Skocz do zawartości

Planowane zakupy na sezon 2019


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nad nawykami będę musiał popracować :D

W zasadzie WB nie był mi dotychczas potrzebny, bo na nockach na PZW wystarczą mi sygnałki, a leszcze czy liny wędek mi nie zrzucają.

To polskie leszcze i liny ;) więc spokojna rozczochrana, a ja jestem dość czujny i raczej nie zdarza mi się zasnąć.

Natomiast w przypadku karpików stawowych łowię aktywnie z fotela, nie leżakuję w namiocie jak karpiarze.

Chodzi o sytuację gdy trzeba "odcedzić karfelki" ,czy odwrócić się i pogadać dłużej  z sąsiadem ( np. Arkiem).

Jak na złość one wiedzą kiedy "uderzyć z zaskoczenia" :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Była ostatnio moda, aby nie łowić na wolny bieg na feeder i co, przyszedł jeden z drugim pogadać, obróciłem się i musiałem wskoczyć do wody, a kijek był nufffka funkiel, na szczęście mój refleks wygrał, a na haku był karpiszon tylko 3kg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędeczki coraz smuklejsze, coraz lżejsze, młynki pod nie również ( jak ktoś lubi, a ja lubię niewielkie kołowrotki) i szast , prast i wędka do wody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mav3rick napisał:

Darek ta małe karpie są najgorsze ;) ale chyba trochę zeszliśmy z tematu :)

A to nie wątek o bzdurach i pierdołach ?

Nowy jestem więc mam pewne problemy z nawigacją po forum :D:D;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pisze kołowrotki, wędki, a gdzie zanęty 100kg, pelletów 200kg i 50 litrów białych oraz tyle samo pinki.

Ja stawiam na te dwie ostanie pozycje. Zrobię sobie tabelkę i zobaczę ile litrów zużyje.

Z grubych zakupów kupię tylko prasol i może kołowrotek w rozmiarze 4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, Splot napisał:

Każdy pisze kołowrotki, wędki, a gdzie zanęty 100kg, pelletów 200kg i 50 litrów białych oraz tyle samo pinki.

 

Po testach z zanętami............................ mam około 90kg pelletów, 30kg zanęty i z 50kg mączki rybnej - ponadto kolega Rolnik który pomaga nam przy wykaszaniu łowiska obdarował Fundacje ziarnem, w postaci kukurydzy, pszenicy  i  bodajże łubinu (dobrze, że @Marcel to trzyma, bo by mnie w domu udusili) - chyba wdrożę dietę i będę to jadł.:D

Tak więc tylko robale i koncentraty odpowiednie (choć tego trunku mam też sporo z testów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan na 2018 zmienić auto z zastosowaniem na dojazdy do pracy i ryby. Ciężko coś wybrać by było małe, oszczędne, pakowne, nowe, tanie, jednak chyba już wybrałem i to z napędem 4x4 we wtorek chyba zamawiam, no chyba, że coś mi w tym modelu nie przypasi  :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...