Skocz do zawartości

Literatura wędkarska


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Z czytaniem książek jakoś całe życie miałem problem, nie było mi to po drodze. Zbyt ciekawy byłem świata mnie otaczającego aby skupić się na lekturze.

Wiem, że za dzieciaka czytałem różnego rodzaju atlasy o rybach, czy wędkarstwie, ale widocznie nie za dużo zapamiętałem.

Jest jedna książka, którą dość mocno przestudiowałem, dla łowiących na rzekach to swoisty elementarz. " Wędkarstwo rzeczne. Spinning." Marka Szymańskiego.

Co do gazet to do dzisiaj nie ma dla mnie problemu, czy kupię od czasu do czasu Wędkarski Świat, Wiadomości Wędkarskie, czy Wędkarstwo Moje Hobby.

Co Wy byście polecili z książek na długie zimowe wieczory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://booklips.pl/newsy/polacy-czytaja-wiecej-opublikowano-wyniki-badan-czytelnictwa-w-polsce-w-2014-roku/

Znam więcej osób czytających książki, jak wędkarzy. Sam na czytanie (niekoniecznie książek sensu stricte) poświęcam więcej czasu, jak na oglądanie filmów (tych nie oglądam niemalże wcale) i TV.

Moją "biblią" wędkarstwa jest "Wędkarstwo jeziorowe" T. Andrzejczyka. Nawet dziś machnąłem sobie rozdzialik nt. podlododówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam dużo. Nie mam zbyt sprecyzowanych upodobań. Lubię Beletrystykę . Niektóre S F. Wędkarskich właściwie od dawna nie czytałem. Kiedyś za to szczególnie te! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że w sposobnej chwili dokończę i poprawię tytuły i autorów książek (pamięć nie ta :D)

- M.Brylińska: Ryby słodkowodne Polski,

- K. Opuszyński: Podstawy biologii ryb.

- J. Szczerbowski: Rybactwo jeziorowe i rzeczne.

- T. Barowicz: Rok z wędką.

- W. Strzelecki: Wędkarstwo rzeczne.

- Cz. Grudniewski: O rybach dla wędkarzy.

- cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

"ATLAS JEZIOR województwa pilskiego" - wydane przez Wojewódzkie Biuro  Geodezji i terenów rolnych w Pile - cenna książka z lat 80tych poprzedniego wieku - moja mała encyklopedia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...