Skocz do zawartości

Żyłka wędkarska - w poszukiwaniu ideału


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam Daiwe Hyper Sensor 0,185 do pickerków oraz 0,26 też Daiwa ale Sensor Clear gdy wiem że są większe ryby. Obie świetnie się sprawdzają. Hyper jest bardziej miekka. To będzie mój drugi sezon z tymi żyłkami. Polecam ładnie się układają i trzymają średnicę. Nie skręcają się. Tylko trzeba dobrze ułożyć szpule przy nawijaniu.


Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym sezonie pozakładałem do feederków Dragona HM 0,26 mm i jestem bardzo zadowolony, poprzednio na Trabucco leciałem i Dragon jak dla mnie lepszy, nie strzępi się na zaczepach, nie skręca i pierońsko mocna. Zawsze zmieniam co sezon linkę, ale w tamtym roku niewiele łowiłem i zostawiam Dragona i na ten rok, nawet zbytnio koloru nie zmieniła od zanieczyszczeń wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że z żyłkami jest tak jak z winem, im starsze tym lepsze.

Na jednym z kołowrotków do matcha mam żyłkę -nooo  już ze 18 roków będzie i zdaje się że jest "lepszejsza" :P 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zeszłym sezonie chwalę sobie Shimano Technium używałem 0.28 i 0.255 grubość. Nie skręcała się itp. Jak na moje potrzeby dała radę, w przeciwieństwie do Bercley'a Connecta o którym czytałem niby dobre opinie. Po dwóch miesiącach użytkowania sprężynka się zrobiła. Możliwe, że i wina kołowrotka, ale z Shimano tak mi się nie dzieje. W tym sezonie więc na nowe kołowrotki idzie Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
6 godzin temu, MrProper napisał:

 

Na jednym z kołowrotków do matcha mam żyłkę -nooo  już ze 18 roków będzie i zdaje się że jest "lepszejsza" :P 

 

Nie wierzę, to jakaś stilonowska z Gorzowa chyba?

A łowiłem wogóle kiedyś na nią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Grendziu napisał:

Nie wierzę, to jakaś stilonowska z Gorzowa chyba?

A łowiłem wogóle kiedyś na nią??

Darek, Łowiłem, chyba ze trzy sezony w różnych warunkach.

pozniej nastała dluuuuga przerwa. Jakieś 6 lat temu wyskoczyłem z nią na szybki wypad. Nie zauważyłem różnicy - i mowię to poważnie. Od tej pory jej nie używałem - ale w tym sezonie przetestuje.

A żyłka już chyba nie produkowana, szukałem zeby taką sama nabyć i niestety nie znalazłem. Żyłka firmy Tirana zajebi...a żyleczka.

 

To jeszcze nic - teraz wyjdę na wodoleja

@ArekH jeśli śledził bo chyba już o tym pisałem- miałem  bombkę do gruntu ..........

 Ale to nie o tym temat   ?

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArekH Kiedyś zdjęcia wklejałem świecącej bombki na bateryjki, która świeciła po jakichś około 18 latach :D

Ale fakt grunciarstwo to nie moja bajka była, a zwłaszcza nocne, więc użyta  pare razy była.

 

Teraz mogę wyjść na tego co w czołgu światła gasił ? 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...