Skocz do zawartości

Wędkarstwo wg Grzes77


Grzes77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Pęczak to przynęta i zanęta w jednym na którą łowiłem najcześciej w życiu, zarówno leszcze jak i płocie, wzdręgi czy inny białoryb. Modyfikowałem go w różniasty sposób, od zapachów, po czosnek, anyż, wanilia itd po kolory, żółty leszcze, pomarńczowy płocie... Z pęczakiem mam jeszcze jedno wspomnienie, zawsze na haku musiały być 3 lub 4 sztuki i koniecznie musiał być zakryty cały haczyk, nie można było pokazywać grotu... Takie były czasy... Później już jako nastolatek, nastała era pszenicy, najważniejsze było to, aby była idealna na haczyk, tutaj jako dodatek dominowała wanilia. Pszenica musiała być tak pęknięta aby miąsz był na wierzchu i zarazem spójny na haczyku. No i prezentacja na haku - minmalinie grot haczyka odsłonięty - łowiłem tak głównie tysiące płoci z 6-8 metrów głębokości. Rzut do wody ze spławikiem i w to miejsce 10/15 ziarenek pszenicy z ręki....

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzes77 napisał:

Moje spostrzeżenia co do robaków wobec "mitów", które niekiedy słyszałem :o:39icon::D

Mit o białych robakach czy pince:

można nabijać w podajnik i żyją, sam tak czasem robię. Żywe robaki zakopują się w podłożu a martwe nie są takie ruchliwe. :D 

Mit o czerwonym robaku:
nabijam na push stopa bo tak jest dla mnie wygodniej i łatwiej ale można nabijać na haczyk, ciężko jest ubić podajnik z większym robakiem bo ten wije się i rozbija zanętę ale się da :)

 

Ten pancerzyk u czerwonego robaka nazywa się "siodełko". Powaga, tak się to prawidłowo nazywa.

 

W skrócie róbcie tak jak Wam jest wygodnie! Nie słuchajcie mędrców z internetu tylko sami przetestujcie. Wszystko ma plusy i minusy
Grzesiu :1300_clap_tone1:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka relacja z wędkowania, które kilka tygodni temu opisałem na forum. Obłowiliśmy się jak dzieci, szkoda tylko, że małe rybki, jednak byliśmy zadowoleni, lepiej połowić nawet drobnicy, niż siedzieć i marudź, że nie biorą :champagne-2010::icon_arrow1: 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony węzeł zderzakowy. Wiem, że Wy go znacie, jednak jest wielu początkujących adeptów łowienia dystansowego, którym może się ten materiał przydać :champagne-2010::icon_arrow1::39icon:

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...