Skocz do zawartości

Konkursy, konkursy, konkursy...


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Jurek napisał:

1. Nie jestem przeciwko nikomu, a tym bardziej jakimkolwiek konkursom.

2. Ale stanowczo protestuję przeciwko uzurpowaniu sobie wyłącznego prawa do decydowania o tym czy ktoś ma czy nie ma ukrytego zamiaru., zwłaszcza jak się jest ciut przewrażliwionym na własnym punkcie. :P

 

Jeśli byś czytał ze zrozumieniem  to byś stwierdził, jednak ze to nie było uzuropowanie sobie prawa, tylko żartobliwe stwierdzenie co podkreśliłem - teraz byłem uszczypliwy. Ze z twojej wypowiedzi mogło tak wynikać, gdyż podsunąłeś argument o fotografowaniu.

 

Gdzie znakomita większość wie jak kliknąć zdjęcie telefonem, tylko Ty jeden podniosles to do rangi problemu.

Mozna wyciągnąć różne wnioski, nie uzurpując sobie wyłącznego prawa do decydowania.

Sa sprawy sadaowe gdzie wyroki skazujące kończą sie na dowodach poszlakowych.

jak chcesz w ten sposób pisać - to proszę bardzo.

Wiec zarzuty Twoje wobec mojego przewrażliwienia mógł bym odbierać dwojako

Nie chcąc sie wykłócać, kończę i żegnam. Gdyż przewrażliwienie na własnym punkcie płynie z innego kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MrProper napisał:

Radku, z całym szacunkiem, konkursy literackie maja małe wzięcie. 

Nie każdy ma talent do pisania, nie każdemu się chce i nie każdy potrafi swoje przeżycia  ubrać w piękne słowa.

Pisalem już o tym na samym początku ze ten konkurs to konkurs dla wybranej garstki userów, i spali na starcie, takie miałem przeczucie.

Mimo to, ze nie dla mnie pisanie eseji, coś skrobnąłem dla żartu izachęty innych.

Konkursy powinny być łatwe i "otwarte" dla szerszej zeszły czytelników, i naprawdę nie miej mi za złe tego wpisu, bo nie jest on wymierzony ad persona, ale pisany jako spostrzeżenie. Masz przykład z innego portalu na około 2000 zarejestrowanych userow, ilu pisze swe "epopeje"

 

To tak samo jak by zapodać na tym forum konkurs o tematyce fizyki kwantowej.

Konkurs fotograficzny, na najlepszy kawał o tematyce wędkarskiej - dla przykładu. Cieszyły by sie ( tak mi sie wydaje ) większym zainteresowaniem.

Mariusz

Masz pewnie sporo racji. Jednak nie chodzi tu  o jakieś talenty literackie, bo nie jest to konkurs na opowiadanie.

I nie chodzi o to co jest opowiadaniem a co nie jest.:D

@Seminapisał świetny tekst o łowieniu karasia i popatrz, chcąc czy nie chcąc, zrobił się z tego niezły tekst do konkursu :D

Raczej każdy z Nas potrafi się podzielić z kolegami wrażeniami z wyprawy, albo ma jakieś wspominki.

Kwestia przelania tego na papier, ekran monitora.

I nie chodzi o talent do układania zdań, bogate słownictwo, choć to z pewnością się przydaje.

Nie to miało być oceniane - lecz "fajność", niezwykłość historii.

 

Myślę, że to jest problem szerszy, o czym wspominał Darek przy okazji konkursu z Rybomanii.

Ludziom się coraz mniej chce i mają coraz mniej czasu na cokolwiek. Żyjemy szybko, Facebook zaczyna dominować, nawet same fora zamierają.

Nawet SiG -  przy całej  jego skali to pokazuje.

Ostatni konkurs z "fizyki spławika" kompletna porażka.

Konkursy fotograficzne jeszcze jakoś żyją dzięki Robertowi - s7, ja też staram się dokładać tam swoją cegiełkę, ale to wymaga dużych chęci i zaangażowania z jego i  mej strony.

Bo ludziom nie chce się nawet oddawać głosów, nawet nie to że trzeba zrobić i wstawić zdjęcia do konkursu,

problemem jest dokonać wyboru przeglądając zdjęcia kolegów i dokonać jednego "klik". To przykre.

 

To forum jest małe, taka jest prawda, kilkanaście osób na krzyż, które wykazują jakąś większą aktywność.

Co w tej sytuacji? Liczymy na łowców nagród?

Trudno wymyślić coś co "porwie tłumy" ;). Myślę, że konkurs fotograficzny na przyszłość znajdzie większe uznanie, ale jakiegoś wielkiego ruchu bym się mimo wszystko nie spodziewał.

Zwłaszcza gdy cała część administracyjno - moderatorska forum będzie się wzbraniała od udziału.

Takie są konsekwencje skali i póki co musimy się z tym zmagać.

Ps. Odbieram Twoje słowa jak najbardziej jako życzliwe i racjonalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego Radku @Tench_fan biorąc pod uwagę, jak sam zauważyłeś te całe zawiłości lenistwa ludzkiego ???

Stawial bym na coś takiego jak głos, Lajk, fotka, to zabiera mniej czasu a nizeli tworzenie opowiadania. To tylko dodanie zdjęcia do galerii, wszak w dobie cyfryzacji każdy aparat ma przy sobie, Fajna fotka moze być nośnikiem reklamy dla sponsorów - tak myśle ze i dobry konkurs moze i ich przyciągnąć 

Nie neguje innych konkursów ba nawet podjąłem próbę zachęcenia innych ??zwróciłem tylko uwagę na ich popularność 

A uwierz mi ze pisanie opowiadań trochę deprymuje innych, ( i nie jestem przewrażliwiony na swoim unkcie ?) wiem na co mnie stać i nie porywam sie z motyka na księżyc. ?

 

Jeszcze tak myśle  Radek, ze i ściąganie łowców nagród ma swoje dobre strony, gdyż konkurs nie jest jednodniowy, i nie wystarczy kliknąć, lecz odczekac "miesiąc" a w tym czasie moze kogoś forum zainteresować.  

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaski i cienie.

Może Darek zdecyduje się na następny konkurs foto.

Zrobiłbym jednak przerwę tak do maja, bo wtedy więcej osób i częściej wędkuje, co przełoży się na ilość zdjęć,

no i zdjęcia jakieś przyjemniejsze, gdy na dworze nie jest "szaro, buro i ponuro" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tench_fan napisał:

Trudno wymyślić coś co "porwie tłumy" ;). Myślę, że konkurs fotograficzny na przyszłość znajdzie większe uznanie, ale jakiegoś wielkiego ruchu bym się mimo wszystko nie spodziewał.

 

Dobra - podjąłem pewien krok aby jednak tak sie nie stało ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tench_fan napisał:

Blaski i cienie.

Może Darek zdecyduje się na następny konkurs foto.

Zrobiłbym jednak przerwę tak do maja, bo wtedy więcej osób i częściej wędkuje, co przełoży się na ilość zdjęć,

no i zdjęcia jakieś przyjemniejsze, gdy na dworze nie jest "szaro, buro i ponuro" ;)

Radek w biznesie odkładanie wszystkiego na pózniej idzie w parze z wcześniejszym lub późniejszym bankructwem.

Tu trzeba kuc żelazo póki gorące, i czy sie opłaca czy nie. Chcąc coś osiągnąć trzeba działać, nie "biadolić" ☺️??

 

Wiem ze to nie biznes, ale postawiony sobie cel, tak samo jak w biznesie celem jest kasa tu celem jest "dobro nas wszystkich" Ja już pisałem że jak będę umiał, będę wspierał i pomagał  fundacji. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MrProper napisał:

Jeśli byś czytał ze zrozumieniem  to byś stwierdził, jednak ze to nie było uzuropowanie sobie prawa, tylko żartobliwe stwierdzenie co podkreśliłem - teraz byłem uszczypliwy. Ze z twojej wypowiedzi mogło tak wynikać, gdyż podsunąłeś argument o fotografowaniu.

 

Gdzie znakomita większość wie jak kliknąć zdjęcie telefonem, tylko Ty jeden podniosles to do rangi problemu.

Mozna wyciągnąć różne wnioski, nie uzurpując sobie wyłącznego prawa do decydowania.

Sa sprawy sadaowe gdzie wyroki skazujące kończą sie na dowodach poszlakowych.

jak chcesz w ten sposób pisać - to proszę bardzo.

Wiec zarzuty Twoje wobec mojego przewrażliwienia mógł bym odbierać dwojako

Nie chcąc sie wykłócać, kończę i żegnam. Gdyż przewrażliwienie na własnym punkcie płynie z innego kierunku

Już skonsltowałem ze swoim prawnikiem i czekamy na pozew.:cry-min:

Ja przecież nie pisałem, że nie potrafię zrobić zdjęcia ( to by była siara ! ) lecz, że potem mam problem z jego zgraniem do galerii forum. 

Widzisz, taki to ze mnie prostaczek. :$Chociaż wstyd mi, ale potrafię się do takich rzeczy przyznać. Zawsze podziwiałem gości, którzy potrafią wszystko.:D

Generalnie, Mariuszku, to proszę Cię zluzuj stringi. ! Bo ja już z pampersem uczyniłem to dawnooo ! :grin-min:

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jurek napisał:

Już skonsltowałem ze swoim prawnikiem i czekamy na pozew.:cry-min:

Ja przecież nie pisałem, że nie potrafię zrobić zdjęcia ( to by była siara ! ) lecz, że potem mam problem z jego zgraniem do galerii forum. 

Widzisz, taki to ze mnie prostaczek. :$Chociaż wstyd mi, ale potrafię się do takich rzeczy przyznać. Zawsze podziwiałem gości, którzy potrafią wszystko.:D

Generalnie, Mariuszku, to proszę Cię zluzuj stringi. ! Bo ja już z pampersem uczyniłem to dawnooo ! :grin-min:

Zmień pampersa na stringi - uwierz wygoda jak diabli, nic nie ogranicza napływu krwi do mózgu :icon_arrow1::D

 

Wyrazilem swoje zdanie wcześniej,  ze konkurs literacki nie dociera do większej rzeszy userow, wypowiedziałem sie tylko w tej kwesti nic więcej, a jeśli podaje mi się nie obiektywne argumenty ze "Ja nie potrafię fotografować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...