Jump to content

Nakrycie głowy na rybach

Grendziu
 Share

Recommended Posts

• Administrators

Niemal przy każdych warunkach atmosferycznych zmuszeni jesteśmy do ochrony głowy. Gdy jest ciepło, schować musimy się przed słońcem, w nocy ogrzać odpowiednią czapką, gdy wieję osłonić zatoki itd.

Zdarzyło mi się mieć kominiarkę nad wodą aby tylko było cieplej, ale bezcenne są bluzy i kurtki z kapturem. Kurtki Graff-a, mają materiał nieprzemakalny i przeciw wietrzny, więc przy ekstemalnych warunkach dniach czapka, kominiarka plus kapoca dają radę Nas skutecznie ochronić. Chyba tylko w berecie nie byłem nad wodą :P

Jakie są Wasze ulubione nakrycia nad wodą i jakie funkcję muszą spełniać?

Latem kapelusz jest świetny, bo bardziej przewiewny niż czapka z daszkiem a gdy robi się zimno wkładam czapę, żeby dobrze zasłaniała moje duże uszy ciepło i  jest bezpieczniej, bo nie przewieje :) Jeżeli mam na sobie bluzę z kapturem też stosuje jak mocno wieje, bo po karku nie zaciąga. :D Lecz mundur, to moja druga skóra i nie ma kaptura, ale za to ciepła kurtka z polarem :)

Zbyt wiele różnych warunków i czynników decyduje  w zakresie ochrony łepetyny przed szkodą.

Swojego czasu stosowałem notorycznie bawełniane (tak na metce było napisane) czapeczki z daszkiem. Są dobre i tanie, są dobre i dostępne.

Upały pewnego roku zasugerowały mi, by wejść w syntetyki: cienkie, szybkoschnące. W moim wypadku była to czapka: The North Face. Takie dziwne coś, cienkie, niby oddychające, szybkoschnące. Cena około 50 zł. Ze 2 lata biegając po różnych rzekach z "bagażem elektrycznym" na grzbiecie przekonałem się, że "hełm TNF" sprawdza się. Zanurzenie go w wodzie założenie na głowę nie było kłopotem, kilka gałęzi i liści daszek w porę odsunął.

Nie mam innego porównania, albo miałem na głowie czapeczkę TNF, albo biegałem z gołą łepetyną.

Ale wiem, że na ryby i grzyby, wspomniana czapeczka będzie założona. :D

• Administrators

Na mocnym słońcu fajna jest chusta. Można ją często moczyć w wodzie, dając tym sam sobie odrobinę orzeźwienia :) 

• 3 months later...
  • Administrators

Szukam jakiejś kominiarki, bo zgubiłem swoją. Pewnie jest gdzieś wsadzona i znajdzie się latem...

• 1 month later...
  • Administrators

Czapka na zdjęciu pamięta jeszcze mój okres studiów, to dzięki niej osiągnąłem sukces w handlu, gdy dorabiałem sobie na targowisku sprzedając obuwie kobietom :P Obrót w miesiącu zrobiłem taki, co niektórzy w rok :)

Jedna z cieplejszych, polarowych, no i te łapki, czasami pomagają w odhaczaniu ryb, gdy ryby same do siatki wskakują na dwie wędki od razu :beer-chugger:

g11.JPG

• 5 years later...
Dnia 27.10.2021 o 14:17, Grendziu napisał:

Szukam czapki ???

Obyś jakąś znalazł przed tym wyjazdem na odrzańskie sandacze.

Bo będziesz później umierał jak głowę przewieje.

Jakiś dobry termos też na łódkę zabierz. Docenisz w razie potrzeby.