Skocz do zawartości

pinka


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że musiałbym bardzo kombinować, jak zamówić i kupić większą ilość pinki (mam na myśli co najmniej 0,5 l), to skazany jestem na zakup zwykłego, małego pudełka pinki.
Kupuję najczęściej pinkę barwioną (wymieszane białe, pomarańczowe, czerwone).
Stale pinki używam przy łowieniu batem i nie zauważyłem, by były różnice w braniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy feederku widzę różnice spowodowaną kolorem pinki. Gdy zaczynam łowienie zakładam czerwoną i żółtą. Po kilku braniach niewykorzystanych widzę czy oba robale są wyssane czy któryś konkretny kolor. Bardzo często najłowniejsza jest czerwona.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Splot napisał:

Ja przy feederku widzę różnice spowodowaną kolorem pinki. Gdy zaczynam łowienie zakładam czerwoną i żółtą. Po kilku braniach niewykorzystanych widzę czy oba robale są wyssane czy któryś konkretny kolor. Bardzo często najłowniejsza jest czerwona.

A tutaj to mnie zaskoczyłeś.
Ciekawe czy to wynika z tego, że masz większe haczyki i zakładasz więcej pinek, a ryba jest w stanie dobrać się do konkretnego robaczka? Czy może to efekt większego haczyka i podjadania przez drobnicę, tak, że nie mieści w pysku całego haczyka z robakami.
Piszę o tym, bo łowiąc batem, na haczyki o rozmiarze 14-18, nie ma znaczenia jaki kolor pinek założę i w jakiej kolejności (zakładam 2-4 pinki), bo i tak ryba ma cały haczyk w pysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A tutaj to mnie zaskoczyłeś.
Ciekawe czy to wynika z tego, że masz większe haczyki i zakładasz więcej pinek, a ryba jest w stanie dobrać się do konkretnego robaczka? Czy może to efekt większego haczyka i podjadania przez drobnicę, tak, że nie mieści w pysku całego haczyka z robakami.
Piszę o tym, bo łowiąc batem, na haczyki o rozmiarze 14-18, nie ma znaczenia jaki kolor pinek założę i w jakiej kolejności (zakładam 2-4 pinki), bo i tak ryba ma cały haczyk w pysku.


Ja łowię na haki 16-18. Zazwyczaj na hak daję dwie, trzy sztuki. Najczęściej jest tak od jesieni do wiosny i podczas przechodzenia frontów atmosferycznych. Większość takich przypadków mam podczas łowienia krąpi.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...