Skocz do zawartości

Konkursy, konkursy, konkursy...


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@MrProper Mariusz ! Absolutnie się z Tobą zgadzam.

Z tym, że :D :

Taki konkurs niekoniecznie należy skreślać z powodu małej ilości chętnych., bo korzyści z niego są i inne (czy : - mogą takie być ), np. może się ujawnić jakiś nieznany dotąd talent; albo - ktoś nagle odkrywa możliwości o których wcześniej nie miał pojęcia ( tak jak ja, pisząc wierszyki do ew. książeczki , sponsorowanej dla fundacji przez fundusze z unii, zrozumiałem, że mogę sam coś takiego pozostawić po sobie dla swoich wnuczek i samemu zabrałem się za wydanie tego w rodzinnym zakresie ).

Poza tym, forum tylko może zyskać na wartości, jeżeli nie ograniczy się wyłącznie do ściśle technicznie rozumianych zagadnień wędkarskiego rzemiosła, bo choć nasze hobby ma ścisły związek li tylko z rzemiosłem, to jednak jest postrzegane szerzej przez znaczną część wędkarskiej braci. 

Swoją drogą jest to ciekawy temat do oddzielnego wątku, pod szerszą dyskusję, @Grendziu Darku, co o tym myślisz ?

 

 

 

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jurek napisał:

@MrProper Mariusz ! Absolutnie się z Tobą zgadzam.

Z tym, że :D :

Taki konkurs niekoniecznie należy skreślać z powodu małej ilości chętnych., bo korzyści z niego są i inne (czy : - mogą takie być ), np. może się ujawnić jakiś nieznany dotąd talent; albo - ktoś n

Ja, Jurek jestem innego zdania- Konkurs jako konkurs powinien być łatwy, dostępny dla szerszej rzeszy userow. Nie powinien odstraszać ale wręcz przyciągać użytkowników, obecnych jak i nowych, którzy mimo braku talentów czują szanse i sens na udział w takim konkursie.

Żeby nie było - kącik  literacki jak najbardziej,  na początek sprawdzić możliwości, dowiedzieć sie ilu uczestników forum, jest zainteresowanych, czy jest sens organizowania takiego konkursu, dla szerszej braci wędkarskiej, który nic nie wnosi do tej pory ( jak widać) i  co pokazują statystyki na innym forum.

Tylko administracja musi nadrabiać ? frekwencję 

 

To tak trochę Jurku jak by ogłosić konkurs o hodowli, podkreślę hodowli i gospodarstwie rybackim karpia i innych ryb - ilu z tego forum sie na tym zna? Nie wiem, ale podejrzewam ze nie wielu Czy jest sens organizowania konkursu dla dwóch, trzech osób? Chyba sie ze mną zgodzisz

 

 

 

 

 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrProper Mariusz ! Patrząc na to z takiej perspektywy to , np. mnie konkurs fotograficzny interesuje tylko poprzez radochę z oglądania dzieł innych, bo sam, niestety, nie potrafię nawet przesłać zdjęcia z aparatu na post z forum. I co, dlatego mam negować sens takiego konkursu ?

Wiem, że będzie więcej chętnych niż w literackim, ale nie przesadzajmy, szał frekwencyjny nam nie grozi, sądzę, że też by to była liczba pojedyńcza. Chyba, że nagroda miałaby wymiar komercyjny, to pewnie mielibyśmy nagle nawet kilku nowych zalogowanych, ( czy o taką frekwencję nam jednak chodzi ? ) ; poza tym, moim zdaniem, w takim wypadku i w dziełach pisanych znalazłoby się więcej chętnych.

 

 

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jurek napisał:

poza tym, moim zdaniem, w takim wypadku i w dziełach pisanych znalazłoby się więcej chętnych.

 

 

Nie sądzę  Jurek - co pokazują doświadczenia z portalu SiG ??

 

A tak na marginesie - w takim układzie to ja poproszę o konkurs dla spawaczy coś nie coś wiem, a słabo sie czuje w fotografi, i literaturze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jurek napisał:

Podług mnie, to nawet może być z hodowli tulipanów. Na pewno nie wyzwoli to we mnie uszczypliwości pod adresem kolegów:P

 

Nie jest to uszczypliwość, lecz spojrzenie obiektywne z mojej strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  to nie ten wątek  na dyskusję. Tutaj powinny być tylko  wpisy konkursowe moim zdaniem.  Niestety  nadal z tel nie mogę  zalogować  się jako admin. Mamy wątek o tym. Potem posprzątam.

Panowie  oboje macie rację. Z jednej strony jeśli konkurs ma być dla nas czyli forumowiczów , to może być wymyślmy, nawet skąpilkowany. Aby coś dostać, wysilmy się jakoś.

Patrząc  jednak z punktu sponsora i promocji to musi być jak najbardziej  atrakcyjny. A sponsor nas obserwuję  i widzi jak jest.

Szczerze to te konkursy drogo kosztują, sporo czasu zabierają i zastanawiam  się czy  jest sens ich robienia. Rozmawiałem  o tym na targach  z jedną firmą. Mam nadzieję, że przyszłymi fanatykami naszych wód, bo mieszkają niedaleko. Sami stwierdzili, że ludziom poza lajkiem nic więcej się nie chcę, a po konkursie jeszcze pretensje  mają co i jak, gdzie, dlaczego.  

Finał rozmowy jest  taki, że prawdopodobnie ich pula na nagrody pójdzie na nasze zawody i tyle.

Jest nas mało, szanujmy się i tyle. Następny konkurs w marcu może będzie ostatni. Proponuję formułę open. Zdjęcia, opowieść  z wyprawy aktualnej, komu łatwiej  i jak lubi.

Potem tutaj posprzątam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ostatnie zdanie

Nie mam nic przeciwko konkursom, ale widze to tak jak opisałem wcześniej, czyli  jak dla mnie konkurs ma być łatwy i osiągalny dla większości.

Wyrazilem swoje zdanie wcześniej,  ze konkurs literacki nie dociera do większej rzeszy userow, wypowiedziałem sie tylko w tej kwesti nic więcej, a jeśli podaje mi się nie obiektywne argumenty ze "Ja nie potrafię fotografować"

Żartując sobie podając przykład braku obiektywizmu, stwierdziłem ze najlepiej czuje sie w spawaniu. ( o budownictwie nie wspomnę )

Nie miała na celu być uszczypliwy, to było zdanie tylko przykładowe ze trzeba spojrzeć obiektywnie, a nie szukać sobie szansy na wygraną - Teraz byłem uszczypliwy.

Szanuje wszystkich i nie jestem złośliwy. Jestem raczej obiektywny, wiem ze to boli zawsze a najbardziej bliską rodzine. Ale czy to wada, złośliwość, uszczypliwość? 

Ale roszczę sobie tez prawo do"mania"  własnego zdania przy czym nie ubliżając i nie krzywdząc nikogo. Nic złego nie zrobiłem 

Jesli tak to ma wyglądać ze myli sie obiektywizm z uszczypliwościami czy brakiem poszanowania dla innej osoby, to ja bardzo serdecznie dziękuje.

 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie jestem przeciwko nikomu, a tym bardziej jakimkolwiek konkursom.

2. Ale stanowczo protestuję przeciwko uzurpowaniu sobie wyłącznego prawa do decydowania o tym czy ktoś ma czy nie ma ukrytego zamiaru., zwłaszcza jak się jest ciut przewrażliwionym na własnym punkcie. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, proszę. Nie łapcie się za słówka. Niedziela dzisiaj, popiszmy wesoło, pójdźmy na spacer. Może coś w końcu o wędkowaniu skrobniemy. Luzik. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...