Skocz do zawartości

Przyroda i klimat nad wodą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Najpiękniejszym okresem nad wodą jest wiosna, wszystko budzi się do życia każdego ranka, nie wiem czy wtedy bardziej godzinę przed świtem idę na ryby, czy po to aby zobaczyć jak co rano budzi się życie. Okresy godowe ptaków, ich śpiew budzą się co rano. Drzewa rozkwitają, ryby po kolei się wycierają, żabo-gady kumkają.

Latem spotkać możemy małą dziką zwierzynę w lesie, grzyby, owoce. Polskiej złotej jesieni też nic nie brakuje, uwielbiam nocne rykowiska jeleni.

Zimą raczej siedzę w domu wypatruję wiosny...

Zapraszam do zamieszczania filmów, zdjęć w tym wątku, może nietylko o rybach, ale blisko wody :)

Na początek, znany pewnie większości Was film o życiu jezior:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

Dziś puściliśmy dzięki @MacAir artykuł na głównej stronie 

https://dlaryb.pl/portal/news_2/ekologia-i-ochrona-środowiska-wód/

Dziękujemy:champagne-2010:

Panowie i Panie z forum i Fundacji "dla Ryb" - mam dwa małe pomysły.

1. Wiem, z prywatnych rozmów, że Paweł przymierza się do jednej z wód niedaleko mnie. Dużej wody, a co by było gdybyśmy zrobili akcję sprzątania jeziora Czarnego z pokazem łowiectwa i z lekcją ekologii na jeziorem Czarnym, które jest krystaliczne jak łza, dość głębokie, ale i pod wodą wg mnie dość mocno zapuszczana. Lekcja edukacji  w formie pokazu jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła, w akcję mogłaby się zaangażować Fundacja "dla Ryb",  Stowarzyszenie SPEARFISHING POLAND, Stowarzyszenie Jezioro Czarne (trzeba byłoby wnioskować w Zarządzie) może gmina Rogoźno i powiat Oborniki. Jeśli będzie zielone światło i ustalony termin - zacznę działać.
2. Zamiast łowienia w jakiś weekend jestem za tym, aby się spotkać razem gdzieś w Polsce i wspólnie przeprowadzić akcję sprzątania świata, można byłoby poszukać sponsorów, mamy łódź, portal, możemy z chęcią pomóc :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy i pouczający artykuł. Fajnie, że się pojawił.

 

Co do wątku spotkania, to bardzo dobry pomysł i warto tak działać. :beer1:

Jeśli tylko czas pozwoli, to chętnie "najadę" krainę Wielkopolską i pomogę.
Mogę przy okazji jakąś pogadankę urządzić lub prezentację obrazkowo-multimedialną. A mam też i inne pomysły, ale te wymagają konkretnego zaprojektowania. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...