, groch , pszenica i pochodne. niech angole się walą z swoimi wynalazkami za godziwe grosze! To dla zawodników. 

Arek ale pokaż mi bułki po 20groszy, chleb za 1zl razowy czy 1,5z jak był 8/10 lat temu. Inflacja zzarla wszystko w tym kraju to co się dziwisz? Skretinng za 15zl kg plus zaneta wystarczy mi na 3/4 wypady najprawdopodobniej, więc wg mnie jest to fajna opcja. Ewentualnie puszka kukurydzy lub nie bez gotowania...

Właśnie muszę zapłacić za szambo. 109zl 8lat temu teraz 239zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grendziu napisał(a):

Arek ale pokaż mi bułki po 20groszy, chleb za 1zl razowy czy 1,5z jak był 8/10 lat temu.

Oczywiście że masz rację. Ale trudno porównać cenę pelletu do kuku czy pszenicy. A czy gorsze efekty miałeś łowiąc na nie? Do pelletu ryby trzeba przyzwyczaić a to kosztuje. Na + że szybciej jest się przygotować do wędkowania z pelletem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grendziu napisał(a):

Arek ale pokaż mi bułki po 20groszy, chleb za 1zl razowy czy 1,5z jak był 8/10 lat temu. Inflacja zzarla wszystko w tym kraju to co się dziwisz? Skretinng za 15zl kg plus zaneta wystarczy mi na 3/4 wypady najprawdopodobniej, więc wg mnie jest to fajna opcja. Ewentualnie puszka kukurydzy lub nie bez gotowania...

Właśnie muszę zapłacić za szambo. 109zl 8lat temu teraz 239zl...

Przeszedłem na kanalizę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Gdybym łowił na klasyka ok, na metodę stałem się za wygodny. Jak pisałem w innym wątku jeśli czas pozwoli to zrobię mix np z pszenicą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Grendziu napisał(a):

Gdybym łowił na klasyka ok, na metodę stałem się za wygodny. Jak pisałem w innym wątku jeśli czas pozwoli to zrobię mix np z pszenicą...

Kup sobie Sonubaits 50/50 masz na długo a nie zauważyłem różnicy, oczywiście amatorsko przy method w efektach. Na+ że ilością wody uzyskasz konsystencję niemal na każdą głębokość. I tu możesz dodać pszenicę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, ArekH napisał(a):

Kup sobie Sonubaits 50/50 masz na długo a nie zauważyłem różnicy, oczywiście amatorsko przy method w efektach. Na+ że ilością wody uzyskasz konsystencję niemal na każdą głębokość. I tu możesz dodać pszenicę! 

Zanęt to Ci u mnie dostatek jeszcze.
Zamówiłem z kolegą na dwoch, choć On ostatnio większość zużył, ale co tam, zawsze pomaga jak poproszę.
Kilogram wyszedł 13,2zł

https://rmrybka.pl/pl/p/Skretting-Pellet-Coarse-Fish-2%2C3mm-25kg/4414
Dodałem kilka gum  aby  od 400zł aby przesyłka była darmowa i kilogram wyszedł w miarę dobrze. Z moim łowieniem na meotdę  powinno wystarczyć na 20lat, mam nadzeję, że na jeden sezon wystarczy :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...