Skocz do zawartości

Zawody wędkarskie z "dla Ryb" wątek zbiorczy


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
2 minuty temu, Pendra napisał:

@Grendziu... szybkie pytanko... 11-13 maj to czwartek, piątek i sobota... jeżeli tak ma być to trochę średnio... mam nadzieje, że się tylko pomyliłeś i chodziło o 12-14 maj... zweryfikuj to proszę i daj znać :D

12-14 maj pisałem z pamięci. Chodzi o to aby się zastanowić czy robimy zawody długodystansowe - tutaj liczę trochę, że TEAM TROTKA  przyjedzie, a co najmniej jedna osoba i @Elvis wie kogo mam na myśli. Czyli np trwające 1 dobę lub 36h, czy czysto feederowe i 6-8-12h. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Grendziu napisał:

12-14 maj pisałem z pamięci. Chodzi o to aby się zastanowić czy robimy zawody długodystansowe - tutaj liczę trochę, że TEAM TROTKA że przyjedzie, a co najmniej jedna osoba i @Elvis wie kogo mam na myśli. Czyli np trwające 1 dobę lub 36h, czy czysto feederowe i 6-8-12h. :P

Spoko, spoko... upewniałem się tylko... generalnie chodzi o ten konkretny weekend :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grendziu napisał:

12-14 maj pisałem z pamięci. Chodzi o to aby się zastanowić czy robimy zawody długodystansowe - tutaj liczę trochę, że TEAM TROTKA  przyjedzie, a co najmniej jedna osoba i @Elvis wie kogo mam na myśli. Czyli np trwające 1 dobę lub 36h, czy czysto feederowe i 6-8-12h. :P

Robilem juz takie zawody zaczynalismy w piatek o 20 koniec w niedziele o 6. Beda to zawody towarzyskie wiec bez spiny no i czasu starczy na integracje i łapanie ryb. Wazenie rybek co 4 godziny aby ich nie meczyc w siatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik widzę, że jest w dobrej formie.

Pomysł na tą 'inną" rybę jest jak najbardziej ciekawy i wart przemyślenia. Można zrobić mega bonus za złapanie takiej ryby i okaże się ze łapanie karpi nie popłaca.

Można pomyśleć o zawodach dwu turowych. Będzie sprawiedliwiej. Itd.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle lubię czasami trochę statystyki :) Ogólnie uważam, że wprowadzenie małego zamieszania w regulamin w postaci odpowiedniej wagi (punktacji lub handicapu) do liczenia punktów jest ciekawe. Dzięki temu na zawody może przyjechać więcej ludzi o różnych zamiłowaniach. Np. samo losowanie stanowiska w wielu przypadkach może nas wykluczyć z podium, bo jest np zbyt płytko lub głęboko na dobre karpie, ale na liny, czy ładne płocie już nie. Dla mnie dobry wędkarz to taki, który potrafi łowić w ogólnym znaczeniu, a nie łowić tylko karpie na kulki, czy krąpiki na pinkę. Zdaje sobie sprawę, że wędkarstwo karpiowe poszło tak mocno do przodu, że trudno się temu nie podporządkować, ale chyba mały chaos nie jest taki zły :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
43 minuty temu, Kubik napisał:

Robilem juz takie zawody zaczynalismy w piatek o 20 koniec w niedziele o 6. Beda to zawody towarzyskie wiec bez spiny no i czasu starczy na integracje i łapanie ryb. Wazenie rybek co 4 godziny aby ich nie meczyc w siatkach.

Robert ja mam pewnie pomysł zaczerpnięty od Baitbox - oni na zawodach robią dwie kategorie.

1. Za największą rybę.
2. Suma trzech największych ryb.

I tutaj i tutaj masz wygraną przy długich zawodac

Można dodać też to co sugeruję Dominik.  Nagroda specjalną, za nawjiększą "inną" rybę niż karpi czy amur :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Oczywiście możemy to zmienić - mogą być ryby ważone co 4h, czy też 5 największych etc. Myślę, że do końca tygodnia będzie wiadomo co i jak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Oczywiście możemy to zmienić - mogą być ryby ważone co 4h, czy też 5 największych etc. Myślę, że do końca tygodnia będzie wiadomo co i jak :P

Darku ważymy co 4 godziny zapisujemy wyniki a klasyfikacja może być trzy największe . Chodzi o to jeżeli zdecydujemy się na 36h łapania by nie męczyć nie potrzebnie ryb w siatce lub najlepiej ważyć po złapaniu i od razu wypuścić.:39icon:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zapowiada się naprawdę fajna impreza :D

Od ogółu do szczegółu i będzie naprawdę super... Podoba mi się pomysł z inną rybą niż karp i amur... :1311_thumbsup_tone2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 minuty temu, Kubik napisał:

Darku ważymy co 4 godziny zapisujemy wyniki a klasyfikacja może być trzy największe . Chodzi o to jeżeli zdecydujemy się na 36h łapania by nie męczyć nie potrzebnie ryb w siatce lub najlepiej ważyć po złapaniu i od razu wypuścić.:39icon:

 

Ok, ale jest małe ale.. Tam są ryby powyżej 10kg już. Ja złowiłem na zlocie  (dzień przed)jakieś 11kg karpia na oko. Amur padł w sezonie coś koło 16kg, takie ryby trzeba byłoby od razu wypuszczać....

Większość ryb jest do 5-7kg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...