Skocz do zawartości

Zanęta na lina i karasia


Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, cygan786 napisał:


Starorzecza, dołki nad Odrą są idealne na lina. W okolicach Połecka jest kilka fajnych dołków i piękne liny tam są. Przekonalem się na własnej skórze.

W piątek będę łowił niedaleko Miłow :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:

Na Mazurach jeszcze za zimno na Lina. Próbowałem w weekend i zero, same Wzdręgi. Myślę że Liny uaktywnią się dopiero w Maju.

To się jeszcze okaże. :P
Jeśli czas pozwoli (i pogoda nie wkurzy) to planuję połowić na kilku płyciznach i zobaczymy co w wodzie pływa.

No i przy łowieniu lina, trzeba będzie wytypować odpowiednie miejsca, gdzie mógłby sobie przebywać tenże osobnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KaZuYa napisał:
W piątek będę łowił niedaleko Miłow .


Niedaleko Połecka i mojej rodzinnej wioski. Od Połecka w górę rzeki fajne czyste główki są. Ach, aby do lipca. 2 tygodnie tam będę to na dołki na liny się wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tam @Kotwic wydaje, że w taką pogodę, to bez pewnej miejscówki z małej wody, to nie przykozaczysz. Woda jeszcze strasznie zimna. 

Co do zanety Stepniaka, to jest godna uwagi. Jak wchodzą wzdregi, to i liny powinny, chyba, że ich tam nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dominik napisał:

Mnie się tam @Kotwic wydaje, że w taką pogodę, to bez pewnej miejscówki z małej wody, to nie przykozaczysz. Woda jeszcze strasznie zimna. 

Co do zanety Stepniaka, to jest godna uwagi. Jak wchodzą wzdregi, to i liny powinny, chyba, że ich tam nie ma :)

Ja myślałem ze to Nysztala a syrop Stepniaka .. Bardzo mnie sie podoba zapach ,konsystencja zobaczym co na to ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i teraz pojawiła się zagadka.
Dzięki Waszej pomocy i propozycjom, zakupiłem kilka zanęt, które sobie spokojnie stosuję (choć brak wolnego czasu, utrudnia mi wędkowanie).
Lin złowiony wczoraj, skusił się na białe robaczki, podane batem, przypon 0,10 mm.
Jak zwykle: mazurskie jezioro, jedno z tych na którym zwykle łowię.
Ale co sympatyczne, zanęcałem swoją mieszanką zanętową, tym razem z użyciem zanęty Trapera "Zielony Marcepan" (fajnie pachnie).
Ciekaw jestem, czy to przypadek, czy po prostu zanęta skusiła zielonego głodomora. :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem dziś w kolejce do kasy w uniwersyteckim GeeSie i słyszałem rozmowę kilku studentów rybactwa. Mowa była o dokarmianiu łabędzi w połowie linów. Założenie jest takie, że tam, gdzie są łabędzie i ich odchody, tam chętnie żerują liny. Nawet jeden ze studentów powiedział jakieś przysłowie/wierszyk z tym związane, ale niestety zapomniałem :)

Co Wy na to? @Kotwic, może kojarzysz to powiedzonko ze swoich studiów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Przeczytałem Kolegów dyskusję może uda sie odświeżyć temat, wiosna blisko. Poprzedni rok niestety od maja długie leczenie aż do minionego wtorku. Troszkę tylko na komercji z racji braku sił. W tym roku chciałem poswięcić czas właśnie linowi. 15 minut autem i jestem nad kanałem Bydgoskim. Lin tam jesti byył odkąd pamiętam. Bywało, ze z Ojcem je łowilismy od przypadku do przypadku. Chcę w tym roku przygotowac łowisko z brzegu mniej uczęszczanego,  kawałek przejść od dojazdu samochodem. Kanał jak to kanał wygląda dosyć podobnie. Czasami więcej grążeli , trzcin. No cóż nie łowiłem tam ze 30 lat, czasami  podjeżdżałem zobaczyć, ale to jeszcze też wieki temu. Mam deepera , może znajdzie się jakiś dołek. Zastanawiam się nad kukurydzą i pelletem. Ostatnio sporo tez pisze się o aromacie marcepanowym. Trochę jestem sceptycznie nastawiony do aromatów po testach ostatnich lat. Mam ich ponad 20, również firmowych i wszystkie dobrej jakości. I nie  zwiększyło wyników ich stosowanie, może truskawka, a na pewno aromatyzowanie białych robaków truskawką poprawia wyniki. nie sprawdziła się rozsławiona róża, ani ananas, ani typowo karpiowe hot demon, red robin, pikantna kiełbasa i wiele innych. Porównywałem wyniki na dwóch wędkach, jedna z atraktorem druga bez. Moze za szybko rezygnowalem. Przeszedłem w większosci na nęcenie pelletem i ziarnem. Pellet aromatyzowałem lub kupowałem już nasączony . Przy okazji ,sprawdził się scretting i aller aqua silver. Właśnie dlatego sceptycznie podchodzę do marcepanu. Znalazłem w necie fajny naturalny produkt i sam nie wiem czy spróbować. Do tego ostatnio słyszałem, ze sprawdza się też aromat adwokat z rybnym przełamaniem, albo innym smrodkiem. Czy macie  doświadczenia z tymi aromatami? Jako, że lubię poszukiwac, kupiłem czerwoną kukurydzę. Ugotowałem na słodko do słoików. Trzeba uważać, 10 minut gotowania moczona dobę wystarczy . Za długo i robi sie popcorn...  Moze ktoś przyłączy się do dyskusji, podzieli swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam.

Edytowane przez Zbigniew Rajpold
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie wyminiłeś rosówek, dżdżownicy, jokersa, a to naturalny killer na nie :)

Widzę, że podobnie wędkujemy, bynajmniej próbowałem tak w zeszłym roku trochę. Dip i bez. Ewntualnie jakaś zanęta smakowa. W tym roku chcę ostro dipować robaki, ale to zależy od wody, gdzie będę łowił.

Zapachy truskawki bardzo słabo dawały mi ryby..

Woda, wodzie nie równa,  mnie natomiast ananas bardzo się np sprawdzał. Dwa lata temu najlepszy był Krill z Sonu w 2018 już mniej.

Zanęta jasna o smaku wpadającym w banan, dała mi sporo linów.

Na forum jest sporo fanatyków tej ryby, począwszy od @Tench_fan:221_see_no_evil:

Z Bydgoszczy nie masz za daleko, już gościliśmy wędkujacych na naszej wodzie. Więc przy okazji zapraszam:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...