Skocz do zawartości

Pellet Aller Aqua


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Granulaty Allera mam od 5-6 lat bo kupiłem je w 25kg workach. Trochę może Was zdziwię ale na mojej pobliskiej zaporówce (zbiornik pizetwu) te właśnie wyroby biją na "łeb" inne produkty. Na tym zbiorniku  8mm halibut najwięcej mi ryb przyniósł. To samo miałem z 2mm wersją stosowaną jako baza zanęt i do podajników. Powiem Wam, że najlepiej produkty tej firmy kupić bezpośrednio przez ich oficjalną stronkę (nie dam linka, bo piszę ostatnio tylko z telefonu I trudno mi się pisze w ten sposób, wystarczy wygooglowac ;)). Jak słuchałem, że granulaty I ciemne pellety nie nadają  się do methody a łowiłem na nie sporo ryb to wyobraźcie sobie moją minę ;). Twierdzenie, że halibutowy  pellet jest zbyt sycący mogłoby być trafne, gdybym do łowiska wrzucił ten worek na raz ;). Ja obecnie jako bazę stosuję pellety Coppens (też świetne) ale Allery kupię w wersji 2 i 8 mm może jeszcze nie w tym sezonie bo mam zapas, ale w przyszłym na pewno ;).

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Grzes77 jak miło posłuchać mądrych ludzi:icon_arrow1:
Sam co prawda użyłem ostatnio próbkę testową z targów ryb, ale w końcu Aller Aqua to tradycja w karmieniu ryb od lat, na tym ponoć wyhodowana dużo ryb na stawach nie tylko w Polsce. No i ta cena jest powalająca.

@Kubik @Bartosh i @Pendra ponawiam prośbę o jakimś wspólnym zakupie. Może dwa/trzy różne worki i się wymienimy. Ja z chęcią przygarnę Halibuta do nęcenia, w końcu ten zapach sprawdzał mi się cały rok, stosując inne droższe warianty zakupowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stas1 napisał:

Grześ gdzie to czytałeś:D

Wiadomo gdzie i czyja to teoria ;). Nie można wszystkich łowisk wrzucać do jednego wora. Ja w większości  (99%) łowię na pizetwu z tego względu, że mam 2 km na zaporówkę, kilka km na różne fajne zbiorniki  (nawet Wisłę) a najbliższa komercja to około 80km. To właśnie do tych zbiorników muszę się dostosować, na nich łowię i wiem, że karpiowate to ryby stadne, gdy wpłyną w nęcone miejsce to w chwilę wciągną nawet całego "kelnera". Każdy ma jakieś doświadczenia i nie powinno się upierać przy swoim. Na moich wodach i na komercjach, które odwiedzałem granulaty Allera sprawdzały się wyśmienicie. Na tych wodach nie kolor się liczy, nie zawartość tłuszczu w kilkudziesięciu 2mm pelletach a smak i zapach by takie stadka utrzymać w polu nęcenia ;).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
12 minut temu, Grzes77 napisał:

Na tych wodach nie kolor się liczy, nie zawartość tłuszczu w kilkudziesięciu 2mm pelletach a smak i zapach by takie stadka utrzymać w polu nęcenia ;).

W punkt, jeśli chodzi o sprowokowanie do brań :champagne-2010: Z moich obserwacji jest podobnie, najbardziej liczy się zapach, potem kolor - najbardziej lubiany przez moje ryby to czerwony i pomarańcz.

Uwielbiam pracę mikrosów Ringersa, no i co z tego, jeśli ryby podpływają do tego i omijają. Zdipowany Ringers odpowiednim zapachem już daje radę. Piszę o zanęcie, nie o przynęcie, bo wafelki Ringersa podane na haku u mnie dają radę :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i jestem po pierwszych testach pelletu primo 3 mm.

Powiem tak: Jestem w szoku!!!

Robiłem dwie próby namaczania i jedną nawilżania spryskiwaczem i wszystkie wypadły super.

Moczenie niewiele ponad 1 minutę dało super rezultat, podobnie jak nawilżanie spryskiwaczem. Pellet szybko pracuje i bardzo fajnie puchnie. Ma tylko ograniczoną kleistość.

To jednak nie stanowi problemu, bo można dowilżyć pellet jakimś liquidem, syropem czy nawet melasą i poprawić jego lepkość.

Pellet pod względem przygotowania jest naprawdę łatwy w obsłudze i świetnie pracuje.

Coś czuję, że to będzie zaraz po Coppensie mój nr2 do bazy.

Zdjęcia robione co kilkanaście sekund. Całkowite rozsypanie po około 1 minucie.

Testy wykonane zarówno w zwykłych podajnikach Mikado jak i w Aperio(te z dumbelsami). 4c96a753f1e24fb9a6178c42c0f05604.jpg5a1b6d0bd1a631a35f8fce2042050e87.jpge5a0c59936783f374f7788a7f5c50100.jpg8b6f2af59bdc0ada683991c14a1324ff.jpg04d5190bc611efc52012075a900c96c7.jpgd94a6287fe392c47add86b07df0ab033.jpgbf1ad1773427b66320aefdd645c16b31.jpgb3b8c21423339060ef727cc1f8c2f1e0.jpg

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny opis Daniel na pewno przyda się wielu z nas. A miałeś do czynienia z Bronze? Jak oceniasz w porównaniu do Primo? 

No niestety nie. Primo to pierwszy mój pellet od Aller Aqua.
Primo ma jakiś znajomy zapach, niczym ....No właśnie co? Csl?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosh napisał:

Świetny opis Daniel ? na pewno przyda się wielu z nas. A miałeś do czynienia z Bronze? Jak oceniasz w porównaniu do Primo? 

Bronze, ma więcej białka i tłuszczu, a z tego co zauważyłem u siebie, bardziej wydłużone wałeczki. Jak pracuje nie sprawdzę bo mam go wymieszanego z Primo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przy okazji widzimy ze dumblsy mają tendencje do opuszczania kopczyka peletu w podajnikach mikado.

Ciekawe czy z Dura Banjo jest lepiej, niby jest to jeden z jego głównych zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...