Skocz do zawartości

Jak zawiązać haczyk?


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Od naszego zestawu końcowego czy to w spławiku czy gruncie bardzo wiele zależy. Na samym końcu zestawu przeważnie używamy haczyka. 

Haczyki  dostępne na rynku są: bezzadziorowe (coraz większa popularność na rynk), zadziorowe i z mikro zadziorem. Ponadto albo mają dziurkę albo są spłaszczone.

Od wiązania haczyka bardzo wiele zależy, nieprawidłowo zawiązany hak, może zarówno odstraszać ryby, powodować  szybkie plątanie się zestawu, skręcanie przyponu, czy też przy złym wiązaniu osłabienie żyłki i zerwanie podczas holu.

Wiążemy zestaw końcowy z włosem i bez - jaki jest wg Was najlepsze wiązanie haczyków?

Używacie przyrządów do wiązania haków czy też wiążecie je ręcznie ulubionym węzłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem już wiele rodzajów węzłów ,aż doszedłem do najlepszych, moim zdaniem są niezawodne nawet na duże ryby .

Na 1 zdjęciu pokazane jak wiążę haczyki z łopatką, owijam około 8 razy

Na drugim zdjęciu pokazane jak robię węzły z włosem, stosuję ich zarówno do żyłki, jak i plecionki, nigdy nie było problemu . Na zdjęciu pokazane jest , że po dojechaniu do grotu, od razu powrót do oczka. Ja owijam w tym samym kierunku jeszcze 2 lub 3 razy i dopiero przekładam przez oczko.

Z CZYSTYM SUMIENIEM MOGĘ POLECIĆ TE WĘZŁY

haczyk.png

hak.gif

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu na "drobne" palce mam problemy żeby zawiązać mały haczyk nawet w wiązarce. W tej Stonfo daję radę,ale już w tych chińczykach nie. Żyłka spada z drutu lub się wyślizguje. Tych zastępczych używam jak pisałem wyżej do przytrzymywania średnich haków i wiązania przyponów z włosem,gumką lub innych do federa czy metody.

Małe (18-24 )albo kupuję gotowe,albo oddaję bardziej zręcznym kolegom do wiązania.

Jak ktoś używał Stonfo to w życiu nie przejdzie na tańszy zamiennik. Co innego jak ktoś trafił na tani i porządny egzemplarz to nie ma sensu przepłacać. Nie wiem jak inne systemy wiązania,ale ten jest ok.

Ps. Dobrze,że dzisiaj w dobie Internetu mamy cały czas dostęp do wiedzy,bo ja bardzo rzadko z tego korzystam i muszę sobie przypominać jak z tego korzystać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...