Skocz do zawartości

Planowane zakupy na sezon 2019


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Dnia 7.04.2019 o 10:05, ArekH napisał:

Nie uważasz że Caster to za delikatna przynęta na Long Cast? 

Też się nad tym zastanawiałem...

Dziś jeden z ważniejszych zakupów w tym roku przed mną, czy się uda, zobaczymy jutro :P trzymajta kciuki;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grendziu napisał:

Dziś jeden z ważniejszych zakupów w tym roku przed mną, czy się uda, zobaczymy jutro :P trzymajta kciuki;)

Czekam na eska w tej sprawie. :champagne-2010: Powodzenia stary! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do Was:

Zostawiłem praktycznie cały sprzęt na urlopie, jedyne co mam to kołowrotki, przypony i haczyki. Sprzęt do odzyskania ale boję się o transport wędek bez mojego zabezpieczenia.

Jaką wędkę kupić by nie dublowały się ze sprzętem "wakacyjnym", które podajniki uważacie za najlepsze obecnie na rynku?
Czekać do premiery nowych wędek Korum'a czy kupić "stare" Barbele?

Łowię głownie karpiówkami i ich odmianami w stylu właśnie Koruma Barbel, odległości do 60 metrów. Będę łowił głównie w wodach stojących.

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podajników mogę Ci szczerze polecić te firmy Zhibo, to te które kupił Arek i dzisiaj zaprezentował. Tańszych i lepszych nie kupisz. Na stronie "producenta" są dwa razy droższe, ale na allegro są po 4.5.

Dostępne są też większe wersję, które w pierwotnej formie miały słabej jakości tworzywo i pękały. Ale jak zapewnił mnie producent, wada materiałowa została usunięta.

Ze standardowych to oczywiście Preston i Guru.

Wędka to raczej osobisty wybór i trudno coś doradzić. Sądzę że Korum spełni twoje oczekiwania tym bardziej że jest Ci znany. Czy czekać na nową wersję ?

Nie wiem, ale ja wyznaję zasadę, że lepsze jest wrogiem dobrego.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
43 minuty temu, NPC napisał:

Mam pytanie do Was:

Zostawiłem praktycznie cały sprzęt na urlopie, jedyne co mam to kołowrotki, przypony i haczyki. Sprzęt do odzyskania ale boję się o transport wędek bez mojego zabezpieczenia.

Jaką wędkę kupić by nie dublowały się ze sprzętem "wakacyjnym", które podajniki uważacie za najlepsze obecnie na rynku?
Czekać do premiery nowych wędek Korum'a czy kupić "stare" Barbele?

Łowię głownie karpiówkami i ich odmianami w stylu właśnie Koruma Barbel, odległości do 60 metrów. Będę łowił głównie w wodach stojących.

Kupować, kupować, kupować :)
Czas na drgającą szczytówkę tylko sam musisz określić jaki dystans co i jak Ci pasuję, gdybyś nie wiedział co kupić to dajła robi fajny sprzęt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek. Mam Koruma Barbel 1,75. Wędzisko wykonane bardzo starannie. Nie wiem co by mogli poprawić w nowej wersji prócz "dizajnu". Mam też Barbel z wyższej półki wynegocjowany od @Grendziu  czyli Drennan sygnowany przez M. Bowler. Ja, do tych wędzisk musiałem się przyzwyczaić. Od wielu lat wędkuję feederami, z zasady progresywnymi i akcja Barbel-i, z początku była dla mnie dziwna, pomijając że wędziska bardzo lecą na twarz. Ale to wina cięższego blanku i skromnej rękojeści, a nie błędu konstrukcyjnego, Mi, przy wymachu na sucho, od razu rzuciło się w oczy że kije kopią w środkowej części. Przy  dobrze skonstruowanych feederach tego nie ma, ale tam jest o wiele lżejsza część szczytowa. Ty, wędkując karpiówkami prawdopodobnie jesteś z tym oswojony. Co do podajników "method". Polecam Zhibo i zgadzam się z wpisem Daniela. To pancerna konstrukcja. Szkoda tylko że waga podajnika to min. 30g. Foremka niemal idealnie pasuje do Preston_ów, a kosztuje 9pln. Więc lżejsze można ewentualnie dokupić z wyższej półki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu porównanie Preston, Zhibo. Uwierz, wielkość Preston jest złuda. Prócz masywności i różnicy w średnicy tunelu, są niemal identyczne. Łącznik Prestona nie pasuje. Mój Przyjaciel Radek, ma na to alergię i skreśla takie egzemplarze z automatu. Lubi żonglować całymi przyponami. Mi nie przeszkadza. Krętlik dla Mnie nie jest żadnym problemem jako łącznik. Bardzo często, a niemal po każdym braniu zmieniam przynętę. Nawet ziarna. 

IMG_20190529_153329.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu porównanie Preston, Zhibo. Uwierz, wielkość Preston jest złuda. Prócz masywności i różnicy w średnicy tunelu, są niemal identyczne. Łącznik Prestona nie pasuje. Mój Przyjaciel Radek, ma na to alergię i skreśla takie egzemplarze z automatu. Lubi żonglować całymi przyponami. Mi nie przeszkadza. Krętlik dla Mnie nie jest żadnym problemem jako łącznik. Bardzo często, a niemal po każdym braniu zmieniam przynętę. Nawet ziarna. 
IMG_20190529_153329.thumb.jpg.01826408a7fea815543482cafb061901.jpg
Brak możliwości zastosowania łączników to chyba jedyna wada. Lżejsze podajniki 15g mam z Match Method Mix od Sonubaits. Tak więc to też nie problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...