Skocz do zawartości

Ulubiona ryba


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry pomysł z tym wątkiem (uprzedziłeś mnie Dominiku o 1-2 dni :D )

Bardzo rzadko wybieram się polować na konkretny gatunek ryby, przez co nie mam typowo "ulubionej" ryby.

Ale biorąc pod uwagę, że łowi się różnymi technikami, są inne emocje, różny stopień trudności i możliwości, to powiem, że lubię:

-  pstrągi: za konieczność ich aktywnego poszukiwania i wymagające techniki połowu (mało łowiłem i wyłącznie na spining).

- okonie: bo dają możliwość łowienia w prawie każdej wodzie, w różnych warunkach, z dobrym efektem.

- liny: za "indiańskie" podchody do stanowiska, sentymentalne łowienie wśród zielska.

- płocie i leszcze: za możność połowu ich prawie zawsze, leciutkim batem, prawie bez osprzętu, a czasem potrafią zaskoczyć.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wpis Piotr. Bez podtekstów. Jasny i prosty przekaz. Moja ulubiona ryba to również Leszcz. Jak to wyżej napisano "Król Białorybu" na naszych wodach. Raczej nie znam osoby co nie marzy o dorwaniu rekordowej sztuki. Często trudny do złowienia ,choć niezmiernie powszechny na naszych wodach. Następna jest Płoć! Jak dla mnie  Ryba niezmiernie trudna w wydaniu +30. Przepiękne ubarwienie. Jaź ! U mnie na Odrze w ostatnich latach niezmiernie rozpowszechniony. Choć nie mogę się pochwalić sztuką powyżej 2,5kg. Sandacza ponad 70cm w zeszłym sezonie miałem dwukrotnie(przyłów). Co do jego waleczności ? Nie za bardzo zgadzam się z Grendziem! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Arek jak był przyłów to może i zaczep, a rybka była pół przytomna, myślę, że będąc na łodzi i zacinając rybę na spinna jestem w stanie określić czy ciągnę szczupaczka czy sandacza.

Cały czas marzy mi się także jakaś trotka, siła suma czy brzany lub dużego amura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Okoń - pasiak, nie ma nic fajniejszego jak dla mnie: łódka, lato, echosonda i wygrzewanie się na słońcu z wędką w ręce. Gdy wpływam w stadko pasiaków to i czas szybciej leci :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najpiękniejszą ryba jest lin piękny zielono-złocisty kolor wpada w oko. I wyjątkowy podczas połowu nigdy nie wiadomo na co skubańca złapać nieraz potrafi zaskoczyć swoją przebiegłością i walką podczas holu. Nawet niewielkie okazy dostarczają emocji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ulubionych ryb ale uwielbiam łowić pstrągi potokowe za ich niesamowitą dziką walkę, jazie za siłę i wytrzymałość, bolenie za atomowy atak, klenie za nieufność , no i sandacze którym ostatnio mało poświęcałem czasu za to że sprytnie chwytają przynętę. Uwielbiam też spiningowe przyłowy białorybu. Nie pogardzę też dużym pasiakiem.

Edytowane przez Wędkarz z Roztocza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator

Jeśli chodzi o karpiowate to ulubiona ryba w ostatnich czasach to lin i karaś złocisty. Uwielbiam walkę dużego karasia jak przykleja się do dna i świruję w wodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją ulubioną rybą jest lin,choć kocham wszystkie ryby bo każda cieszy. Ale kiedy trzymam w ręku lina mam wrażenie że się do mnie uśmiecha(Nic nie Jaram),po prostu chyba mają taki wyraz pyska a szczególnie te małe.Za waleczność i ostrożność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...