Skocz do zawartości

Mistrzostwa Polski w feederze 2017


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.02.2017 o 16:14, stas1 napisał:

Zwracam się z pytaniem czy ktoś zna ten kanał

Kanał Portowy w Darłowie

Jakie to łowisko ,jak głębokie ,jaki uciąg ,jakie rybki,

ogólnie wszelkie info mile widziane:icon_arrow1:

Miejsce znam dosyć dobrze, tylko kurde nigdy tam nie łowilam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscem rozegrania mistrzostw Polski jest kanał portowy w Darłówku Wschodnim stanowiący przyujściowy odcinek rzeki Wieprzy i Grabowej do morza.

Stanowiska zawodnicze będą usytuowane na jego wschodnim brzegu. Jest to deptak ciągnący się wzdłuż kanału.

Do lustra wody jest  1,5 – 2 metry.

Głębokość kanału na całej długości oscyluje pomiędzy 5 – 6,5 metra.

W jego środkowej części usytuowana jest rynna ukształtowana pod wpływem przepływu kutrów rybackich i statków. Szerokość kanału – 60-70 metrów.

Występujące i poławiane gatunki ryb, to: płoć, leszcz, krąp, jaź, szczupak, pstrąg, troć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w przypadku strefy przyujściowej rzeki, ważny może być kierunek wiatru.
Wiatr od morza (w naszym wypadku to najczęściej N) może powodować cofanie się wód słonawych do rzeki. To zapewne wpłynie na to, jakie ryby na tym skorzystają, a jakie mogą być mniej aktywne.
No i sam fakt tego, że kierunek "płynięcia" wody może się zmienić, albo siła nurtu może być inna.
Jak dla mnie, strefa przyujściowa, to szansa na połów sensownych leszczy i płoci. Chociaż w jeziorach przymorskich łowiłem duże jazie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę okręg Olsztyn nawet nie wie kogo wystawić :) Myślałem o zawodach w zeszłym roku, ale były na komercji i doszedłem do wniosku, że co to za okręg, co to nie ma wody nawet na zawody feederowe. Wstyd. W tym roku będzie podobnie.

Zresztą rozmawiałem z ludźmi i mówili, że frekwencja była okrutnie licha. Dopóki zawody PZW nie będą na wodach PZW, to niestety nie zaszczycę :)

Wrocław z kolei ma moc z sobą. Liczna ekipa. Trzymam kciuki Stasiu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś na spokojnie ogarniesz temat. Masz przewagę nad innymi zawodnikami bo masz mega umiejętności i  wsparcie w kumplach, bo tak trzeba nazwać "naszą" ekipę ?. Inni muszą a ty możesz być w czołówce, tylko się nie "spal" pod kątem emocji. Tak na marginesie kumpel mój miał startować na tych zawodach ale go na liście nie widzę a mnie namawiał na eliminacje oszust jeden, jutro zadzwonię do niego i podpytam czy startuje. 

Staś rozpoznanie łowiska jest ważne ale jak nie uzyskasz konkretnych podpowiedzi to o tej porze jak wiesz mięcho I jeszcze raz mięcho ??.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...