Skocz do zawartości

Kruszenie pelletów


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

@MrProper spirytusem przeczyść. :derp-min:

Tak wszystkie kulki, dumble są za tłuste. Mnie bardziej chodziło o np taką sytuację: biorę pellet Aller Aqua czy Skrettinga, będę na niego łowić w koszyczku. Dodatkowo część chcę zmielić aby całość potem wymieszać, dodać zapachu który mnie interesuję i dzida. Ten rok chcę maksymalnie prosto, za dużo robiłem eksperymentów w tamtym roku, aby ciągle wydziwiać.

Planuję 2/3 rodzaje zanęt - 2/3 kolory - zmienna to zapach i jazda z rybkami :P  Jeno mam jeszcze z 20kg pewnie różnych Sonu itd  z testów z tamtego roku i będzie trzeba z nimi się jakoś rozstać :P Tzn najpierw podać w wodzie.

Kolejna info które myślę, że mogę zdradzić, bo Allerze już pisałem, że cena różna ze względu na ilość białka, jednak praca praktycznie ta sama.

Mączki rybne.
Udało mi się spotkać z przedstawicielem pewnej firmy. Produkowali w sumie ekstrakty z mączek do żywienia zwierząt. Kupiłem 3 worki po chyba 25 kg wybranych produktów - intensywność zapach - maskaracja. Cena ponownie różniła się zawartością ilości białka...  Zapachy mączek były tak intensywne, że gdy mieszałem z innymi zapachami to przebijamy smrodkiem.

Najtańsza to jakaś petarda była, środkowa pachniała jak paprykarz, a najdroższa była zielona o jeszcze innym zapachu.

Ta najtańsza, przy której nie szło wytrzymać zaczęła dawać najwięcej ryb.... Trudno o ostateczne wnioski, bo ilość powtórzeń była zbyt mała, ale dała m.in mnie taką odpowiedź: że nie wszystko co człowiekowi dobrze się skojarzy z wonią zapachu, to musi reagować podobnie na ryby :)

@MrProper konopie tak długo gotuję aż nie pękną - wg mnie wystarczy, a prażone jak zrobiłem to rozłupywałem młotkiem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grendziu napisał:

Jeno mam jeszcze z 20kg pewnie różnych Sonu itd  z testów z tamtego roku i będzie trzeba z nimi się jakoś rozstać :P Tzn najpierw podać w wodzie.

Ogłoś jakąś wyprzedaż w promocji. Odkupimy co nie co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, ArekH napisał:

Ogłoś jakąś wyprzedaż w promocji. odkupimy co nie co. 

Pfffff :P Będę się tym bawić, nie bój się, ogarnę temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ArekH napisał:

Ja przy mieleniu, sypię po pół garści suchej zanęty. Upierdliwe to, ale pomaga. 

Arek przy mieleniu konopi czy kulek proteinowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grendziu napisał:


@MrProper konopie tak długo gotuję aż nie pękną - wg mnie wystarczy, a prażone jak zrobiłem to rozłupywałem młotkiem  :)

Ja jak gotuje do koszczyczka, tez nie miele.

ale jeśli parze bo chce dodać do zanęty to miele z bułka tarta aby nie zapchać maszynki, a w młynku ułatwić sobie mielenie.

Same konopie sie zbijają w bryłę przy mieleniu co utrudnia prace 

Ps. Spirytusu nie mam - Goście wypili ??

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ArekH napisał:

Wszystkiego, co jest za tłuste. Pelletów również. Tylko że Ja mielę młynkiem do kawy. Chcę zainwestować w mały ręczny śrutownik. 

W młynku sie zgodzę ?

Ze srutownikiem zrobił bym test, ale nie będę ryzykował - aż tak cię nie lubię ??? aby ryzykować IIIWŚ

Jak widać na filmie śrutownik leżał obok maszynki bo miałem podjąć próbę , ale jednak odpuściłem. ?

Arek jeśli chcesz śrutownik używać rownież do ziaren to jak najbardziej. Sam mielę w śrutownik specjalnie zakupionym do tej maszynki, sprawdza sie ale trzeba to robić ostrożnie, ale tempo mielenia jest dużo szybsze jak w młynku do kawy.

Wracajac do mielenia kulek w maszynce do mięsa, podejrzewam ze suche zanety, czy tez bułka tarta dodana nie za wiele tu pomoże - ma to sens mieląc w młynkach, melakserach, tam sie nie ma co zapchać ?

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

@ArekH i @MrProper myślę, że powinienem Wam wystarczyć?

 

Darek, przy twoich zapasach i twoich kombinacjach, taki powinien być rzeczą nieodłączną  - Tak samo jak wędka :P 

Także będąc na twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał :P:D;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...