Skocz do zawartości

Drop Shot / Boczny trok


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy przyszedł czas na coś nowego w moim łowieniu. Zaczynam przymierzać się do metod z tematu. Może ktoś ma doświadczenie w tym kierunku? Jakie przynęty, haki itp używać?@Grendziu@RS może ktoś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na boczny trok łowiłem głównie na zalewie kamieńskim, przeważnie okonie. Ponieważ jest to strefa nadmorska - kurcze teraz nie pamiętam ile można - stosowałem tam dwa haczyki i dociążenie, inni nawet trzy czy cztery. Mimo, że jest to bardzo skuteczna metoda, to w moim przypadku to ostateczność. Na innych akwenach, dana technika się nie sprawdzała przez zielsko, choć widziałem nawet, że na boczny trok na jeziorze Wilemie znajomy próbował złowić sandacze....

Wiązanie proste, zwykłe niewyszukane, minusem tej zabawy to skręcania się często żyłki z gumką i hakiem.

Sam jestem ciekaw, może ktoś sprzeda jakieś super wiązanie do tej metody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem bocznego troka. W mojej opinie jest to metoda na malutkie rybki i tyle :P Chociaż wiem, że wiosną bywa bardzo skuteczna bo okoniom nie chce się uganiać za pędzącymi przynętami... bardziej już skupiałbym się metodzie drop-shotowej. W bocznym troku to raczej niewielkie twistery 2-3cm, jakieś wormy, raczki małe itd itp :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co tych spostrzeżeń nie mam za dużo, bo jak pisałem wcześniej - coś tam tylko próbowałem pod koniec zeszłego sezonu ? 

Na pewno jest to inna i moim zdaniem dużo ciekawsza metoda niż "zwykłe" spinningowanie ☺ szczególnie skuteczna na okonie. Jako przynęta obowiązkowo wszelkie jaskółki, ja zbroję je na hakach offsetowych. Jak na pierwsze kilka wypadów, szczególnie skuteczne okazały się modele Mikado:  Tsubame, Saira i Fish Fry :smileys-fish-397701:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mav3rick napisał:

Jeśli jutro pogoda mi nie pokrzyżuje planów to zaliczę swój debiut z drop shotem

Powodzonka :lapeche:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Drop Shot to bardzo skuteczna metoda na drapieżniki.Praktycznie wszystkie ,no może z wyjątkiem bolenia.Idealna metoda do obławiania glebokich dołków i wyrw pod brzegami w rzekach i do lowienia z łodzi.Czym jest głębiej tym skuteczniejsza.Jeśli chodzi o boczny trok to,żeby skutecznie łowić tą metodą,musi być spelniony jeden warunek.Pełna szczytówka.Tylko wklejanka pokaze nam branie zanim poczujemy je na wędce.A tylko tak zatniemy większość brań.Polecam w łowieniu na drop shota duże gumy.Na tą metodę złowiłem najwięcej dużych szczupaków,piękne sandacze i nawet sumy się trafiały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Fajny artykuł na ten temat  znalazłem. 

https://wedkarz.pro/blog/drop-shot-w-czym-tkwi-tajemnica

Najgorsze będzie wiązanie zgrabiałymi łapskami.

Choć juz widzę rozwiązanie w haczykach na krętliku:champagne-2010:

http://www.pirania-sklep.pl/kotwiczki-haki-dozbrojki/haki/drop-shot/vmc---spinshot.html

Tylko dajła nie widzę niestety :221_see_no_evil:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...