Skocz do zawartości

Łódź wędkarska - trudny wybór


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na liście życzeń mam :
SEMPER 440XT
Foxboat 390
Viking 390
Barakuda 430
coś ktoś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dobra powrzucam tutaj sobie filmy, może ktoś się przyłączy, do jutra mam czas na wybór.
Najbardziej kręci mnie Semper 440XT, oglądałem ją z @Elvis na targach i już wtedy mówiłem mu, że będę ją kiedyś miał, wiem, że fajnym rozwiązaniem jest FOX Boats, z tym, że ponoć one lepiej ponoć sprawują się na rzekach, a u mnie na Wartę nie będę leciał, bo wymarły...

Miałem chyba, z 5 łodzi na których pływałem sezonami, ta ma być ostatnia. Chciałem cały czas powyżej 400cm, ale jak mam pływać głównie na elektryku, a od czasu do czasu na spalinowym, to czy jest sens kupować 440? Łódka czasami także ma mi służyć do wypłynięcia na ulubioną miejscówkę w Margoninie na białoryb.

Wigry nie znam...
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście życzeń mam :

SEMPER 440XT

Foxboat 390

Viking 390

Barakuda 430

coś ktoś doradzi?

Nie znam pozostałych, ale Semper kojarzę i była ok.

Dobra powrzucam tutaj sobie filmy, może ktoś się przyłączy, do jutra mam czas na wybór.

Najbardziej kręci mnie Semper 440XT, oglądałem ją z @Elvis na targach i już wtedy mówiłem mu, że będę ją kiedyś miał, wiem, że fajnym rozwiązaniem jest FOX Boats, z tym, że ponoć one lepiej ponoć sprawują się na rzekach, a u mnie na Wartę nie będę leciał, bo wymarły...

Miałem chyba, z 5 łodzi na których pływałem sezonami, ta ma być ostatnia. Chciałem cały czas powyżej 400cm, ale jak mam pływać głównie na elektryku, a od czasu do czasu na spalinowym, to czy jest sens kupować 440? Łódka czasami także ma mi służyć do wypłynięcia na ulubioną miejscówkę w Margoninie na białoryb.

Wigry nie znam...

 

 

No, tam myślałem, że ten Semper był na Rybomani. Nawet mam jakieś foto chyba. Super skorupka. Zresztą było coś o niej więcej w mediach kiedyś pisane. Tylko pamięć nie ta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Porównanie prędkości Semper vs FOX, ale nie o to mi głównie w sumie chodzi....
 

 

Taką se strzelę jak się przeprowadzę na stałe nad EBRO, a nią pływają u @suwi i @Kotwic:P
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Szukam także używki, budżet to do 10tyś zł, bo tyle mi zostało z RIBa, jak coś to wrzucać linki, bo mnie już głowa boli od tych ofert. Z góry dziękuje :beer1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W Semperze nie pracują, bo mają zawody na Dadaju, więc mam czas przez weekend do namysłu, kto wie może coś się znajdzie, chodź już na jakieś 80% wiem co kupię pod "fundację dla Ryb" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pływam takimi łódkami i nie mam odniesienia jak się zachowują płynąc na silniki lub wiosłach oraz jak sobie radzą w falą i wiatrem.

Warto też zwrócić uwagę na relację stabilność-ciężar łodzi. Bo bywa że wielka krypa jest bardzo stabilna i dobrze się nie pływa, ale wciągnięcie na przyczepkę jest ciężką pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zacząłem zastanawiać się nad łodzią. Ostatnio był przetarg na uniwerku na sprzedaż lodzi, ale poległem. Ceny były w sumie niezłe, ale żadne okazje, a łodzie 13 letnie, za duże jak na moje potrzeby i możliwości.

Na ogół łowię sam, bo tak lubię. Na początku myślałem o większej łodzi, ale teraz doszedłem do wniosku, że mała będzie lepsza. Głównie z powodów logistycznych. Nie spinninguje bardzo często, więc i wydawanie dużej kasy na łódź mija się z celem. Małą łódź można wrzucić na bagażnik dachowy. Dzięki temu oszczędzam na przyczepie i łatwiej o miejsce do przechowywania.

Wiem, że małe łodzie są mniej stabilne. Coś za coś.

Ma być  tanio i mobilnie. Coś takiego może:

https://www.olx.pl/oferta/mala-lodz-wioslowa-wedkarska-2-4-m-waga-25kg-oraz-inne-lodzie-15-model-CID767-IDejdWL.html#8edb6daea8

Czy ktoś pływał na czymś takim? Jak się to sprawdza w praktyce.

P.S. Tylko proszę nie piszcie, żebym dołożył i kupił 380, bo nie mam takich potrzeb i możliwości logistycznych, a wydawanie kasy na zasadzie "kiedyś się przyda" w mojej opinii jest niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dominik napisał:

Czy ktoś pływał na czymś takim?

miałem przyjemność potrzebny jest silnik bo ciężko się wiosłuje szczególnie jeśli ktoś nie umie wiosłować na 1 wiosło bez przekładania prawo lewo ( bączek )

Edytowane przez suwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...