Skocz do zawartości

Kamera dla ryb


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat używam w pracy dyktafonu. Ze względu na to, że muszę mieć wolne ręce lub przedzieram się przez krzaki, dyktafon mam schowany w kieszeni. Dlatego urządzenie nie może skutecznie zbierać dźwięków lub są duże zakłócenia. Najlepszym rozwiązaniem jest mini-mikrofon zewnętrzny na długim przewodzie, podpięty do wyjścia urządzenia (dyktafon, kamera itp). W moim wypadku wyjście jest typu; mini-Jack, a sam mikrofon przypinam do zamka błyskawicznego kurtki (pod szyją) lub do wystającego najdalej rogu kołnierza kurtki. Jakość dźwięku jest dobra, a zakłócenia zewnętrzne (typu wiatr, trzask gałęzi) nie są zbyt natarczywe.

Zapomniałem napisać, że taki mikrofon kosztuje 30-50 zł w zależności od firmy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ruszać się, ruszać leniuszki (znam lepszą wersję, ale nie wypada ;)).

W piątek przyszła paczuszka z kamerą: Redleaf RD32II (tutaj bardzo dobry opis: http://www.optyczne.pl/16.5-Inne_testy-Test_kamer_sportowych_Redleaf_RD32II.html).

Pod wpływem mojego zapotrzebowania i dobrego opisu i testu wspomnianej stronie (warto tam zaglądać) pojawiła się u mnie taka kamera.

Dwa szybkie wyjścia (brak czasu i wredna pogoda) pozwoliły mi nagrać trochę świata podwodnego (chyba mi się to spodobało :P).

Chwilowo nie wrzucę nic do obejrzenia, bo staruszek komputer cierpi na niedostatek mocy i miejsca, a z drugiej strony muszę znaleźć program który nie zasłania obrazu swoim logo z informacją, że to wersja testowa. >:(

To co już wiem:

- rozpracować system mocowania i podawania kamery,

- wybierać jeziora z dobrą przezroczystością wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 godzin temu, Kotwic napisał:

Ruszać się, ruszać leniuszki (znam lepszą wersję, ale nie wypada ;)).

W piątek przyszła paczuszka z kamerą: Redleaf RD32II (tutaj bardzo dobry opis: http://www.optyczne.pl/16.5-Inne_testy-Test_kamer_sportowych_Redleaf_RD32II.html).

Pod wpływem mojego zapotrzebowania i dobrego opisu i testu wspomnianej stronie (warto tam zaglądać) pojawiła się u mnie taka kamera.

Dwa szybkie wyjścia (brak czasu i wredna pogoda) pozwoliły mi nagrać trochę świata podwodnego (chyba mi się to spodobało :P).

Chwilowo nie wrzucę nic do obejrzenia, bo staruszek komputer cierpi na niedostatek mocy i miejsca, a z drugiej strony muszę znaleźć program który nie zasłania obrazu swoim logo z informacją, że to wersja testowa. >:(

To co już wiem:

- rozpracować system mocowania i podawania kamery,

- wybierać jeziora z dobrą przezroczystością wody.

Ucz się ucz, zmotywuję mnie to do zrobienia intro "dla Ryb" oraz także pójścia w filmy, może kiedyś jeszcze w tym wieku :beer-chugger:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator
Dnia 6.08.2016 o 01:34, Grendziu napisał:

Zainstalowałem kamerę dziś a łodzi na relingach, ale i tak nie jestem pewien czy zdołam coś nagrać :-(

No i nie zdążyłem, bo ją utopiłem. Ale dosyć smęcenia i beczenia, że nie będę robił filmów bo coś tam.

Odświeżam temat, bo chcę nagrywać jakoś. Przede wszystkim także chcę aby było wyraźnie mnie słychać i aby to była kamerka sportowa. Jest coś nowego w przystępnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera, kamerą tylko niech mi ktoś wytłumaczy jak wysłać (wrzucić) filmik do sieci czy na forum. Dla ułatwienia powiem że korzystam tylko z telefonu lub tabletu. A jeszcze jedno, potrzebuję jakąś apke do obróbki filmów tzn. przycinania bo nawet e-mail nie mogę wysłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odswieżam,  jedną utopiłem już bez nagrania. Dziś jestem po rozmowie z kolegą co montuje filmy. Może mnie nauczy, a może przy dużej dawca dziabania będzie kleił, nasze wypociny. Jak to było " nie chcem ale muszę" bez filmów niestety nasze działania są w czarnej d... Od czasy. Debiut miałem na Rybomanii na live gdy Kamil kręcił film promocyjny, pod zakończenie zagadał ze mną, niestety film dostępny tylko dla użytkowników FB, jednak wiele nie straciliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dariusz Grenda napisał:

Odswieżam,  jedną utopiłem już bez nagrania. Dziś jestem po rozmowie z kolegą co montuje filmy. Może mnie nauczy, a może przy dużej dawca dziabania będzie kleił, nasze wypociny. Jak to było " nie chcem ale muszę" bez filmów niestety nasze działania są w czarnej d... Od czasy. Debiut miałem na Rybomanii na live gdy Kamil kręcił film promocyjny, pod zakończenie zagadał ze mną, niestety film dostępny tylko dla użytkowników FB, jednak wiele nie straciliście ?

Tak jak rozmawialiśmy, bez kinematografii  ??fundacja, promocja fundacji kuleje mocno, odstaje w tyle za innymi.

Co do kamery nie będę sie wypowiadał, ale z tego co sie dowiadywałem to na kamery K4 jeszcze nie czas.

kompresja takie filmu na YT trwa wieki, a i tak jakość zostanie mocno okrojona. YT musi jeszcze dojrzeć do K4 ( to są informacje z przed około roku wtedy mocno sie tym interesowałem ) 

Mysle ze dobra kamera HD w zupełności wystarczy. Jak masz kogoś kto w tym siedzi, to fajnie gdyby film promocyjny fundacje a zwłaszcza łowiska był nakręcony w miarę profesjonalnie.

To już wyższa szkoła jazdy, jak skadrować, jak zmontować, a jak promocja to pełna gębą ??

Takie kręcenie bo kręcenie moim zdaniem na promocje troszkę mija sie z celem. Owszem, można wstawić filmiki ( krótkie sceny) uczestników, wędkarzy. Ale główny zamysł jednak bardziej profi ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...