Skocz do zawartości

Zanęta vs pellet - plus i minusy


mav3rick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie miewam problemu z "betonowaniem" zanęty w podajniku - ta uwaga dotyczy MMM od Sonu.

Próbowałem zanęt do metody od Lorpio, ale mnie nie przekonały. Może źle "trafiły" , albo dałem ciała przy namaczaniu.

Faktem jest, że mi nie leżały. Choć mają niezłe opinie :D

 

Pellety stosuję Coppensa, wcześniej Lorpio  (Basica i betainę) i muszę powiedzieć, że każdy z nich mogę polecić.

Przeważnie stosuję mieszankę 50/50 - ale ze wskazaniem na zanętę czyli 60/40 - 70/30.

Na wodzie PZW często otwieram jednak "miejscówkę" kilkoma koszykami nabitymi samymi pelletami, by później przejść na mieszankę z zanętą.

Tam jednak dodatkowo stosuję nęceniem ziarnem.

Na "stawiku u Arka" taktyka podobna, choć bywa, że gdy ryba fajnie gryzie stosunek pelletów się zwiększa, czasem do 100 %

Karpie to żarłoki. To taktyka letnia.

Okres wiosenny nie przyniósł mi jeszcze dobrych połowów.

Raz, że ubiegła wiosna była "ciężka", a rok dziwny, dwa, że zaczynałem poprzedni sezon na wodzie na którą nie znalazłem jeszcze sposobu.

Ponownie spróbuję jednak wgryź się w temat i tu będzie to raczej sama zanęta, bo kluczem będzie jednak znalezienie ryb, no i obawa przed przekarmieniem w tym okresie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...