Skocz do zawartości

Zanęta na lina i karasia


Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grono forumowiczów się rozwija, stare wygi doświadczeniem tryskają, więc i pora na pytanie.

Kolejny rok zamierzam bawić się bacikiem (czyli połów pełnym zestawem), ale zamierzam kilka zmian czy też testów poczynić.
Łowiska: jeziora mazurskie, okolic Giżycka.
Głębokość połowu: 0,5 - 4 m.
Stanowiska: połów z brzegu w okolicach plaży i roślinności przybrzeżnej, podobne połowy z pomostu.

O co pytam. Idąc na ryby zabieram zanętę, którą przygotowuję w domu. Pewnie znów podstawą będzie pęczak, a uzupełnieniem zanęta sypana.
Szukam propozycji 3-4 opakowań zanęty, która według Was, jest przeznaczona na lina i karasia (wedle producenta), lub zanęty, która wybitnie sprawdziła się na lina i karasia.
Chodzi mi o pewne testy, bez wnikania w metody połowu czy stanowiska (uwzględniam nawet łowiska stawowe czy komercyjne).

Proszę o nazwę zanęty i producenta.
Mile widziany odnośnik do sklepu, jeśli zanęta jest nietypowa.

Dziękuję i zachęcam do dyskusji.


Są już propozycje, to zrobię sobie listę, by łatwiej szukać:
- Nysztal,
- Stepniak,
- Lorpio Magnetic Tench,
- MCKARP Marcepan,
- Traper Lin Karaś marcepan,
- Brud Lin karaś

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nysztal oraz Stepniak. Opracowane na naszych warm.-maz. wodach, naturalne. Bez trocin, piachu. Syropowane, a lin to lubi. Nie są tanie, ale skoro chcesz testować to którąś z tych pozycji musisz przerobić.

Powinny być dostępne na lowisko.net

Edytowane przez Dominik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociny i piach? Pierwsze słyszę. Stare ciastka czy paluszki mielone razem z opakowaniem tak, ale trociny.
Ja mogę polecić zanętę Lorpio Magnetic Tench w 2 kg opakowaniu.
Druga propozycja to...Traper Marcepan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze jest ta zanęta trzeba by poszukać zanęty o nazwie HIT z @elvis kiedyś ją stosowałem była naprawdę dobra Obecnie używam Brudka lin karaś i śmiało mogę ją polecić oczywiście nie samą tylko z dodatkiem mięska :) najlepiej czerwonego siekanego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, elvis napisał:

Trociny i piach? Pierwsze słyszę. Stare ciastka czy paluszki mielone razem z opakowaniem tak, ale trociny.
Ja mogę polecić zanętę Lorpio Magnetic Tench w 2 kg opakowaniu.
Druga propozycja to...Traper Marcepan

Kup Danielu najtańszego Dragona i zobacz, czy Ci się kula ulepi. Raz trafiłem, że nie tylko sie nie lepiła, ale i po prostu śmierdziała drewnem.

Kup Danielu najtańszego Trapera i go przesiej dokładnie. Kiedyś byli tacy, co to zrobili i mocno się zdziwili ile w tym piachu było.

Pomyślcie logicznie. Stępniak sprzedaje swoją zanętę po c.a. 8 PLN/kg i on ma wyroby cukiernicze, dodatki i dużo melasy (nagrał nawet filmik, gdzie daje spróbować swojego wyrobu własnemu psu, który to chętnie zjadł). Tani Traper, Dragon i inne są nawet o połowę tańsze. Że niby mogą taniej kupić odpady cukiernicze i inne dodatki? To na pewno, ale aż tak?

Edytowane przez Dominik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum kilka osób chwali zielonego Harisona. Też niby smak Marcepan. Miałem go nawet kupić na targach i wyleciało mi z głowy. U mnie ten producent jest niedostępny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pospamuję filmami, ale mam nadzieję, że wybaczycie :)

Ostatni filmik jest z udziałem pana Tadeusza, którego w zeszłym roku udało mi się o włos wyprzedzić na zawodach, a siedział stanowisko obok. Przesympatyczny człowiek. To był mój największy sukces wędkarski :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cygan786 napisał:

W zeszłym sezonie korzystałem 2 razy z zanęty Traper Lin Karaś marcepan. Efekt marny. Lina nie było,a i leszcze nie bardzo chciały podchodzić.

Mi marcepan Trapera sprawdza się świetnie na Lina. W zeszłym roku nie miałem zasiadki żeby chociaż jednej sztuki nie wyjąć. Do zanęty dodaję to na co głównie łowię - kukurydzę. Wspomniane zanęty Lorpio też są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...