Skocz do zawartości

Jak zawiązać haczyk?


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Odświeżę troszkę ten wątek. Wiązanie haka z oczkiem na włosa węzłem bez węzła,żaden problem. Prosty i skuteczny węzeł. A czy jest metoda wiązania z włosem haczyków z łopatką? Szukałem w necie i ciężko cokolwiek sensownego znaleźć.

Jak macie jakieś metody byłoby dobrze podeprzeć jakimiś ilustracjami,bardzo by pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszkę ten wątek. Wiązanie haka z oczkiem na włosa węzłem bez węzła,żaden problem. Prosty i skuteczny węzeł. A czy jest metoda wiązania z włosem haczyków z łopatką? Szukałem w necie i ciężko cokolwiek sensownego znaleźć.

Jak macie jakieś metody byłoby dobrze podeprzeć jakimiś ilustracjami,bardzo by pomogły.

Ja zanim kupiłem odpowiednie haki z oczkiem wiązałem te z łopatką. Nie jest to łatwe. Należy zawiązać normalnie haczyk, a na drugiej końcówce żyłki zawiązać pętelkę, pushstop, gumkę czy igłę. Da się tylko to trochę kłopotliwe. Ciężko jest uzyskać odpowiednią długość włosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Krasnal nikt nie napisał, że nie umiemy wiązać haczyków. Ja umiem, a nie lubię, wolę łowić. Może pochwal się swoimi wynikami i pokaż co potrafisz, bo w większości postów jak czytam to się czegoś czepiasz.
Pokazujemy w tym wątku rozwiązania, diabeł tkwi w szczegółach nad wodą. Dzięki temu np. taki @Elvis czy @stas1 wygrywają często rywalizację nad wodą podczas zawodów wędkarskich.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krasnal wnieę coś wartościowego do tego forum jak na razie robisz zamęt

Owszem jesteśmy wędkarzami i cały czas się uczymy. A jakiekolwiek rozmowy na różne tematy związane z naszym hobby tylko nas ulepsza w tym co robimy i lubimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja stosuje ten węzeł  jeśli zrobisz go poprawnie to jest bardzo wytrzymały. polecam go.

hookknot.jpg

 

Czy ktoś wiąże w ten sposób z wasz ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...