Skocz do zawartości

Kupię parasol


Splot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej dopłacić parę zł i kupić coś sprawdzonego? Czasem lepiej raz wydać więcej, niż kilkukrotnie ale mniej.  http://www.e-amur.com/parasole,-brolly,-namioty/parasol-brolly-browning-xitan-mega-match-3-00m-322-323-detail.html - nawet taki Browning cieszy się lepszą renomą niż Traper (nikogo oczywiście nie obrażając). W razie czego priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, napiszę tak. Przerabiałem Kongera przez 3 sezony. Nie był to szczyt techniki. Szwy nie klejone, materiał dość delikatny, zwykła stalowa konstrukcja. Łatwy i nie za ciężki w rozłożeniu, z bocznym parawanem, jeśli komuś się przyda(mi się nie przydał). No i cena, sto kila zł. W końcu zaczął mi lekko podupadać. Tu i ówdzie mały przeciek. Ale nie ma się co oszukiwać, parasol nie ochroni nas na rybach w 100%. Pchany Chciejstwem, zainwestowałem w 3m Anaconda. Wykonanie? Zajebiozka. Klejone szwy itp. Ale ta waga+ cena. Jeśli ktoś pisze, że to stabilność? To jest w błędzie, bo musimy pamiętać że parasol(jego sztyca) montujemy do nogi fotela. A waga parasola, skupia się na jego czaszy, więc? Zaczynają się schody jeśli nie zabezpieczymy stanowiska przed np. atakiem wiatru. Anacondę przy rozkładaniu w czasie podmuchu, wyrywa mi z ręki. Anaconda, ulega też Kongerowi pod innym względem. Konger, jest lepiej przemyślany w moim mniemaniu przy montażu. Dolna sztyca jest szersza. Ma wkręt w stopce i łatwo zamontować w podłożu. To w nią wchodzi pręt czaszy, węższy. Łatwiej go spuścić w środek przy extremalnej pogodzie, by czasza była niżej i jej nie złamało. Podsumować moją mieszaninę spróbuję. Szukaj parasola w rozsądnej wadze i cenie. Super jak ma podklejane szwy i podgumowany materiał. Zwróć uwagę na sztycę główną. Jak dla Mnie, powinna być szersza niż sztyca czaszy i z świderkiem który nam na prawdę ułatwia życie. Jeśli miał by jeszcze konstrukcję z włókna(opcjonalnie) i rozsądną cenę? Jak dla mnie, masz Grala. A szerokość po łuku 3m. Jest ok. Chyba że szukasz namiotu. ;) Gwoli ścisłości. Konger i Anaconda to przypadkowo dobrani producenci, sprzedający podobnie cenowo projekt w swoich wersjach. Podałem, by łatwiej porównać w sieci.   

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat,może ciut dluzej, używam Kongera o średnicy bodajże 2,8m bez bocznego parawanu. Konstrukcja parasola solidna,czego nie można powiedzieć o materiale bo kilka małych przetarć jest. Nie wiem czy już ze zmęczenia materiału czy mojej nieostrożnośći. Sztyca dolna ze świderkiem lecz średnica mniejsza jak sztycy parasola. Duży minus dla złączki zaciskowej- słabo trzyma. Cena przyzwoita. W skali od 1 do 5 dałbym 4-.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Splot napisał:

Dzięki Arek za opis idealnego parasola. Będę jutro po robactwo to coś obejrzę.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

Trzymam kciuki byś trafił. Polecam, nie przepłacać. :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...