Skocz do zawartości

Zawody w Polsce


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



7.12.7. Zanęty gruntowe muszą być przedstawione do kontroli w wiadrach z podziałką,
a przynęty w pudełkach z fabrycznym oznaczeniem pojemności zgodnie z przepisami
„FIPSed” tj.1l, 0,75l, 0,5l, 0,25l i 0,125l.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka



Pojemność zgodnie z fipsed (0.125 0.25 0.5 itd.), a nie pojemniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. Po dotarciu na stanowisko nie wolno rozkładać sprzętu przed drugim sygnałem czyli wejściem na stanowisko.
Wolno w tym czasie przerabiać np.zanęty.
Sprzęt można rozkładać po wniesieniu na stanowisko. Na wniesienie sprzętu też jest określony czas. Po upływie tego okresu sprzęt pozostaje poza stanowiskiem.
Jest zakaz używania telefonów i innych środków łączności w trakcie zawodów. Oczywiście można opuścić stanowisko za potrzebą, jednak trzeba zgłosić taką potrzebę sędziemu. Wędka musi być w tym czasie zwinięta.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle tych niuansów, że już mi się tych zawodów odechciało :D

Czy po zakończeniu wstępnego nęcenia w trakcie łowienia, np po 2h mogę donęcić wędką, która mi służy na donęcanie z dużym koszykiem, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle tych niuansów, że już mi się tych zawodów odechciało 
Czy po zakończeniu wstępnego nęcenia w trakcie łowienia, np po 2h mogę donęcić wędką, która mi służy na donęcanie z dużym koszykiem, czy nie?
Tak, tylko wędka z zestawem musi być wyciągnięta. A zanęta w koszyku do nęcenia nabita po wyciągnięciu zestawu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Splot napisał:

Tak, tylko wędka z zestawem musi być wyciągnięta. A zanęta w koszyku do nęcenia nabita po wyciągnięciu zestawu.

A to nie jest tak, że musisz mieć kompletny zestaw  podczas łowienia?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że musisz mieć kompletny zestaw  podczas łowienia?
Po sygnale "można łowić" nęcenie jest możliwe tak jak opisałem. Dodatkowo odpisali, że jest możliwe kijem do tego dedykowanym.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Splot napisał:

Po sygnale "można łowić" nęcenie jest możliwe tak jak opisałem. Dodatkowo odpisali, że jest możliwe kijem do tego dedykowanym.

Skoro można nęcić w trakcie łowienia osobnym zestawem bez uzbrojenia, to po co jest czas na nęcenie? Jaka to wtedy różnica?

I teraz pytam poważnie, bo nie wiem. Z tego co ja wyczytałem, to wędkarz podczas łowienia musi mieć regulaminowo uzbrojoną wędkę. Wędka do zanęcania nie jest regulaminowo uzbrojona, bo nie ma haczyka, itp. To mnie też ciekawi.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dominik tu jest objaśnienie:

Zawodnik ma prawo nęcić na swoim stanowisku od 3-go sygnału (10 minut przed rozpoczęciem łowieni) do 6-go sygnału (koniec tury zawodów). Wędka używana do nęcenia nie może być uzbrojona w przypon z haczykiem. Jeżeli zawodnik donęca swoje stanowisko pomiędzy 4-tym a 6-tym sygnałem(tylko za pomocą wędki która nie jest uzbrojona w przypon z haczykiem), nie może w tym czasie mieć zarzuconej innej wędki.Nęcenie łowiska przez zawodnika jest traktowane jako jedna z czynności łowienia.

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2983/cms/szablony/25221/pliki/interpretacja_zosw.pdf

2 godziny temu, Dominik napisał:

Skoro można nęcić w trakcie łowienia osobnym zestawem bez uzbrojenia, to po co jest czas na nęcenie? Jaka to wtedy różnica?

Wydaje mi się, że jest to zapożyczenie ze spławika. Bo logicznie jeśli mielibyśmy sygnał można łowić (bez tych 10min na nęcenie) to wtedy nęcimy. A są tacy którzy na zawodach nęcą wstępnie 3-4 koszykami. Ja różnicy nie widzę ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...