Skocz do zawartości

Drop Shot / Boczny trok


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...
  • Administrator

Przez przypadek poznałem mistrza Dropa przy połowie sandaczy. Dzięki w sumie temu, że zaczął przyjeżdżać na Nienawiszcz i łowił u nas na metodę. 

Gdy rozmawialiśmy o sandaczach, to zawsze podkreślał, że to nudne, że łowi po kilkadziesiąt sztuk na Odrzew 2 lub 3h na Dropa właśnie. 

No i tydzień temu spotkaliśmy się w Szczecinie po raz pierwszy. Ryby wcale nie pobierały. Ja złowilem 1ego zanim przyjechał. Śmiałem się, dokuczałem po przyjacielsku, że przez 10h nic nie złowiliśmy i drop jest do bani, bo tradycyjnie na gumę przecież złowilem sandacza... Nie komentował tego. 

No i teraz w sobotę byłem ponownie. Kolega przyjechał koło 10tej na Parnice, obok mnie wcześniej tubylec złowił w krótkim okresie 3 sandacze na Dropa. Postanowiłem się czegoś nowego nauczyć. Krzychu ciągle mi powtarzał, nie kolor gumy, a poprawnie zrobiony zestaw końcowy i technika prowadzenia. To się głównie liczy w dropie

Po zamontowaniu pierwszego zestawu pojechaliśmy na Bulwar. Montaż samego zestawu nie jest zbyt trudny, ale już po chwili widać detale, które robią różnicę. No i zaczęło się. My z innymi Ziomkami z Wlkp nic, a On 7 sztuk w niecałą godzinę. 

Masz lepszą gumę pytam. 

Nie, wszytko robisz źle, nie umiesz łowić na Dropa. Zobacz tutaj na brzegu jest ponad 50 osób, większość łowi na Dropa, ale tylko ja i jeszcze jedna osoba umie tak łowić. 

I tak faktycznie było, pozostali łowili jedną rybę powiedzmy na godzinę, gdy on w tym czasie miał 10 sztuk. 

Ja nie miałem ani brania i jak już się obraziłem na Dropa, mimo cennych wskazówek, straciłem kołowrotek. Moja agresja i poziom adrenaliny sięgnął punktu krytycznyego. 

Krzysztof łowił z 2,5h złowił 17 sandaczy w tym czasie, ja zero. A gdy mówił, że jak będą brały to on złowił 40 a ja w tym czasie nie więcej niż 6 to mu nie wierzyłem. 

Dostałem niezłą lekcję i bardzo cenne wskazówki, bynajmniej przy łowieniu sandaczy na dolnej Odrze. Trening czyni mistrza, na tą chwilę wiem, czy ktoś łowi poprawnie jak patrzę z brzegu, czy też tylko łowi, bo łowi na Dropa. 

Sam muszę wiele udoskonalić, a lekcja i wskazówki bezcenne :champagne-2010:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sołtys stan napisz 2 słowa jak łowisz na dropa. Sam kilka razy próbowałem po kilka minut :D ale nie miałem najmniejszego kontaktu, wiec zarzuciłem dalsze próby.

@Grendziu też napisz co podpatrzyłeś u Miszcza :39icon:

Czekam chłopaki na info, bo weekend za pasem i można coś przetestować nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Hotpoint napisał:

@Sołtys stan

@Grendziu też napisz co podpatrzyłeś u Miszcza 

Jak zacznę łowić jak On, to wtedy może porobię zdjęcia i to opiszę. Na razie mi nie wychodzi. Podkreślam, że to może być skuteczne tylko np. Na dolną Odrę lub przy połowie sandaczy. 

Obejrzałem dziś kilka części z filmów o dropie na Yt i nie znalazłem techniki prowadzenia jaką stosował Krzychu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...