Skocz do zawartości

Żyłka wędkarska - w poszukiwaniu ideału


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdę mówiąc, ideału nie szukam. Dla mnie żyłka ma być mocna jednorodna i się nie skręcać zbytnio i tak często zmieniam łowiąc na rzece, więc raczej formy budżetowe mnie interesują. Dziś poczułem wiosnę. U mnie słonecznie i 13st. w cieniu. A że w końcu od czasu targów pierwszy raz zajrzałem do wędkarskiej szafki w końcu, postanowiłem zmienić żyłki pod lżejszego feedera. Może w tygodniu urodzi się jakaś wyprawa? :D

IMG_20180325_162522.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArekH napisał:

Prawdę mówiąc, ideału nie szukam. Dla mnie żyłka ma być mocna jednorodna i się nie skręcać zbytnio i tak często zmieniam łowiąc na rzece, więc raczej formy budżetowe mnie interesują. Dziś poczułem wiosnę. U mnie słonecznie i 13st. w cieniu. A że w końcu od czasu targów pierwszy raz zajrzałem do wędkarskiej szafki w końcu, postanowiłem zmienić żyłki pod lżejszego feedera. Może w tygodniu urodzi się jakaś wyprawa? :D

IMG_20180325_162522.jpg

Nie miałem tego hyper sensora ? 

Ta zyleczka jest sztywna ( nie rozciągliwa) ?  Ja znowu lowie często w trudnych miejscowkach, często rwę zestawy, moze bym przytulił  na próbę. Kosz nie wysoki to i przecinać dwa trzy razy w roku można ?

1 godzinę temu, ArekH napisał:

Może w tygodniu urodzi się jakaś wyprawa? :D

 

Czego Ci życzę ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Właśnie wyliczyłem, że za same żyłki muszę wydać 400/450zł :221_see_no_evil:
Łącznie będę miał co prawda 6tym metrów - czyli nawet będę mógł rzucać z okna do wody.... Ale jednak to wydatek.
Od kilku lat nie znalazłem nic lepszego niż:
http://wodny-swiat.com/zylki/5773-zylka-quantum-salsa-quattron-035mm-2131m.html
A potrzebuję do mojego łowienia trzy grubości:
0,22mm / 0,25mm / 0,35mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, losiu33 napisał:

Ja z kolei używam żyłek prestona Reflo Feeder, jak dla mnie żyłeczka jest idealna. Do koszyka 0,18-0,23 i metoda 0,26-0,28

Mam, pod koniec sezonu kupiłem, faktycznie jest bardzo dobra :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2018 o 16:34, ArekH napisał:

 

IMG_20180325_162522.jpg

Znów powtórzę że że ta daiwa jest super rozwiązaniem. Stosuje już chyba trzeci sezon. Jeden rodzaj w dwóch grubościach. Zmieniam, wyrzucam żyłkę co kilka wypadów i wciąż jest jej pełno na szpuli. Nie zastanawiam się czy na spinning czy spławik czy feeder. Nie mam innych żyłek bo po co. No poza tymi na przypony. Jedyna wada to plastikowa szpula która w jednym przypadku mi pękła z boku i wszystko się zsunęło i poplątało. Na szczęście już była końcówka. Przy nawijaniu nie powinno się jej kłaść na twarde podłoże żeby się nie obijało przy obracaniu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie po kilkunastu żyłkach  najlepiej mi się sprawdziło trabucco xps feeder. Szkoda tylko że nie ma ich w większych szpulach. Chociaz po 500m i byłoby idealnie .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...