Skocz do zawartości

Żyłka wędkarska - w poszukiwaniu ideału


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Widziałem czerwoną :) Do pickera muszę mieć delikatniejszą, zastanawiam sie czy 0,20 czy 0,22mm jestem zwolennikiem grubszych żyłek raczej, bo przeważnie staram się złowić większe rybki niż "popierdółki" - oczywiście każda ryba cieszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
17 minut temu, ArekH napisał:

Bierz 0.22 mm. Ja już wyrosłem z super cienkich żyłek przy gruncie. Co innego spławikówka.

Myślimy podobnie, bo 0,25mm będzie za gruba co nie? Jestem pewien, ale się oszukuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przy pikerze miałem wczoraj 0.25. I podajnik 25g. Powiem tobie że ładnie mi to współgrało. Ale śmiało dawaj 22. Będzie ok. Ja do niedawna taką na Odrze używałem i dawała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, ArekH napisał:

Ja właśnie przy pikerze miałem wczoraj 0.25. I podajnik 25g. Powiem tobie że ładnie mi to współgrało. Ale śmiało dawaj 22. Będzie ok. Ja do niedawna taką na Odrze używałem i dawała radę.

Wiesz co mi przeszkadza? Nie lubię żyłek nawiniętych na szpulę, gdy mają powyżej 150m - staram się tak dobierać kołowrotki przy "feederowaniu i maczowaniu" aby te 150m wchodziło na szpulę optymalnie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grendziu napisał:

Wiesz co mi przeszkadza? Nie lubię żyłek nawiniętych na szpulę, gdy mają powyżej 150m - staram się tak dobierać kołowrotki przy "feederowaniu i maczowaniu" aby te 150m wchodziło na szpulę optymalnie. 
 

Tak to jest upierdliwe. Ale ja jakiś czas temu, przy wymianie żyłek, zwijając starą ze szpul, obliczałem sobie pobieżnie ilość wywalonych metrów. Przy mniej więcej 100 m. odwiniętych ,reszta zostawała jako podkład. No i teraz ze sporym prawdopodobieństwem wiem ile żyłki na jaki nawijak mi wchodzi, nawet jak pobieram ze szpulek wielosetmetrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No ba. Ale rybki do 10kg powinna wyciągnąć. Kurcze wiem, że to nie ten temat... Mam żyłkę trabucco 0,22mm a przed chwilą trzymałem MS nową 0,25mm - różnica, że ja pierdziu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...