Skocz do zawartości

Wędkarz i rybak razem czy osobno


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem Cię Dominiku, i w wielu wątkach się zgadzam. Teraz też nie mam uwag do twojego podejścia bo masz prawa, a przy okazji nawet niektóre aspekty odbierasz. Chyba już kilka razy na forum pisaliśmy, że krytykowanie PZW jako całości jest idiotyczne, bo to zbytnie uogólnienie, a jednocześnie kierunek w dół, na łeb/szyję ku zagładzie. :P
Jeśli widzimy, że zmiany są potrzebne, to zmiany trzeba mądrze wprowadzać.

Jak widzę biadolenie o "betonie w zarządzie PZW" to aż chce mi się napisać: taki beton, jaka obsługa betoniarki :D, (bardziej opisowo można to rozwinąć, ale obawiam się, że wielu narzekających mógłbym urazić). :P

 

Grendziolek, wszak napisałem, że stawka "czynszu" jest stała (chyba, że jakąś waloryzację uchwalą), natomiast nakłady na zarybienia wynikają z operatu i umowy "dzierżawy".
Jeśli więc startując w konkursie ofert zaproponowałeś zarybienia za 1000 zł, to co najmniej za tyle musisz zarybiać podczas trwania umowy. Przy przedłużaniu umowy trzeba sprawdzić, jakie są warunki tego "prawa pierwszeństwa" bo to reguluje dość nowe rozporządzenie (muszę poszukać, mnie ono nie dotyczy bezpośrednio).

A mądrze napisany operat rybacki pozwala ci tak gospodarować, by zarybienia były dopasowane do potencjału akwenu i sposobu gospodarowania przez użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Grendziu

    20

  • Kotwic

    11

  • Dominik

    11

  • elvis

    7

Top użytkownicy w tym temacie

17 minut temu, Kotwic napisał:

Jeśli widzimy, że zmiany są potrzebne, to zmiany trzeba mądrze wprowadzać.

Jak widzę biadolenie o "betonie w zarządzie PZW" to aż chce mi się napisać: taki beton, jaka obsługa betoniarki :D, (bardziej opisowo można to rozwinąć, ale obawiam się, że wielu narzekających mógłbym urazić). :P

W kontekście obecnego prawa trudno krytykować PZW w 100% za rybaczenie. Krytykować należy z pełną siłą, że nie robią nic, by to prawo zmienić. By było ono korzystne dla wędkarzy, których reprezentują. Więc określenie ich jako "beton" jest wg mnie nad wyraz trafne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Kotwic napisał:

Grendziolek, wszak napisałem, że stawka "czynszu" jest stała (chyba, że jakąś waloryzację uchwalą), natomiast nakłady na zarybienia wynikają z operatu i umowy "dzierżawy".
Jeśli więc startując w konkursie ofert zaproponowałeś zarybienia za 1000 zł, to co najmniej za tyle musisz zarybiać podczas trwania umowy. Przy przedłużaniu umowy trzeba sprawdzić, jakie są warunki tego "prawa pierwszeństwa" bo to reguluje dość nowe rozporządzenie (muszę poszukać, mnie ono nie dotyczy bezpośrednio).

A mądrze napisany operat rybacki pozwala ci tak gospodarować, by zarybienia były dopasowane do potencjału akwenu i sposobu gospodarowania przez użytkownika.

Nadal się nie rozumiemy, jutro dryndnę :P Czynsz to czynsz to nie podlega dyskusji. Wiele razy pisałeś o konieczności badań w trakcie czasu trwania operatu co do stanu ryb w wodach i innych zmiennych, tak aby wiedzieć  co wodzie dolega. W ciągu 10 lat sporo się zmienić może w danym akwenie. 

A dla mnie jeśli ktoś napisał operat 30 lat temu o zarybieniu x na wodę y i dzięki temu że po 30 latach nadal ma takową wodę, operatu zbytnio nie zmienił przy przedłużeniu dzierżawy bo ma prawo pierwszeństwa,  to dla mnie jest to wszystko o kant d... Jednak jeśli co 10 lat jest to rzetelnie zrobione, kasowany jest operat poprzedni, na nowo robi się wszystkie wytyczne, badania, na nowo ustala ilość zarybień, tak aby zoptymalizować wodę to wtedy stawiam :beer1:

Przecież sam mnie uczyłeś o wydajności z ha wody, ile trzeba nasadzić aby coś było rentowne przy optymistycznym przyroście i idealnej wodzie na przykładzie sandaczów >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal się nie rozumiemy, jutro dryndnę  Czynsz to czynsz to nie podlega dyskusji. Wiele razy pisałeś o konieczności badań w trakcie czasu trwania operatu co do stanu ryb w wodach i innych zmiennych, tak aby wiedzieć  co wodzie dolega. W ciągu 10 lat sporo się zmienić może w danym akwenie. 

A dla mnie jeśli ktoś napisał operat 30 lat temu o zarybieniu x na wodę y i dzięki temu że po 30 latach nadal ma takową wodę, operatu zbytnio nie zmienił przy przedłużeniu dzierżawy bo ma prawo pierwszeństwa,  to dla mnie jest to wszystko o kant d... Jednak jeśli co 10 lat jest to rzetelnie zrobione, kasowany jest operat poprzedni, na nowo robi się wszystkie wytyczne, badania, na nowo ustala ilość zarybień, tak aby zoptymalizować wodę to wtedy stawiam :beer1:

Przecież sam mnie uczyłeś o wydajności z ha wody, ile trzeba nasadzić aby coś było rentowne przy optymistycznym przyroście i idealnej wodzie na przykładzie sandaczów 

Operat należy robić za każdym razem, bez względu na to czy ma się prawo pierwodzierżawy czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, Elvis napisał:


Operat należy robić za każdym razem, bez względu na to czy ma się prawo pierwodzierżawy czy nie.

To jest oczywista oczywistość, nie o to pytam >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Elvis napisał:

A o co? Bo i ja się już pogubiłem.

Ehhhh, nie wolno mi się denerwować, bo prąd odcina ponoć :P

Kiedyś wyjaśnię, zresztą wyżej to opisałem, dziś już nie mam mocy w sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
10 minut temu, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:

Jak myślicie, hodowlane czy z siaty?

 

A co to za różnica? Ryba to ryba, każdej się należy szacunek. 

Podobnego "barbarzyństwa" dopuszczają się akwaryści, czy też sklepy wędkarskie handlujące, co by nie mówić nielegalnie żywcem. Trzeba uważać z oceną,  bo kij ma dwa końce i za chwilę to się może obrócić przeciw nam.

Ps. Już słyszałem krytyczne głosy o akwarium na Targach w Poznaniu. 

Nie dajmy się zwariować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...