Skocz do zawartości

Spomb, proca, czym nęcić?


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jutro przychodzi klient po łódkę @stan2010 i jak kupi, to tak sobie myślę, czy nie kupić jakiegoś małego spomba.  Chcę do tego przeznaczyć jeden kijek, który się kurzy u mnie. Drennan Barbel coś tam coś tam, ma wytrzymałość tylko 1,75lbs, więc nie wiem czy spomb ma być mini czy średni... Mini Fox jaką ma pojemność?  Ma on służyć do donęcania małą ilością towaru, pod feeder, ale często, gdy są brania ryb.  Ktoś coś podpowie? Co prawda mam jakiś pomysł na łódkę nową, ale Staszek musi się odezwać jakby co :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu w tym sezonie wypróbowałem spomba i rakietę powiem tak z moich testów wychodzi , że jeśli chcesz nęcić luźną frakcją typu pellet ziarna polecam rakietę natomiast mieszanką , która daje się formować lepiej się rzuca spombem .

Jeśli chodzi o wędkę rzucałem starą karpiówką 3,30 m wyrzut do 80g taką wędką można swobodnie nęcić na odległość 30m 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Suwi mam już spomba dużego, chodzi o 'szybkościowe łowienie" i donęcanie podczas żerowania ryb. Cel to leszcz. lin, jezioro. Wędka nie musi być ta co podałem jakby co. :icon_arrow1:

Jeśli Staszek się podejmie to z łódki zanętowej którą sprzedam, będę chciał kupić coś w stylu łódki na butelkach, co nasz Ostap sprzedawał. Lekka, szybka zwinna i tania. Myślę, też, bo kasa zostanie o jakiejś  echosondzie na zmianę montowaną z tym mini spombem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 minut temu, suwi napisał:

Czyli na darmo się produkowałem :P

Nie, cenię sobie rady i wymianę doświadczeń :champagne-2010: Sam rozważam różne wizje i jeszcze nie zdecydowałem co i jak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czynię przymiarki do Spomba. Ma to dla mnie sens w wypadkach gdy ryby intensywnie żerują, potrzebuję zanęcić bardziej punktowo większą ilością towaru a odległość lub wiatr wyklucza procę. Spomb ma tylko dla mnie jedną wadę. Jest głośny, na płytkiej wodzie raczej wyklucza to brania od ręki, po nęceniu trzeba czekać. Na krótkie dystanse i nęcenie niewielkie, preferuję procę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej... tu jestem :D

Rzeźbię teraz dwa katamarany, jeden na 'Pacyfik', a drugi na 'kacze dołki', żeby były w ofercie na nowy sezon. Małe i lekkie nie będzie dużo tańsze, bo potrzebuje znacznie droższe akumulatory, a elektronika jest praktycznie taka sama we wszystkich wynalazkach :(.

Zapraszam na 'priva' na pogaduchy :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Tak mnie teraz naszło. Czy ktoś z was obsługuje Spomba feederem? Jeśli tak, jaki rozmiar stosujecie? Nie chcę wozić dodatkowego kija za każdym razem a proca często nie starcza do ziaren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małym Spombem da radę rzucać przy  najdelikatniejszych pickerach, do feederów ciężkich można zastosować średni ale przy najmocniejszych szczytówkach (w Mikado UV cw 120g można ale się boję o kij). Największy Spomb tylko karpiówki. Moim zdaniem do wszelkiej odmiany pickerków i feederów w grę wychodzi tylko mały Spomb. Do kijków karpiowych 1,75 lb można dać średni bo inaczej pracuje najdelikatniejsza karpiówka do tej samej wielkości cw w feederze, nie można porównywać w ten sposób kija. 

Ja największym Spombem śmiało miotałem karpiówką 2,75 lb a o takim samym cw feedera mogę zapomnieć o rzucaniu średnim spombem. Tu dużą rolę robi średnica blanku i same szczytówki, im sztywniejszy kij tym lepiej współpracuje ze Spombem :champagne-2010:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...