Skocz do zawartości

Kamera dla ryb


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jurek napisał:

Koniecznie widok z drona, to jest w tej chwili top trendy !:D

 

Tylko trzeba wiedzieć gdzie nim latać. Kolega, który siedzi ze mną w pokoju prowadzi właśnie sprawę drona, którym wędkarz prawdopdobnie nie mając wiedzy wleciał nad teren miejscowej Elektrowni i teraz ma problem, bo film opublikował na yt. Z dronami trzeba uważać bo można łatwo przez nie "spieprzyć sobie życie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba wiedzieć gdzie nim latać. Kolega, który siedzi ze mną w pokoju prowadzi właśnie sprawę drona, którym wędkarz prawdopdobnie nie mając wiedzy wleciał nad teren miejscowej Elektrowni i teraz ma problem, bo film opublikował na yt. Z dronami trzeba uważać bo można łatwo przez nie "spieprzyć sobie życie".
Chyba wiem o którego youtubera chodzi i o który film.
Co nie zmienia faktu że nieznajomosc prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.
Znajomy ma licencje i każdy lot zgłasza gdzieś tam. Chyba do kontroli lotów na lotnisku. I dopiero po otrzymaniu zgody może latać w wyznaczonej strefie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cygan786 napisał:

Chyba wiem o którego youtubera chodzi i o który film.
Co nie zmienia faktu że nieznajomosc prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.
Znajomy ma licencje i każdy lot zgłasza gdzieś tam. Chyba do kontroli lotów na lotnisku. I dopiero po otrzymaniu zgody może latać w wyznaczonej strefie.

Koleś od Ciebie z Radomia ma swój sklep wędkarski internetowy, jak był u nas to trochę z nim pogadałem. Film usunął, jednak to nic nie zmienia. No ale to pogaduchy nie tu i teraz :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A skoro odświeżacie taki temat to powiedzcie jaką kamerą można by się pobawić filmując łowisko i życie wodne spod tafli, na dnie. Czasami mam ochotę zajrzeć w miejsca gdzie łowię, zanurzyć kamerę na długim podbieraku w rzekę i obejrzeć co tam się dzieje. Czy są jakieś zawady, konary, czy może jakieś dołki gdzie potencjalnie mogą przebywać rybki. A i na jeziorach oglądanie życia wodnego dostarczyloby ciekawych informacji. Wiadomo że jest watrewollf i chyba jest to jajciekawsza opcja, ale może macie na celownikach coś innego co dałoby radę. Wiadomo że po wyjęciu kamerki z wody fajnie by było od razu zobaczyć co nagrała a watrewollf już tego nie dostarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=6289

Na tą chwilę tą kamerka przbija pozostałe Jakubie :champagne-2010:

 

 

Edycja bo nie przeczytałem do końca i napisałem tego posta. Ja mam fajną kamerkę, jednak napiszę o niej jutro bo jest w warsztacie. Kosztowała coś ok 4 stówek ale jest mega i 3 aku w zestawie.

Edytowane przez Grzes77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale ma jedną wadę nie ma jak podejrzeć nagrania na żywo lub zaraz po wyjęciu z wody, cofnąć  kilka minut i obejrzeć co nagrała. Nie wyobrażam sobie chodzić nad wodą z notebookiem i podpinac kamerę. No i tylko 4h nagrywania. W sumie to nie wiem czy tylko czy aż. To wystarcza? 

Chciałbym z kamerą wybrać się nad wodę zwiedzić wszystkie miejscówki. Czy 4h to dużo. 

A może od czasu do czasu zanurzyć ją gdzieś w okolicę gdzie posyłam swój zestaw żeby dowiedzieć się czy nie ładuje w muł lub jakiejś gęstej roślinności dennej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Administrator

@Grzes77 bo Ty nagrywasz i @Fantomas bo znam Cię z grafiki, chciał zwykły uchwyt, stabilizator do krótkich filmów wnętrz. Wchodzę w google a tam jakieś gimbale, technologia zadziwia.

Ktoś coś miał z tym do czynienia ✍️✍️✍️

https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/gimbale/gimbal-dji-osmo-mobile-se?gclid=Cj0KCQiAz9ieBhCIARIsACB0oGKDI6bJgOQ9-K2GYtToPKxVsTPeaMvs_RkxAcnMyQioYnxL-Q0W2hQaAhocEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję do telefonu gimbal DJI OM 4 SE i jeżeli chodzi o nagrywanie telefonem z ręki, to nic lepszego nie znajdziesz. Urządzenie płynnie steruje telefonem, jakość filmów = bajka, jednak na moich filmikach na yt nie ma ujęć z tego sprzętu, to stosuję do wypadów rodzinnych. Jak ktoś chce nagrywać np krótki filmik prezentujący dom do sprzedaży, to gombal z linku, który podałeś + telefon = piękne nagranie, będzie wszystko płynnie przechodzić. Telefon założony na tym gimbalu "fruwa jak ptak". Ja kupiłem swój w połowie listopada 2021r, od tamtej pory nie wyobrażam sobie nagrania fajnej jakości filmu telefonem bez tego urządzenia ??

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...