Skocz do zawartości

Pajęczy czas


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach odnajdywania wewnętrznego spokoju od przedwczoraj wieczorkami wiąże haczyki. Już nawiązałem 136 haczyków. Zostało kilkanaście, ale czekam na dostawę w poniedziałek tych, które mnie interesują.

Mam zestaw na zawody rozm. 14-20 (jeszcze do uzupełnienia), zestaw wagglerowy (10-14), gruntowy/federowy (8-14) oraz rzeczny, na długich przyponach (8-12).

Gdybym złowił tyle ryb, co haczyków nawiązałem, to byłby to najlepszy sezon w życiu.

Polecam tę formę relaksu :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 19:22, Dominik napisał:

Gdybym złowił tyle ryb, co haczyków nawiązałem, to byłby to najlepszy sezon w życiu.

Nie wiem jakie masz założenia w kwalifikacji złowionych ryb.
Ale złowienie 100-200 ryb, to raptem kwestia kilku wypraw wędkarskich.
Czemu tak pesymistycznie podchodzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kotwic napisał:

Czemu tak pesymistycznie podchodzisz?

Bo nie łowię małych płotek na ilość (poza zawodami, ale to inna sprawa).

Jak ktoś złowi ponad 100 kleni, wymiarowych linów, czy dużych leszczy z dzikiej wody (takiej, która karpia nie widziała), to stawiam zgrzewkę browaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku?
Na jednych zawodach bez takiego wyniku nie ma co w ogóle startować.
Rekord to 515 uklei w ciągu godziny. Nawet zanęta Sensasa którą były rybki nęcone się tak nazywa "515 record"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość, a nie jakość Panowie. Ilu z Was ma ładnego klenia na rozkładzie w 2016 (ja nie mam), czy leszcza 60+? Sam w ciągu godziny łowiłem pod 100 sztuk drobnicy, ale nie to miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość, a nie jakość Panowie. Ilu z Was ma ładnego klenia na rozkładzie w 2016 (ja nie mam), czy leszcza 60+? Sam w ciągu godziny łowiłem pod 100 sztuk drobnicy, ale nie to miałem na myśli.

Muszę Cię zmartwić. Na jednych zawodach feederowych, na wodzie PZW w ciągu czterech godzin złowiłem 11 sztuk leszczy o łącznej wadze ponad 31 kg. Każdy miał ponad 65cm
Kilka sztuk spiąłem bo mi nie zależało. A wynik do dzisiaj budzi podziw na tej wodzie i nie tylko. dc0ed83e09237a005e77975863febaca.jpg
To jeden z nich 69 cm i 3,490 kg
mój PB tego gatunku. Mam też na koncie 70-tkę tylko o kilkadziesiąt gram lżejsza.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mnie nie martwisz, wręcz przeciwnie :)

Jest to imponujący wynik. Ilościowo jednak potwierdza moją teorię, że złowienie ponad 100 ładnych ryb w sezonie nie jest proste i potrafią to tylko najlepsi, jak Ty Danielu. Ja niestety nigdy nie dobiłem do choćby połowy ładnych ryb w sezonie w stosunku do zawiązanych haczyków :) Może ten sezon będzie przełomowy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie wiążę haczyków na zaś by nie zapeszać.
Ale mam jeszcze lepszy wynik, bo blisko 100 ryb i ponad 110 kg w ciągu jednego dnia....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.03.2017 o 22:26, Dominik napisał:

Ilość, a nie jakość Panowie. Ilu z Was ma ładnego klenia na rozkładzie w 2016 (ja nie mam), czy leszcza 60+? Sam w ciągu godziny łowiłem pod 100 sztuk drobnicy, ale nie to miałem na myśli.

Dopiero wpadłem na ten wpis. Co dla ciebie znaczy ładny Kleń? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...