Skocz do zawartości

Koszyk do metody


Chaotic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem będą dostępne w Trotce. Właściwie to już jadą z Holandii.

Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za fotkę Grzesiu, nie wiem czy to złudzenie - ale wygląda jakby podajnika behra nie dało się zmieścić (a co za tym idzie nabić) w tej formie prestona.

 

zastanawiałem się nad nowymi prestonami flat method dura - ale zniechęcił mnie fakt braku Xl'ek a zakładam, że L prestona - że są mniejsze niż L'ki drennana - chyba, że się mylę ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chaotic napisał:

Dziękuję za fotkę Grzesiu, nie wiem czy to złudzenie - ale wygląda jakby podajnika behra nie dało się zmieścić (a co za tym idzie nabić) w tej formie prestona.

 

zastanawiałem się nad nowymi prestonami flat method dura - ale zniechęcił mnie fakt braku Xl'ek a zakładam, że L prestona - że są mniejsze niż L'ki drennana - chyba, że się mylę ?

 

 

 

Nie ma za co.

Gdybym kupował podajniki od podstaw w dniu dzisiejszym to nabyłbym nowe Prestony wielkości L i byłoby bez kombinacji. Wydaje mi się, że L Prestona wcale mniej towaru od L Drennana nie weźmie, tym bardziej, że Prestony można spokojnie dobijać. Taki podajnik 15g Prestona L ma dobrze rozłożony środek ciężkości, waży nie 15 a 19g i swobodnie napina szczytówki I samozacina ryby, podajniki perfect :champagne-2010:

Pisałeś wcześniej o płaskim spodzie Behrów. To moim zdaniem żadna wada. Ciężar (masa podajnika) odpowiada za samozacięcie a nie tarcie. To ostatnie ważne jest tylko przy napinaniu szczytówek. Dlatego Behrów 20g używam sporadycznie a 30g robią elegancką robotę na wszystkich moich kijach np Daiwa Windcast z najmocniejszą szczytówką. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - o samozacięcie się nie obawiam (tu sam opór podajnika w wodzie wg mnie wystarcza), bardziej o przesuwanie podajnika podczas zatapiania linki (plecionki zwłaszcza). Kupiłem na próbę ten podajnik przedwczoraj (carp zoom) i kształt, spasowanie, foremki i jakość tworzywa rewelacja, gdyby nie chęć pobawienia sie za amortyzatorami - to bym ten system wybrał bankowo.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę że Zhibo, trafiło na Allegro. Na targach, to bodajże @elvis wykukał ichnie stoisko. Kupiłem tam kilka ciężkich, stalowych koszyków na rzekę.  Pod linkiem, naprawdę super ceny na ciekawe podajniki bez żeberkowe. Sam chyba się skuszę na kilka. https://allegro.pl/oferta/koszyk-do-metody-30g-koszyczek-method-feeder-7247306713?fromVariant=7523259881

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Zhibo, trafiło na Allegro. Na targach, to bodajże [mention=4]elvis[/mention] wykukał ichnie stoisko. Kupiłem tam kilka ciężkich, stalowych koszyków na rzekę.  Pod linkiem, naprawdę super ceny na ciekawe podajniki bez żeberkowe. Sam chyba się skuszę na kilka. https://allegro.pl/oferta/koszyk-do-metody-30g-koszyczek-method-feeder-7247306713?fromVariant=7523259881
Widziałem już to ogłoszenie i ceny mają na prawdę super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przejżeć opcje, wszystkie przedmioty sprzedającego. Jest tam sporo, nawet dla łowiących spod lodu. Ma kilka koszyków otwartych i tanich ciężarków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ArekH napisał:

 Ma kilka koszyków otwartych i tanich ciężarków. 

Zainteresowały mnie te plastykowe koszyki, chyba kupię do testów w gramaturze 40g z dnem oraz 60 i 80g bez dna po dwie sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Semi napisał:

Zainteresowały mnie te plastykowe koszyki, chyba kupię do testów w gramaturze 40g z dnem oraz 60 i 80g bez dna po dwie sztuki.

Myślimy Tomku podobnie. Ja, planuję w tym dnie usunąć część żeberek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ArekH napisał:

Myślimy Tomku podobnie. Ja, planuję w tym dnie usunąć część żeberek. 

@ArekH najpierw potestuję i zobaczę jak to jest z tą wymianą obciążenia w tych koszykach, jeżeli przejdą testy pomyślnie to za taką kasę opłaca się zainwestować w większą ilość i zabrać się za modyfikacje typu podcinanie dna. Ja pewnie też będę podcinał tak jak Ty, żeby ziarna z koszyka dobrze wychodziły.:champagne-2010:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...