Skocz do zawartości

Pellet Aller Aqua


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Kupiłem ostatnio, Aller Aqua Clasic. Wczoraj, był typowo techniczny wypad na stawek. Hmmm. Nie spasował mi chyba ten pellet. Po pierwsze, na pewno nie jest to 2mm. a taki zamawiałem. Jest mniejszy i zbytnio nie puchnie. Po 2gie. Jakiś odsetek pływa, ale to może błąd przy pakowaniu. Po 3cie. Ilością brań, przegrywał z kretesem, a wcześniejsze, ciemne gatunki jednak rządziły. To, jedynie pierwszy test, tak że nie skreślam. Takie, wstępne spostrzeżenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
29 minut temu, elvis napisał:

I jak tam testy allerów?
Są jakieś wnioski, który lepszy, lepiej klei lub bardziej puchnie?
Zbieram się by kilka kilo kupić, ale nie wiem które to które.

Stosuję regularnie. Trzymał bym się na twoim miejscu standartów, czyli Primo, silver i bronze. Zakupiłem w tym roku Clasik, ale przekonany nie jestem. Weź najwyżej kilogram i sam potestuj. Przygotowanie powtarzalne. Ja namaczam stopniowo, ale robienie typu Ringers, też zdawało egzamin. Taka gąbka się robi. Aller i Coppens. Nic innego nie kupuję. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2020 o 12:15, ArekH napisał:

Stosuję regularnie. Trzymał bym się na twoim miejscu standartów, czyli Primo, silver i bronze. Zakupiłem w tym roku Clasik, ale przekonany nie jestem. Weź najwyżej kilogram i sam potestuj. Przygotowanie powtarzalne. Ja namaczam stopniowo, ale robienie typu Ringers, też zdawało egzamin. Taka gąbka się robi. Aller i Coppens. Nic innego nie kupuję. 

@elvis

Podpinam się pod wypowiedź Arka i się z nim zgadzam w 100% ale dodam od coś od siebie :) Poza najnowszymi rodzajami używałem wszystkich do różnych celów jednak najczęściej stosowałem te same, które wymienił przedmówca. Im więcej białka tym brania były agresywniejsze i częściej trafiał się leszcz lub krąp.

Tylko rozrabiałem je trochę inaczej, sypałem paszę do wiadra i zalewałem wodą trochę poniżej wysokości pelletu, zamykałem wiadro i jechałem na ryby, nad wodą przemieszanie i bardzo delikatne domaczanie jeżeli wlałem za mało wody czy doklejenie jeżeli łowiłem głębiej. W porównaniu do innych firm wędkarskich to nie ma porównania bo brakuje skali, zawsze ryby brały nawet na classic'a. Może ryby są przyzwyczajone do nich od młodości albo po prostu są dobre :D Mi i moim rybom przypasowały bardziej od Coppens'a.


Teraz już jest zimno więc nie używałbym Silver'a ze względu na wysoką zawartość tłuszczu ale w ciepłych miesiącach to do metody numero uno, później jest Primo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elvis to co ci dałem to bronze A kiedyś dawałem ci 4mm  to clasik jak dla mnie najlepszy Jednak ją nie namaczam  aller a robię sobie mieszankę i do niej daje suchy aller Z moich obserwacji wynika , że taki system ściąga troszkę większe rybki może dla tego że w łowisku jest jeszcze twardy i mniejsze nie mogą go pokonać zanim nie namieknie  Jednak to tylko moje zdanie Ale warto kombinować ?

Edytowane przez suwi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2020 o 06:12, NPC napisał:

zalewałem wodą trochę poniżej wysokości pelletu

To miałem na myśli pisząc, rozrabianie typu Ringers. Ale wydaje mi się, że Daniel się domyślił. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapówiłem primo 2 mm, z czego część planuje zmielić do zanęty, a pozostałą do mix-u.
Problem jest tylko z dostawą, bo kurier zadzwonił tylko raz, gdy prowadziłem i już mam nieudaną prubę doręczenia.
Zaraz jadę na ryby i też będzie problem ...
Wrrrrrrrr.......

Wysłane z mojego M6T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...