Skocz do zawartości

Wybór szybszego progresywnego pickera o długości 270 cm do ~500 PLN


Tomek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu. Pikerem 2,7m do 40metrów? Hmmm. Jestem na nie. To już będzie na styk dla takiego kija. Mam Tubertini 9 Ft. Do fajny szybki kijek. do podajnika 20g idealny. Ale 40m. to wbrew pozorom nie jest mała odległość. Ze znanych mi kijków. Poleciłbym 3 metrowego Trabucco Commercial Feeder. . Pomacaj na targach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2017 o 23:52, ArekH napisał:
Wracając do tematu. Pikerem 2,7m do 40metrów? Hmmm. Jestem na nie. To już będzie na styk dla takiego kija. Mam Tubertini 9 Ft. Do fajny szybki kijek. do podajnika 20g idealny. Ale 40m. to wbrew pozorom nie jest mała odległość. Ze znanych mi kijków. Poleciłbym 3 metrowego Trabucco Commercial Feeder. . Pomacaj na targach.


Arku, a pamiętasz na zlocie? Śmigałem 45,5m (tam był marker) bez problemu moim Browningiem 2.70 i 3.0 metodą 28g plus zanęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamiętam przyjacielu. Ale nie każdy piker to potrafi. My stosujemy jak sam wiesz, dość sztywnawe kije. Jak kolega weźmie bardziej spolegliwy, moze być kłopot(a już na pewno z celnością). Przyznaję że się ciut w odpowiedzi asekuruję. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest jeszcze jedno ale, Danielu. My, nie boimy się rzucać kijami, bo uważamy że kij jest dla nas. Nie dostajemy zaparcia przy podajniku o wadze, która istnieje niby na max, wypisana na blanku. Znamy nasze kije. :champagne-2010: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie myślę ze to 40 m to trochę taki absolutny max, chodzi o komfortowe osiąganie 20m - 25m.

Jeśli chodzi o spolegliwość to szukam czegoś raczej szybszego, najlepiej akcja progresywna/pół-paraboliczna, miałem Trabucco Precision Pro Picker i jest on dla mnie zbyt spolegliwy.

 

Edytowane przez Tomek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. To jednak pochyl się nad Browning jak pisał Elvis lub nad tym Tubertini 9 ft. Świetną propozycją byłaby Daiwa Windcast Picker. Ale nie wiem czy jest jeszcze do dostania w tej długości. Musiałbyś pogadać z chłopakami z Drapieżnika, może by jeszcze ściągnęli. Grendziu taki ma, pomieniał się ze mną na Tubertini. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, ArekH napisał:

 Grendziu taki ma, pomieniał się ze mną na Tubertini. 

I jeszcze nie łowił :221_see_no_evil: Ale za chwile wiosna i na pewno pójdzie do zabawy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W zasadzie nie ma czasu na targach, aby potestować sprzęt. Ale fajny tańszy kijek to Daiwa Ninja, oraz seria Daiwa Powermensh oraz debiut w feederze kijòw Sonik, który prezentował @stas1 . Także w końcu przypadła mi seria Browninnga. Niestety zbyt mało kijków widziałem aby polecić coś jeszcze. Cieszy fakt, że jest tak duża konkurencja i to niemal wszystko można zobaczyć w Poznaniu. Jakość z roku na rok idzie do przodu, czy to tańszych, czy droższych kijach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...