Skocz do zawartości

II ZLOT "dlaRyb" 2017 łowisko Fundacji "dla Ryb" Nienawiszcz


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Kotwic napisał:

Moim zdaniem ciekawiej jest gdy zlot jest w jednym miejscu, a zawody w innym.
Różne miejsca, kolejne spotkania, itd.

Jestem tego samego zdania. Myślę że najlepiej zrobić zlot gdzieś w centralnej Polsce. O to moja pierwsza propozycja.

Łowisko komercyjne "Pacyfik" położone w okolicach Łodzi. Najpierw napisze wam jak dojechać do owego miejsca. Jedziemy z Łodzi w stronę Zgierza trasą nr 1 dalej za Zgierzem na Gdańsk cały czas trasą nr 1. Po kolei mijamy miejscowości: Proboszczewice, Lućmierz, Emilia, Słowik, Aleksandria i tu zaraz za tabliczką skręcamy w lewo za dużym tartakiem, który mijamy po lewej stronie drogi, w ulice Tartaczną, jedziemy drogą gruntową, aż do momentu kiedy zobaczymy po lewej stronie tablicę informacyjną o łowisku "Pacyfik" i tu skręcamy w lewo po 200m dojedziemy do parkingu naszego łowiska. 

Wchodząc na teren prywatnego łowiska przywita nas gospodarz bądź też jego żona. Tu trzeba uiścić opłatę za wędkowanie 5 lub 10zł w zależności od tego czy będziemy zabierać złowione rybki do konsumpcji, czy łowimy sportowo i wszystko wraca do wody(poza pstrągiem-tego jesteśmy zobowiązani do zabrania). Na miejscu można zakupić przynęty: białe robaki, czerwone, wątróbkę czy też pożyczyć siatkę do przechowywania złowionych ryb. Cennik na ryby wywieszony jest tuż przy wadze. Komercja czynna jest cały rok od rana do zmierzchu, możliwe jest też łapanie nocne po wcześniejszym uzgodnieniu tego z właścicielem obiektu. Na obiekcie można palić grilla, zabrać osoby towarzyszące(opłata 1zł), czy też czworonożnego przyjaciela.

Sam stawik ma około 2 hektarów, jest wyposażony w szereg pomostów wędkarskich, niektóre są zadaszone. Drugi staw ma nie cały hektar, jest jeszcze kilka (chyba 4) małe stawiki jakby dołki :) z przepływem wody, gdzie łapie się pstrągi. Ryby występujące na łowisku "Pacyfik" to przede wszystkim Karpie i Jesiotry ale jest tu też dużo Karasia, Lina, Płoci, Okonia i Szczupaka, sporadycznie trafia się sum i sandacz, oczywiście jest też Pstrąg, którego można na miejscu uwędzić bądź nabyć już gotowego(palce lizać). Gospodarz zadbał też i o większe okazy Karpi 10-18kg ponad 30szt i ponad 20kg Jesiotry choć tych jest niewiele(ale się trafiają).

Osobiście łowiłem tam niedawno pierwszy raz (na pewno nie ostatni) i choć nie przepadam za takowymi akwenami to ten wyjątkowo przypadł mi do gustu. Łowiłem całą noc i ranek. Rybą dominującą był Jesiotr i Karp, brania były rewelacyjne, bardzo agresywne, w większości na kulki i pelety "śmierduchy", ryby waleczne w dobrej kondycji. Nam trafiły się Karpie w przedziale 4-10,5kg i kilka Jesiotrów od 6 do 8kg(wszystko w nocy).Myślę, że jest to alternatywa w okresie tarłowym jak i dla tych co nie mają za dużo wolnego czasu i mogą wyskoczyć na rybki po pracy, czy też w weekend, tylko na parę godzin. Łowisko „Pacyfik” daje możliwość sprawdzenia się choćby z 20kg Jesiotrem czy 15kg Karpiem Pełnołuskim, o które tu jest dość łatwo. Gospodarz jest bardzo miły i uczynny, rano o 4,30 po trudach nocy przywitał nas z uśmiechem i mocną kawą, czym mocno zaplusował, zdobył 2 nowych wiernych klientów i wpis na portalu wędkuje.pl tel. 42 71 83 972

UWAGA!!! DUŻYCH OKAZÓW NIE WOLNO ZABIERAĆ Z ŁOWISKA!!!

Autor tekstu: Marek Chmielewski

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Kubik przez chwilę myślałem, że proponujesz miejsce zlotu nr II SiG :) Szczerze,  mi to rybka, ważne aby się z ekipą spotkać :beer1:Termin też jest do dopracowania jakby co.

Może Wrocław i to 
https://dlaryb.pl/forums/topic/418-sielska-woda/?page=2#comment-21794

choć latem może tam być sporo ludzi...

@Elvis coś ciekawego u Ciebie, może jest jakaś woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grendziu napisał:

@Kubik przez chwilę myślałem, że proponujesz miejsce zlotu nr II SiG :) Szczerze,  mi to rybka, ważne aby się z ekipą spotkać :beer1:Termin też jest do dopracowania jakby co.

Może Wrocław i to 
https://dlaryb.pl/forums/topic/418-sielska-woda/?page=2#comment-21794

choć latem może tam być sporo ludzi...

@Elvis coś ciekawego u Ciebie, może jest jakaś woda?

Oczywiście że tak. Tu znalazłem miejsce de lux. Można wędkować miejsce bardzo fajne.

http://www.kardynal.infoturystyka.pl/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu bardzo chętnie pomogę w organizacji II Zlotu. Z doświadczenia wiem ze lepiej mieć wszystko zapięte z dwa miechy wcześniej a nie gonić na ostatnią chwilę.Myślę ze do lutego ze spokojem możemy załatwić każdy termin w każdym miejscu. Trzeba działać.:duchamp:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Kubik napisał:

@Grendziu bardzo chętnie pomogę w organizacji II Zlotu. Z doświadczenia wiem ze lepiej mieć wszystko zapięte z dwa miechy wcześniej a nie gonić na ostatnią chwilę.Myślę ze do lutego ze spokojem możemy załatwić każdy termin w każdym miejscu. Trzeba działać.:duchamp:

Z chęcią skorzystam z pomocy, żałuję, że Was nie było na zlocie nr I, myślę, że tam było wszystko zapięte na ostatni guzik, a nawet coś ekstra :221_see_no_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grendziu napisał:

Z chęcią skorzystam z pomocy, żałuję, że Was nie było na zlocie nr I, myślę, że tam było wszystko zapięte na ostatni guzik, a nawet coś ekstra :221_see_no_evil:

Również zgłaszam gotowość do pomocy przy Zlocie - w razie czego jestem do dyspozycji :EWBTE-min:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A termin jakiś bardziej szczegółowy - jakieś propozycję?

Mnie się marzy też jakaś trudna woda np Lubniewice, Żywiec, Warmia i Mazury albo coś tego pokroju.  Luksusy nad wodą,? Hmmm, to jedziemy łowić i się integrować, czy integrować i spać w apartamentach :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grendziu napisał:

Mnie się marzy też jakaś trudna woda np Lubniewice, Żywiec, Warmia i Mazury albo coś tego pokroju.  Luksusy nad wodą,? Hmmm, to jedziemy łowić i się integrować, czy integrować i spać w apartamentach :P

I o to chodzi. :P
W miarę możliwości pomogę przy organizacji zlotu, zwłaszcza gdyby był w północno-wschodniej Polsce, czyli Warmia, Mazury, Suwalszczyzna.
Ale to odległy zakątek kraju i dla wielu osób daleka wyprawa (chyba, że będzie to wyprawa zlotowo-urlopowa). :D

Kompromisem może być centralna Polska i łowienie na wybranej rzece. Jest tam kilka rzek które można by napaść ekipą dlaRyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi.
W miarę możliwości pomogę przy organizacji zlotu, zwłaszcza gdyby był w północno-wschodniej Polsce, czyli Warmia, Mazury, Suwalszczyzna.
Ale to odległy zakątek kraju i dla wielu osób daleka wyprawa (chyba, że będzie to wyprawa zlotowo-urlopowa).
Kompromisem może być centralna Polska i łowienie na wybranej rzece. Jest tam kilka rzek które można by napaść ekipą dlaRyb.

Wisła w Warszawie, albo Zalew Zegrzyński!!!!
Ryb nie ma, więc będzie więcej czasu na integrację.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...