Skocz do zawartości

Wymarzony staw.


opik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

W piątek przyszła nawałnica po której szerokim strumieniem wlała się rzeka do stawu, po drodze zaczepiając kurniki sąsiada. Deszczówka okraszona odchodami kur zrobiła robotę, momentalnie ryby znalazły się na powierzchni łapiąc powietrze. Braciak zdążył trochę przekopać i zablokował wpływ wody do stawu, bo jakby to wszystko się wlało to pewnie nie udało by się nam ryb uratować. Myślałem że będzie gorzej, ogólnie padły nam dwa klenie, dwie płocie i dwa karpie takie po około 2kg, może trochę też dawka wapna pomogła. Mniejsze ryby dały sobie radę. Musieliśmy wykopać rowek żeby spuszczać delikatnie wodę ze stawu, bo braciakowi werandę całą zalało, Dziś już ryby mniej na powierzchni było widać, mocny wiatr natlenił skutecznie wodę.

IMG_20200704_202120.jpg

IMG_20200704_202216.jpg

IMG_20200704_202230.jpg

IMG_20200704_202234.jpg

IMG_20200704_202251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się wszystko w Twoim stawie poukładało i rybki żyły i rosły. :39icon:
Ale obawiam się, że to zbyt mała woda, by liczyć na napowietrzanie wywołane wiatrem. Podobnie jak wpływ wapna na natlenienie jest niewielki.
Może po prostu zmiana warunków atmosferycznych wraz z mineralizacją biogenów, dały szansę rybom i zmniejszyło się ryzyko śnięcia.
Pomyśl, czy jesteś w stanie wykombinować pompę, którą można wykorzystać do utworzenia "fontanny" na stawie. Lipiec i sierpień, to trudny okres dla ryb w wielu zbiornikach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ostatni tydzień przesiedziałem na wsi. W stawie zbyt tłoczno więc trzeba było odłowić co nieco japońców i karpików. Karpiki znalazły dom u dalszego sąsiada w żwirowni, na japońce był chętny znajomy. Karpików odłowiłem 120 sztuk, japońców pewnie z 500. Wszystko na bacika. A i parę bonusów co wieczór się trafiało w postaci linów i złociaków.

IMG_20210720_182559.jpg

IMG_20210720_190320.jpg

IMG_20210720_183517.jpg

IMG_20210720_183254.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Administrator
1 godzinę temu, Abramis napisał:

?a jak jest u Was przed zimą ?? 

Hej.

W Wielkopolsce czy to stawy czy jeziora, dramat z wodą,  rzeką Wartą w okolicach do 20km za Poznaniem nie da się pływać łódką na stopie L. Niech pada cała ziemię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak jak piszą do mnie ludziska? u mnie jest normalnie(Warm. Maz), no ale takie sobie miejsce na staw wybrałem by nigdy wody nie brakło? Dzięki za szybką odpowiedź?

Pozdrawiam

KrzysztoFisherman (YT) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...