Skocz do zawartości

Spomb, proca, czym nęcić?


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
2 godziny temu, Grendziu napisał:

Z tych 3 wędek wybrałbym Daiwę ale tylko dlatego, że jest 3,9 m, mi się lepiej rzuca długimi kijami.

 

Jak chcesz nęcić to konieczne jest też:

- łyżka zanętowa i jakiś mniejszy odpowiednik, w wiadrze trzeba wymieszać towar a później pakować towar do spomba, można to zrobić rękami ale łatwiej jest wymieszać dużą łyżką a później pakować mniejszą, możne być 2w1 czymś takim

plastikowa-lyzka-kuchenna-tefal-bienvenu

 

 

- podwyższenie do wiadra, rzucanie, pakowanie towaru i tak co minutę męczy plecy. Męczy dosyć mocno i każdy kto nie ma drugiej osoby do pomocy i choćby raz nęcił Ci to powie, wersja tańsza to postawić wiadro na wiadrze na taką wysokość by nie trzeba było się schylać. Trzeba pamiętać, że wyrzucenie kilograma suchej kukurydzy to około 7 rzutów dużym spombem.

AVB03_with-bucket-e1453811085775.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, NPC napisał:

Z tych 3 wędek wybrałbym Daiwę ale tylko dlatego, że jest 3,9 m, mi się lepiej rzuca długimi kijami.

 

Jak chcesz nęcić to konieczne jest też:

- łyżka zanętowa i jakiś mniejszy odpowiednik, w wiadrze trzeba wymieszać towar a później pakować towar do spomba, można to zrobić rękami ale łatwiej jest wymieszać dużą łyżką a później pakować mniejszą, możne być 2w1 czymś takim

plastikowa-lyzka-kuchenna-tefal-bienvenu

 

 

- podwyższenie do wiadra, rzucanie, pakowanie towaru i tak co minutę męczy plecy. Męczy dosyć mocno i każdy kto nie ma drugiej osoby do pomocy i choćby raz nęcił Ci to powie, wersja tańsza to postawić wiadro na wiadrze na taką wysokość by nie trzeba było się schylać. Trzeba pamiętać, że wyrzucenie kilograma suchej kukurydzy to około 7 rzutów dużym spombem.

AVB03_with-bucket-e1453811085775.jpg

Nie no, ty tak Jarek na serio z tym stoliczkiem pod wiadro? Plecy was bolą? Przy wędkowaniu?  Nie wierzę w to, co czytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ArekH napisał:

 na serio z tym stoliczkiem pod wiadro? Plecy was bolą? Przy wędkowaniu?  Nie wierzę w to, co czytam. 

100% serio, tylko to jest do poważnego nęcenia gdzie nie można używać łódek zanętowych. 5 kg kukurydzy to około 35 rzutów, na zestaw a masz 2 zestawy. W przypadku amura w lecie 5 kg kukurydzy to jest nic. Oczywiście można nęcić 2 dni ale chyba chodzi o to by być szybkim i efektywnym :P

Co innego nęcenie kulkami czy pelletem, tutaj można wykonać mniej rzutów ale kuku to kuku :) ściąga wszystkie ryby a "zamieszanie" ściąga większe sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Fajne te wiaderko ale kupiłem inne, do pobierania wody z linką plus procę oraz kij z Foxa wymieniony w linku:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Grendziu napisał:

Fajne te wiaderko ale kupiłem inne, do pobierania wody z linką plus procę oraz kij z Foxa wymieniony w linku:champagne-2010:

Niech służą! Mi chodziło o stojak nie o wiadro :D
Tak czy owak jeżeli będziesz nęcił troszkę więcej ustaw sobie wiaderko na jakimś podwyższeniu, nawet na fotelu.

 

Życzę miłego nęcenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czego użyć do zanęcania ( kuku pellet )  odległość od 10 do 80 m zależy jakie miejsce wylosujemy posiadam tylko rakietę Ale nie leci dalej jak 50 m 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spomb i różne jego odmiany, łódka zanętowa, można użyć też procy z wędki vel katapulty ale to trzeba umieć rzucać i przygotować kule. Rakiety nie polecam bo strasznie długo się ją ściąga i jest to mordęga w porównaniu do spomba.

Do nęcenia z użyciem zanęty, pelletów ale już namoczonych i kukurydzy można użyć dużego koszyka:

koszyk-do-wstepnego-necenia.jpg

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...