Skocz do zawartości

Szukam "sprytnego" pickera


Grzes77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.04.2017 o 23:15, stas1 napisał:

Zadzwoniłem do kolegi,szczytówki są te same w spherach,Arek jak pisał Elvis można je nienawidzić lub pokochać,fakt ja bym bez macania też nie kupił zbyt droga zabawka

No właśnie Stachu. Ze mną, nie chciały rozmawiać. Ale i ja mam sprzęt który niejeden by do ręki nie wziął. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, ArekH napisał:

:D:champagne-2010: Widzę że pobierasz nauki od najlepszych wizjonerów. ;)

Jedni lubią snuć wizję i klepać w nieskończoność w klawiaturę, a inni wolą działać, każdy ma wybór i najważniejsze, że tutaj można także mieć własne zdanie:icon_arrow1:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2017 o 23:32, stas1 napisał:

Też mam dziwadła do nitek

Kupiłem ostatnio Nitro Tubertini. Jak doszły, przeraziłem się. Grube przy rączce,sztywne. Wziąłem nad Odrę. Od razu inna bajka. To jest dobry kij, nie zostanie sprzedany. Warto sprawdzić wędziska w różnych warunkach. Dlatego jak coś piszę to zaznaczam, testowałem kij na sucho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda właśnie, że nie mam gdzie pomacać tych kijaszków. Duża różnica w klasie jest między Daiwą TDCF a YnB?

Sphere dla mnie może być fajna, na plus ma bogatą gamę szczytówek w zestawie lecz ja nienawidzę piankowych rękojeści.

Przed założeniem tego tematu miałem w planach dokupić kij do moich pickerów są to 3m Daiwa Windcast i Black Draft. Daiwa służy mi do methody a Black Draft zwykłych koszyczków. Zawsze byłem zdania, że kij musi robić swoje i niekoniecznie kosztować kupę kasy więc najroższych patyków jak dotąd nie kupowałem. Myślałem o YnB bo chcę spokojnie obsługiwać kijem dwuskładowym podajniki 30g. Wędką z takim podajnikiem będę szukał ryb raczej dalej od brzegu.

Edytowane przez Grzes77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Grzes77 najprostszym rozwiązaniem jest przyjechanie do mnie nad wodę i przetestowanie wszystkich kijków.  
Trudno jest porównać YnB z Commercial Feeder ale spróbuję:
- DYnB - sztywny pół parabolik wchodzący przy karpiszonach w pełen parabolik, cena co do jakości in plus za DYnB, lepiej sprawuję się co do metody, ale przy tradycyjnym zastosowaniu z koszyczkami do 30g też dawał radę, jednak mimo, że bardziej sztywny to w rzutach dystansowych przegrywał z Commercial Feeder.
- Commercial Feeder - bajka, ale za tą jakość trzeba płacić, ja mam ten sztywniejszy model i nie żałuję, co ona leszczy na ciągnie na jeziorze Czarnym - no i leci tam gdzie chcę, oba kijki mają ten sam pokrowiec, bardzo praktyczny. Muszę go przetestować z lekkim koszyczkiem do metody, bo wieszałem tylko hybrydy.

Pisałem kiedyś, że gdybym miał kupić jeszcze raz patrząc na cenę to bym kupił DYnB, ale za to nie miałbym zabawy w Commercialem i wtedy bym żałował i ciągle się zastanawiał jak pracuję po zauroczeniu na targach 2016.
- Windcast Picker - zamieniłem się z naszym Arkiem w ciemno za Tubertinnii - lubi ponoć Włochów (ja tam wole Włoszki i ich temperament:221_see_no_evil:), w zasadzie w tamtym roku nie mogłem go  przetestować, bawiłem się nim na lekką metodę i do zabawy jest całkiem spoko - pełna klucha jak to @ArekH zowie, mnie pasuję w 100%
- Daiwa Laguna - miałem przyjemność się z nią zmierzyć przez chwilę, dla mnie za sztywny kijek, ale każdy łowi jak lubi, jednak cena i jakość in plus - trudno ocenić mimo wszystko po chwili, za to Daiwa Laguna kręciołek za cenę zakupu - Brawo :icon_arrow1:
- Daiwa Ninja - macałem na targach na sucho i niby ok, niby wszystko fajnie, ale coś w sumie było nie tak, jesłi spodobały mi się bardziej kijki Browninnga wtedy.
- Daiwa XYZ - nie pamiętam modelu, ale to była to nowość, bardzo sztywny kij do metody w przedziale 400-600zł. @elvis pamiętasz nazwę?

Jeśli będzie zakup w tym roku feedera przez mnie to chyba jednak DAIWA - ma taki wachlarz kijków, że szkoda się rozdrabniać:beer-chugger:
Coś mi się wydaję, że nie pomogłem :P


Na początku sezonu chciałem kupić 3 feedery do mojej stajni, ale teraz jak mam wydać na sprzęt to trzy razy patrzę na złotówkę i jeśli twierdzę, że nie do końca mi jest to potrzebnę to wolę inwestować w wodę, kupić jakąś rybkę i ją łowić czy też zainwestować w infrastrukturę w Nienawiszczu:icon_arrow1:

Tak czy inaczej, gdybym teraz kupował, to chyba dwa kijki Windcasta i YnB, a na Commerciala musiałbym mieć pomysł ( no ja w sumie mam na niego pomysł, na jeszcze jeden, tylko funduszów brak i szkoda),

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 27.04.2017 o 10:23, ArekH napisał:

Darku, jeśli Windcast Picker jest kluchą, to ja naprawdę nie wiem co mam powiedzieć. :o

Ty na nią tak mówiłeś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za konkretne podpowiedzi.

Jestem na urlopie od jutra biorę się za porządki w sprzęcie a wędkę zamówię w przyszłym tygodniu.

Na chwilę obecną jest tak:

Sphera - 50%

TDCF - 30%,

YnB - 20%

Zadzwonię do Pana Krzysztofa, który jest właścicielem jednego ze sklepów w necie, kupiłem u niego kilkanaście kijków i nigdy nie byłem zawiedziony. Powiem mu o tych 3 typach i z jego pomocą ostatecznie zadecyduję co będzie w moim pokrowcu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z w/w sprzedawcą napiszę coś więcej wieczorem.

Mam wielką prośbę koledzy jakiej średnicy są szczytówki w tych kijach, to bardzo dla mnie ważne. Zrodził się w mojej głowie mały pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...