Skocz do zawartości

Grzes77 live


Grzes77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała podsumka. Łowiłem od 5 do 9 na zaporówce nad bata Trabucco 7m i picker Daiwa Windcast z podajnikami Behr. Na starcie wkurzyłem się, bo zapomniałem zabrać and wodę bentonit. Radziłem sobie bez niego, ale tak jak myślałem zanęta bez kleju ściągała same drobne płotki, wzdręgi, ukleje i byczki, na bata nie złowiłem nawet jednego krąpia lub leszczyka. Na methodę kilkanaście krąpi i leszczyków, co dało około 2kg tych ryb. Bat płotek wielkości palca przyniósł mi ok.2-2,5kg, czyli wynik łączny ok 4,5 kg drobnicy. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma :icon_arrow1:.

Taki średni dzionek nad zaporówką. Bata rozdziewiczyłem, więc go wycofam ze sprzedaży :champagne-2010:.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parodia tyczki rozpoczęta, po 1,5 h rozkładania majdanu. Kubek średni stranony bo rzuciłem w niego przy nęceniu z ręki, płotki dłubią, pierwsza ryba na tykę na zdjęciu:icon_arrow1::champagne-2010:

 

20170829_062241.jpg

Edytowane przez Grzes77
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Grzes77 napisał:

Parodia tyczki rozpoczęta, po 1,5 h rozkładania majdanu. Kubek średni stranony bo rzuciłem w niego przy nęceniu z ręki, płotki dłubią, pierwsza ryba na tykę na zdjęciu:icon_arrow1::champagne-2010:

 

20170829_062241.jpg

Dajesz stary to muszą być kocie ruchy.:P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumka dzisiejszego łowienia. Zaporówka, moje ulubione miejsce (w którym łowiłem jazie na wiosnę). Na początku pogoniłem dwa białe koty by się lepiej łowiło :beer-chugger::icon_arrow1:;)Rozkładałem się ponad 1,5 h, potem wywiozłem 3 kubki zanęty i postanowiłem oszczędzić czas oraz siłę i resztę wyrzucić ręką. Już przy 2 może 3 rzucie wcelowałem w kubek, który spadł wraz z łącznikiem do wody (Robert słaby klej ;)). Łącznie wędkowałem 3 godz, przez pierwsze 2 wchodziły sporadycznie płotki, następnie krąpie i gdy miałem się składać złowiłem okonia 27cm a po chwili pasiak życiówka 32cm (do tego już użyłem podbieraka). Po 2 pierwszych godzinach uważałem, że to fajne łowienie, ale tylko na Wisłę, zmieniłem zdanie po tych pasiakach. Sama tyczka jest świetną zabawą, moja jednak przy kubku się mega gnie, więc pozostaje tylko nęcenie z ręki. Złowiłem tyle ryb (ok 2,5 kg), co i na bata, jednak bata nad zaporówką można rozłożyć tylko w kilku miejscach z uwagi na nadbrzeżne drzewa, a tykę wszędzie. Hmm. chyba magia tyczki działa :icon_arrow1::champagne-2010:

20170829_083344.jpg

20170829_112004.jpg

20170829_093953.jpg

20170829_112152.jpg

20170829_094748.jpg

Edytowane przez Grzes77
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Już się bałem, że się za pierwszym razem zniechęcisz i zakupy będą nie trafione. Teraz tylko udoskonalać technikę. Brawo Ty!

Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ ładnie Tobie poszło. Ja lubię widzieć brania na spławiku, tylko tyle pracy przy wyważaniu, budowie zestawu i łowieniu w ciężkich warunkach, że głowa mała. Grunt łatwiejszy w obsłudze.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pany za miłe słówko :champagne-2010:

Przez pierwsze  2h też myślałem, że tyczka to nie to, jednak już "na pierwszej randce mi dała" życiówkę, więc trzeba to kontynuować ;).

Miarkę mam większą, ale tu nie było do czego jej wyciągać. Ten większy pasiak holowany był na całej tyczce, wyciągnął mi ponad 2m gumy 1,2mm, miałem z nim super jazdę. Myślałem, że to mały lin lub karp ;).

Grunt faktycznie łatwiejszy ale ja po kilku latach karpiowania, feederowania chcę nieraz liznąć coś innego. Potrenuję tykę a od wiosny Wisła :icon_arrow1::champagne-2010:

20170829_093811.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłożone, zanęcone, startuję. Nowa platforma do kosza dziś jak znalazł. Zaczęło padać, to chyba dobry znak. Dziś bat 7m ze spławikiem 2g.

Daniel jak chcesz na pogaduchy to zapraszam 2 miejsce za torami :icon_arrow1::champagne-2010:

20170903_060619.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...