Skocz do zawartości

Zawody w Polsce


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, elvis napisał:

Jest już terminarz zawodów na sezon 2020 PZW okręg Radom

W moim okręgu już się nauczyli, by nie podawać terminów zawodów podlodowych dopóki nie ma lodu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzes77 ,[mention=840]PawelL[/mention],[mention=42]cygan786[/mention]

Jest już terminarz zawodów na sezon 2020 PZW okręg Radom

http://pzwradom.pl/kalendarz-wszystkich-zwodow-w-okregu/

 

Ps. Grześ szukałem tej uchwały, ale nigdzie nie mogę znaleźć.

Geralnie w nowym rejestrze zakaz na Świerżach jest od 01.11 do 31.03

Tak na szybko przejrzałem. Jest sporo ciekawych imprez, nawet klubu feederowego. Jest pokusa na start, ciekawe jak będzie.

Słyszałem że Grześ też coś planuje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@elvis na filmie Mateusz wylicza limity robaków: 0,5l gnojaka, 0,5l ochotkowych, 0,75 pinki i tyle samo białych. To wszystko rozumię, ale mam pytanie, czy na zawody mogę zamiast 0,5 gnojaków i po 0,75 białych i pinki, po zrezygnowaniu z gnojaków zabrać po litrze białych i pinki.

Przy limitach podanych przez Mateusza moim zdaniem to będę kupował tylko hakówkę i zabierał jej 0,5 l na zawody a nie bawił się w joka. Jak to wygląda z tymi limitami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzes77 napisał:

@elvis na filmie Mateusz wylicza limity robaków: 0,5l gnojaka, 0,5l ochotkowych, 0,75 pinki i tyle samo białych. To wszystko rozumię, ale mam pytanie, czy na zawody mogę zamiast 0,5 gnojaków i po 0,75 białych i pinki, po zrezygnowaniu z gnojaków zabrać po litrze białych i pinki.

Przy limitach podanych przez Mateusza moim zdaniem to będę kupował tylko hakówkę i zabierał jej 0,5 l na zawody a nie bawił się w joka. Jak to wygląda z tymi limitami?

Musisz doczytać regulamin samych zawodów. na stronie PZW wszystko dokładnie jest napisane:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2983/cms/szablony/25221/pliki/zosw2020_cz_ii9_feeder.pdf

A co do samego feedera, to wygląda tak:

7.12.6. Limit używanych przynęt pochodzenia zwierzęcego wprowadzanych do zanęty wynosi 2,5 litra na jedną turę, w tym maksymalnie 0,5 litra ochotki (jokersa lub haczykowej) i 0,5 litra czerwonych robaków (dżdżownicowate - Lumbricidae), które muszą być przedstawione do kontroli w stanie niepociętym.

Czyli możesz wziąć np. 2 litry pinki i 0,5 l ochotki.

PS Nie ma obowiązku posiadania tych matrioszek. Możesz sobie kupić pojemniki w zwykłym sklepie. Jedynie muszą być zamykane z fabrycznie oznaczoną pojemnością w rozmiarach 1l, 0,75l, 0,5l, 0,25l i 0,125l do wyboru.

Edytowane przez Dominik
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dominik napisał:

Musisz doczytać regulamin samych zawodów. na stronie PZW wszystko dokładnie jest napisane:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2983/cms/szablony/25221/pliki/zosw2020_cz_ii9_feeder.pdf

A co do samego feedera, to wygląda tak:

7.12.6. Limit używanych przynęt pochodzenia zwierzęcego wprowadzanych do zanęty wynosi 2,5 litra na jedną turę, w tym maksymalnie 0,5 litra ochotki (jokersa lub haczykowej) i 0,5 litra czerwonych robaków (dżdżownicowate - Lumbricidae), które muszą być przedstawione do kontroli w stanie niepociętym.

Czyli możesz wziąć np. 2 litry pinki i 0,5 l ochotki.

PS Nie ma obowiązku posiadania tych matrioszek. Możesz sobie kupić pojemniki w zwykłym sklepie. Jedynie muszą być zamykane z fabrycznie oznaczoną pojemnością w rozmiarach 1l, 0,75l, 0,5l, 0,25l i 0,125l do wyboru.

Dzięki @Dominik o taką odpowiedź mi chodziło :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzes77 napisał:

Dzięki @Dominik o taką odpowiedź mi chodziło :champagne-2010:

Pamiętaj, że robaki w momencie kontroli zanęt MUSZĄ być osobno. Nie możesz ich dodać do zanęty wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dominik napisał:

Pamiętaj, że robaki w momencie kontroli zanęt MUSZĄ być osobno. Nie możesz ich dodać do zanęty wcześniej.

To, to wiem, dzięki serdeczne. 

A po kontroli zanęt, jak ktoś "jest cwany", to przecież może sobie dołożyć w każdej chwili robaków, ziaren itp, czy jest to jakoś kontrolowane, bo to mnie ciekawi.

A co do konopi to jest jakiś limit, czy można "do bólu"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzes77 napisał:

A po kontroli zanęt, jak ktoś "jest cwany", to przecież może sobie dołożyć w każdej chwili robaków, ziaren itp, czy jest to jakoś kontrolowane, bo to mnie ciekawi.

A co do konopi to jest jakiś limit, czy można "do bólu"? 

Możesz mieć 12 litrów, bez względu na to, czy to ziemia, czy zanęta spożywcza o ile nie są to składniki zabronione, jak pellety, czy kulki proteinowe.

7.12.2. Zabrania się używania przynęt sztucznych, kulek proteinowych, styropianów, peletu i innych wabików, ikry, żywych lub martwych ryb (także, jako dodatków do zanęty), doczepiania jakichkolwiek sztucznych materiałów do stosowanego zestawu i dodatkowego obciążenia.

7.12.3. Ogranicza się ilość używanych zanęt: do 12 litrów na jedną turę dla jednego zawodnika.

7.12.4. Zanęta przy pomiarze objętości musi być nawilżona i przesiana, gotowa do użycia wraz z ziemią, gliną, żwirem, piaskiem, ziarnami itp. i innymi dodatkami, które nie stanowią zagrożenia dla fauny i środowiska wodnego (w ramach limitu w stanie suchym dopuszcza się tylko atraktory).

Ws. cwaniaków to zależy jak jest prowadzona kontrola. Kontrolujący może zażądać byś np. rozpiął kurtkę, czy otworzył kosz. Oczywiście kontrola zanęt jest już na stanowisku lub tuż przed wejściem na stanowisko bez możliwości powrotu do auta.

Edytowane przez Dominik
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Grzes77 napisał:

To, to wiem, dzięki serdeczne. 

A po kontroli zanęt, jak ktoś "jest cwany", to przecież może sobie dołożyć w każdej chwili robaków, ziaren itp, czy jest to jakoś kontrolowane, bo to mnie ciekawi.

A co do konopi to jest jakiś limit, czy można "do bólu"? 

U nas zanety też musiały być jakby umieszane. Konopie miałem osobno i kuku, ale nie może być więcej niż 12l.

Z robakami miałem problem, bo miał pół litra jokersa i ochotę haczyków, a to się liczy razem. Wszystko docelowo było ok?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Dominik już wszystko wyjaśnił.
Dodam , że wiadro też musi mieć miarkę.
Wszelkie przynęty naturalne(ziarna) muszą się zmieścić w regulaminowych 12 litrach.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...