Skocz do zawartości

ZARYBIENIA - wątek zbiorczy


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

W sumie szukam w ogłoszeniach i na forach, a  przecież możemy zamieścić tutaj ogłoszenie.

Szukamy ryb pod łowisko w Nienawiszczu: na początek okoń i szczupak oraz karp, po badaniach po sezonie będziemy uzupełniać wodę innymi rybami w tym linem i może jesiotrem.

Jak ktoś gdzieś coś widział. Ryby z WLKP w promieniu do 100km od łowiska bardzo duże może kupić nawet na sztuki, wszystko w rozsądnych cenach.

Oferty proszę przesyłać na e-mai: kontakt@dlaRyb.pl lub tel 61-307-99-99

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Po tygodniu przemyśleń, burzy dyskusji, twierdze , że nie ma co szaleć. Będziemy kupować ryby w cenie mięsa, małe i średnie.  A nie na siłę bardzo duże ryby, gdzie cena za kg np karpia 10 kg zaczyna się od 45zł/kg lub bardzo dużych szczupakòw ok 95zł/kg (jak na razie hit cenowy).

Korci mnie aby kupić jesiotra albinosa z 10kg po 40zł/kg po około 4 sztuki na kg...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator

Odświeżam wątek, po kilku tygodniach poszukiwań w końcu udało nam się poszukać odpowiedni materiał pod zarybienia. Będziemy wpuszczać jesiotry na dniach w wadzę od 1-3kg i kilka kg pstrąga na próbę. Jeśli ktoś chcę dorzucić kilka groszy to może wesprzeć fundację :P

Kolejne zarybienia to na bank musi być drapieżnik, jednak tutaj ciągle jest obawa przed kłusownictwem na jesieni i może z tym poczekamy na wczesną wiosnę, szczegóły wkrótce na stronie głównej, będzie się działo:duchamp:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz łowisko No Kil. Zdajesz sobie sprawę, że Pstrąg bardzo ciężko znosi hole? Może być problem z przeżywalnością. Mieliśmy je na stawie, to bardzo waleczna ryba. Reanimacja jej trwała czasem nawet 10min. Właściciele łowisk raczej wymagają jej zabierania po złowieniu.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
29 minut temu, ArekH napisał:

Masz łowisko No Kil. Zdajesz sobie sprawę, że Pstrąg bardzo ciężko znosi hole? Może być problem z przeżywalnością. Mieliśmy je na stawie, to bardzo waleczna ryba. Reanimacja jej trwała czasem nawet 10min. Właściciele łowisk raczej wymagają jej zabierania po złowieniu.  

Tak wiem, dlatego kupuję kilka sztuk tylko aby sprawdzić czy będzie gonić płotki i sprawdzić czy się utrzyma, bo to staw i może mu być za ciepło :duchamp:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
14 minut temu, suwi napisał:

Ojca kolega zajmuje się hodowlą narybku dla Pzw. Mogę popytać, tylko ze to na mazurach. 

Dzięki Łukasz, trochę za daleko, mamy powoli rynek tutejszy opanowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator

@Kotwic dostałem wczoraj ofertę pod zarybienia sandaczem 10/15cm po 50zł/kg. Mamy mętną wodę, trochę płytką, bo maks 4m, ale też problem ze zbyt dużą ilością płotki...

Kiedyś coś czytałem, czy Ty mi tłumaczyłeś, że niektóre drapieżniki nie powinny być z sobą. Nie pamiętam już, które i w jaki sposób się eliminują.

Był szczupak i jest, wpuściliśmy ładne grube duże okonie rok temu, które pięknie się przyjęły i rozmnażają. 

Chciałbym wpuścić z 50kg sandacza teraz u nas na wodzie, pożywienia jest sporo, pytanie czy warto i czy wytrzyma. Dodam, że jest kilka źródeł pod wodą, która te wodę ochładza, pamiętam też, jak raz czy dwa na zlocie wykąpaliśmy się w upałach latem z Ostapem i Aruniem i woda poniżej 2m była na szczęście zimna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=10]

pamiętam też, jak raz czy dwa na zlocie wykąpaliśmy się w upałach latem z Ostapem i Aruniem i woda poniżej 2m była na szczęście zimna...


I od tamtej pory wodą jest mętna.
50 kg narybku?

Czy Ty aby nie przesadzasz?
To daje od 50 do 100 na ha.
No chyba, że chcesz nimi karmić szczupaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na ZARYBIENIA - wątek zbiorczy

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...