Skocz do zawartości

Skuteczny zestaw przelotowy


Kubik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest podobny zestaw do tego który ją stosuje

http://peche-feeder.com/le-montage-feeder-en-ligne/

Zamiast krętlika wystarczy mała pętelka i przypon pętla w pętlę, oraz troszkę inaczej mocuje koszyk. Najczęściej

na Feeder Links.

O tak...

http://peche-feeder.com/montage-feeder-potence-coulissante/#comments

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod ten temat żeby nie mnożyć kolejnych. Wczoraj ze względu na kiepską pogodę nie rozłożyłem matchowki, w ruch poszły dwa feedery, jeden z nich trabucco selector XS na bliższym dystansie wskazywał co chwile drobne szarpnięcia. Raz udało się wyjąć ładną wzdregę.  Zmieniłem koszyk do metody drennan na  Guru X-Safe Pellet Feeder - Small 24g. Do krętlika przypon 25cm i na hak (bez włosa) poszły robaki. Zestaw zrobiłem przelotowy. Brania były co rzut, ale nie mogłem ich zaciąć. Na 50 razy wyjąłem może 10 rybek. Wiem że ten feeder nie jest do takiego łowienia to oczywiste i może z delikatnym pikerem poszloby lepiej. Nie mam jednak pewności czy zestaw był ok. Może powinienem zablokować i czekać na samozacięcie. Tylko podejrzewam że na hak bez włosa to byłoby trudne. Powiedzcie jak powinienem się przygotować na takie szybkosciowe łowienie płoci i wzdreg. Zaczynając od kijka i kończąc na koszyku, przyponie. 

Screenshot_20170507-131541.jpg

Edytowane przez jakub_wr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Jakubie, że demonizujesz tu watrość wędziska. Te brania raczej były nie do zacięcia. Jak dla mnie to skubała totalna drobnica, szarpiąc za robaczka. Każdą akcję wędziska np. na wodzie płynącej z nurtem, da się zmarginalizować długością przyponu. Ja tu juz pomijam wielkość haka i przynęty. Łowię grubo. Nie interesuje mnie drobnica. Od, takie podejście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 21.04.2017 o 08:24, Kubik napisał:

Zabaweczki juz są.

20170421_082043.jpg

20170421_082112.jpg

Robert ja juz nic na ten temat nie powiem publiczneO.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek pewnie masz rację te rybki to nie okazy ale podobne łowię na spławik i sprawia mi to radość. Większe plotki lub wzdregi na delikatnej wedce jest super. A mnie chodzi o to żeby w sytuacji gdy nie mogę łowić płoci splawikiem zastąpić to właśnie delikatnym zestawem z podajnikiem. Większe karpie też siadają ale to dwa trzy dziennie (10h łowienia) czemu w międzyczasie nie bawić się na drugim kiju z drobnicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak Panowie, te drobne drgania to zwykłe obcierki ,zestaw ok tylko trzeba zrobić myk, przed koszykiem ok 50cm dać stoper i przed stoperem ołowianą oliwkę wtedy żyłka jest ustawiona na dnie na odległości ok metra i w ten sposób eliminujemy Jakubowe pseudo brania, może skróciłbym przypon, zestaw przelotowy niezbyt mocno napięty, siedzimy na rękach

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...