Skocz do zawartości

Guru Hybryd - Szybka wymiana bez konieczności demontażu zestawu


MrProper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Guru podajnik po przerubce

 

Witam

Jakoś początkiem roku olśniło mnie i "wymodziłem" coś takiego 


Może już było, ale chyba nie pod tą nazwą    Jeśli było Adminów proszę - w kosz 
Mając na uwadze wszelkie nowinki udoskonalenia, przeróżnych firm musieli byśmy mieć sprzętu co nie miara, jedni oferują Dura Banjo, inni Hybrid, a Ja żeby nie kupować jednych, postanowiłem coś zmienić, i wykorzystałem Hybrid aby mieć 
Dura Hybrid. 

Który to z powodzeniem sprawdzi się w zestawach przelotowych   Gdyż w zestawach z amortyzatorem jest to zbędną rzeczą. (choć w niczym nie przeszkadza, aby i tam zastosować ) Dodam tylko że możemy wymienić podajnik bez demontażu zestawu szybko i sprawnie

Przy zastosowaniach z gumą do torebek PVA - nie będzie to tak łatwe, ponieważ cały zestaw ( przypon wraz z przynętą, rdzeń - czyli ta rurkę ) trzeba przełożyć przez środek naciągniętej gumki, od tylu do przodu, a pózniej dopiero wsunąć żyłkę i rdzeń do podajnika. 



Jedno nacięcie, i mamy to co "Lubimy"   bez zbędnych zakupów

Wyjaśniać nie trzeba - tak myślę, Większość z nas ten system zna, ale w razie jakichś pytań chętnie służę dodatkowymi wyjaśnieniami

Ponieważ nie wszyscy może znają Angielski (jak Ja)   A mają po raz pierwszy do czynienia z tego typu podajnikami. Instruktażowy filmik podajnika Dura Banjo Prestona

On objaśni co miałem zamiar uzyskać wykonując te dwa niewielkie nacięcia

5a42ae7606c84_podajniknacity.JPG.e0b7669156ac58a1aa2b375f929accc8.JPG

5a42ae7b78661_Podajnikztrzonkiemobok.JPG.360aafb4a156ce7ed4fe886364071586.JPG

5a42ae7fa524a_podajnikztrzonkiemwsunitym.JPG.9f15c61cd42f532b28fa3928ff876b46.JPG

 



To nacięcie Pozwala na szybką wymianę miseczki podajnika na inną (większą,mniejsza lub cięższą) bez konieczności demontażu całego zestawu. Co pozwala na szybkie dopasowanie się do łowiska- w zależności od warunków panującym na nim.
Poprzez wysunięcie tej rurki z miseczki wraz z przyponem, przynęta, i przełożenie żyłki głównej przez to nacięcie właśnie.
Można wtedy założyć dowolną miseczkę tej firmy

Może ktoś skorzysta z tej małej inowacji

Pomysł, teks i zdjęcia, mojego Autorstwa

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja faktycznie w tym roku zakochałem się w Dura Banjo, tak samo jak rok wcześniej w Guru hybrydzie. Oczywiście jak mi ktoś nie pokaże, to na takie udoskonalenia sam nie wpadnę niestety ? 

Panie kolego @MrProper Ty już wiesz gdzie, oczywiście muszę zapytać czy wyrażasz zgodę na wejście na główną:champagne-2010:

Na 2018 chciałem skupić mocno na Aperio, bo na wodzie gdzie łowię jest sporo obcinek przez szczupaki...

Choć znając życie pewnie na Banjo się skończy. Przez chwilę zachlysnąłem się także koszyczkami z MAP-a ale tam niestety problem był, jest z wyjściem pelletu przy samym podajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. ;)

 

Ja powiem tak- Zakupiłem hybrydy ze względu wygodnictwa :)  nie ma konieczności używania foremki.

Za chwilę się pojawiło Dura banjo - seee tak  myślę - ile tych gratów będę w końcu posiadał  ( nie skąpstwo, czyste ograniczenie posiadanego sprzętu )

Przyjrzałem się Temu Dura w rękę wziąłem Hybryd i powstało Dura Hybryd made by MrProper :P

Uczciwie powiem że mało łowiłem w tym roku, i podajniki tylko przetestowałem nad wodą. A że posiadam jeszcze podajniki Prestona in line i elasticadet. Tych w pierwszej kolejności miałem zamiar się pozbyć.

Rok wypadł jak wypadł i wyszło tak że nie przetestowałem tego wynalazku tak na 100% a i nie pozbyłem się podajników które posiadam.

Nie próbowałem też innych ponieważ nie chcę mieć gadżetów na pęczki, które robią tą samą robotę jak cała reszta tego asortymentu. ;)

 

Edit: Wiadomo jedno, że sprzętowo dopasowujemy się do łowisk na których wędkujemy jak dla mnie to - Hybrydy i ewentualnie preston inline i elasticade w rozmiarze XL 

Choć tych drugich jeszcze nie musiałem używać 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja cały rok 2017 poświęciłem method Feeder właśnie, wcześniej łowiłem klasycznie lub testowałem a to klasykę a to metodę. Różnie to bywało,bo na komercji praktycznie nie przebywałem, do czasu aż sam jej z Fundacją nie otwarłem, no o tutaj metoda okazała się strzałem w 10tke, wodą o średniej głębokości 2/2,5m, trzeba było łowić na dumble, bo robaczki mikro płotki obgryzałty.mam też jakiś tam pomysł na 2018 na jeziora  na 6/8m głębokości z PVA i długimi przyponami, ale wtedy chyba wyeliminuje koszyczek i wstawie ciężarek Guru in line... oczywiście nie jest to nowość. Ale pobawić się mogę w stylu klasyka, kontra coś tam coś tam? Tym bardziej, że nad jeziorem Czarnym chcę potestować bardzo dalekie rzuty i necenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu 2016 metoda i kilka wypadów ze spinem. W 2017 królował spin ze względów ograniczonego czasu.

 

Przyszły rok to chcę wrócić do spławika, i ewentualnie lekki feederek klasyka 1/1 - w końcu, i może ewentualnie metoda też lekko.

Do tego wypady weekendowe za karpiem, grillem i wypoczynkiem B| Takie są plany a jak wyjdzie nie wiem

Z tym że małżonka znowu spin, i nie wiem jak to wszystko pogodzimy - ktoś musi ustąpić :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, MrProper napisał:

 

Z tym że małżonka znowu spin, i nie wiem jak to wszystko pogodzimy - ktoś musi ustąpić :P 

Chciałbym mieć takie problemy :icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrProper napisał:

Pomysł, teks i zdjęcia, mojego Autorstwa

Pomysł jako pierwszy przerobienia w ten sposób tych akurat podajników zapodał Elvis po tym, jak ja wrzuciłem przerobione Behry. Jest to w moim temacie "Wędkarstwo wg Grześ77" :champagne-2010:

Edycja:

 

Edytowane przez Grzes77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, nie będę sie upierał, ale ja ten temat poruszałem już w lutym  na co są świadkowie 

Pisalem o tym w poście, że początkiem roku.

Pisalem rownież, że jeżeli temat był to w kosz.

Zdaje sobie sprawę ze temat nie jest nowy, a  za Alfę i Omegę nie będę robił ;)

Dokladnie 18.02.2017 

 

 

Jak dla mnie nią ma problemu moze być Elvis 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to kto pierwszy, tylko o to, by swoim doświadczeniem się wymieniać. O Danielu napisałem, że uważam go za protoplastę pomysłu jeżeli chodzi o Guru, bo od niego wyszło to pół roku temu. Ważne, że próbujemy i tą wiedzą się dzielimy :champagne-2010:

Tak na marginesie mam Guru i szkoda mi ich na krojenie, bo są "takie idealne", jednak po dostosowaniu do wymiany są szersze miżliwości ich wykorzystania, pozdrawiam :beer-chugger::icon_arrow1:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...